Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves EU pártolók! Ti ezt...

Kedves EU pártolók! Ti ezt most komolyan elhittétek?

Figyelt kérdés

Ugye mit történt a magyar gazdaságban az elmúlt években?

Kb mindent leépítettek, amit csak lehetett.

Ti 2004-ben mikor beléptünk komolyan azt hittétek, h majd mi fogunk magyarok betörni a német piacra és majd a Videoton videómagnó meg Orion Tv-k oda fognak verni?

Esetleg, h a magyar Boci csoki majd totál monopolhelyzetbe kerül miután a Nestlé csődbe ment?

Lehet én vagyok a hülye, de 2004-ben, h ilyen irányba fog elindulni az ország én felraktam volna a házam meg az autóm!

Persze most lehet jönni a szokásos, mert "fejleszteni kellett volna" szöveggel, mert hát persze, ez így van, fejlesztünk vagy két napot és minden rendben van, sima ügy, ez így meg a vállalkozásoknál, 10-20 évnyi különbséget pillanatok alatt semmissé teszünk.

Arról meg már ne is beszéljünk, h nagyobb tőke, több reklám aztán mindjárt finomabb a Milka csoki:)

Bécsben cukrászdát nyitni, na persze majd biztos én fogok a 130 ezer forintos átlagbérből, mikor milliósak osztrákban a bérleti díjak, itt meg az osztrák egy havi átlagbérből kiveszi fél évre az üzletet.

Ez kb olyan, h menjünk boxolni, aki kiüti a másikat azé a jackpot.

Persze a német ellenfél egy képzett, tapasztalt 100 kiló izom ketrecharcos, míg a mi magyar versenyzőnk egy 60 kilós bohóc.

És akkor mekkora buli, hatalmas lehetőség ez mindenki számára:)

Teljesen, simán benne van a pakliban, h miénk a jackpot!



2013. júl. 13. 10:52
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
55%

És akkor te most mit is szeretnél?


Enni a Milka csokit (ami ugye szerinted is finomabb), vagy duzzogva bezárkózni, és Boci csokin élni, a Milkát meg gőgösen elutasítani???


Ha valaki (akár egy ország) jobb nálunk, arra nem az a megoldás, hogy hátat fordítunk neki, hanem az, hogy valamiben, valahogyan megpróbáljuk behozni a hátrányt.


Igen, valóban sok jobb minőségű termék van a nagy közös európai piacon, mint a mi magyar termékeink. De én például örülök, hogy ezekhez is hozzá lehet jutni, hogy meg lehet vásárolni ezeket.

Ha pedig magyar termékeket akarunk eladni, azt eddig is csak akkor vették meg, ha jó minőségűek voltak, függetlenül attól, hogy tagjai vagyunk az EU-nak, vagy nem. Ha nem tudunk jó minőséget készíteni, akkor azt amúgysem lehet eladni.


Nem az a megoldás, hogy magunkra csukjuk az ajtót-ablakot, nehogy bejöjjön kintről valami friss levegő.

2013. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

"Persze a német ellenfél egy képzett, tapasztalt 100 kiló izom ketrecharcos, míg a mi magyar versenyzőnk egy 60 kilós bohóc. "


Az írás alapján értem, hogy miért nem az intelligencia lett a példa.

2013. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

"Ti 2004-ben mikor beléptünk komolyan azt hittétek, h majd mi fogunk magyarok betörni a német piacra és majd a Videoton videómagnó meg Orion Tv-k oda fognak verni?"


Oda is vert volna nekik, mert soha senki olyan strapabíró és időtálló műszaki cikkeket nem tudott gyártani mint a Videoton, ezért kellett bezárni a céget.


"Esetleg, h a magyar Boci csoki majd totál monopolhelyzetbe kerül miután a Nestlé csődbe ment? "


Igen így van. Ezért kellett rontani a Boci csokin.

2013. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

"Ha valaki (akár egy ország) jobb nálunk, arra nem az a megoldás, hogy hátat fordítunk neki, hanem az, hogy valamiben, valahogyan megpróbáljuk behozni a hátrányt. "


Csak az a gond, hogy egyetlen ország sem jobb nálunk.

2013. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

2004-ben már rég nem volt sem Orion, sem Videoton. Azaz volt Orion. Kínai, aminek semmi köze sincs a magyar céghez. Így egyikkel sem tudtunk volna bevágódni.


"Bécsben cukrászdát nyitni, na persze majd biztos én fogok a 130 ezer forintos átlagbérből"


Te, aki szó szerint vetted ezt a mondatot, nemhogy Bécsben, de Alsó-Bivalybasznádon se fogsz soha az életben "cukrászdát" nyitni. De még a szemedet sem.

2013. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Naivan azt hittem, hogy jo kis euroszkeptikus ervek lesznek a kerdesben, ehelyett megint egy rakas bullshit.
2013. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet menni a Parlament elél reklamálni, hogy az Uniós fejlesztési pénzeket meg az adófizetők adóforintjai mégis mire használták fel. Lehet a jogalkotás, a magyar adórendszer, vállalkozói környezet és hasonló dolgok miatt is szót emelni.


Egyszerűen a 2002-es szinten állunk szinte minden tekintetben, de az a probléma, hogy egy évtizeddel továbblépett a világ. Az elmúlt tíz és egynéhány egyszerűen pocsékba ment honatyáinknak is hála, de még azt az állapotot is visszasírhatjuk még nemsokára.

2013. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

130K FT fizetésbőll magyarországon se tudsz cukrászdát nyitni mikor a bérleti dijak itt se oltsóbakk.

Kimehetsz amugy melózni 300-400k ért Ausztriába azt nyithatsz cukrászdát ehez tudni kéne a nyelvet vagy mit vártáll nyelvismeret nélkül csak ugy cégvezető leszel egy másik országba?

ÉS ha kiveszi itt a hejet és nyit cukrászdát legaláb nem lesz elhagyatot és ad mellót pár embernek ezel mi is a baj?

2013. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Látom savanyú a szőlő egyeseknek:)

Valahogy gondoltam h ez lesz h "ilyen meg olyan hülye vagy és kész":)

2013. júl. 13. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél halani hogy fujj fuj eu ? enél azért joban megindokoltak a vállasszok.
2013. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!