Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok a paksi atomerőmű...

Támogatjátok a paksi atomerőmű bővítését?

Figyelt kérdés

Egy 2400 milliárdos beruházásról van szó (2x1200MW-tal számolva), összehasonlításképp ez tizenkétszerese a Mercedes kecskeméti beruházásának, hatszorosa a 4-es metró árának.

Az oroszok garantálnák, hogy az összeg 30%-a magyar vállalkozásokhoz kerülne.


A modern atomerőművek élettartama legalább 60 év, így az ország elvileg 2085-ig elkötelezné magát az atomenergia hasznosítása mellett. A két új blokk a jelenlegi blokkok leállása (3032-2037) után is megtermelné az ország villamosenergia-igényének 30-40 százalékát (évi 18 milliárd kWh-át).


Az ország 3-3,5 milliárd köbméter földgáz importját váltaná ki évente, így kb. 200-300 milliárd forinttal kevesebbet kellene évente import földgázra költeni (igaz az uránpasztillák beszerzésére elmenne évi 30-40 milliárd).



2013. júl. 9. 16:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

OK. Ez szép és jó, amit leírtál csak egy fontos dolgot nem vettél figyelembe: a pénz.


Az emberek nem hajlandók 2-4-szer annyit fizetni a villanyért (szerintem a legtöbben még 30%-ot sem), hogy az megújuló alapú legyen.

Például még az energiahordozókban gazdag Saud-Arábia is atomerőműveket épít, mivel

2013. júl. 9. 20:55
 22/30 A kérdező kommentje:

így sokkal olcsóbban termel áramot, mintha a drága hazai olaját pocsékolná erre.

Azt sokkal jobban megéri neki exportálni és a pénzből vesz atomerőművet, uránt, napelemet stb. amit csak akar.

Tehát az energiaiparban is a pénz mozgat mindent.

2013. júl. 9. 20:57
 23/30 anonim ***** válasza:

Elsőre nem adtam linkeket. Elég sok még a buktatója, de ha beleölnék a fejlesztési pénzt, akkor jobb alternatíva lehetne az uránnal szemben.

[link]

és

[link]

na meg

[link]

2013. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
A tórium alapú energiatermelésnek szerintem is van jövője, de amire ez a technológia kereskedelmi forgalomba kerül, az még 30-40 év.
2013. júl. 9. 21:28
 25/30 anonim ***** válasza:
Részemről egy határozott igen.
2013. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Támogatom, mert jelenleg ez az egyetlen elérhető, kivitelezhető alternatíva a környezetszennyezéssel szemben, ami megfelelően karbantartott és felügyelt technika esetén biztonságos is.
2013. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
2013. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nap energiánal a napi átlagot kell veni mer este nem tud termelni a solár cela.
2013. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
2013. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom.


Jelenleg az ország energiatermelésének 40%-át adja Paks, gond nélkül el lehet (kell) menni hatvan-hetven százalékig.

80 fölé nem érdemes menni, azt a franciák sem lépték meg, 81-82%-a a francia energiatermelésnek atom.

A gond ott van, hogy az atomerőműveket elég nehéz szabályozni, a teljesítményüket emelni/csökkenteni, ezért alaperőműnek és nem csúcserőműnek jók.

Az lett volna a legjobb, ha Bős-Nagymaros megépül, a szlovákok igen jól jártak vele, mi meg szívunk. Bős-Nagymaros+Tiszalök+Paks+a szélfarmok és lehet csukogatni pár hőerőművet.

Új atomerőmű nyitása szóba került ugyan, a Tisza mellett, de körökkel drágább lenne új atomerőművet felhúzni, mint a meglévőt bővíteni.


Csúcserőműnek vagy a hőerőművek a jók (az lehet biomassza), vagy tárolni kell a megújoló energiát, erre a magaslatra épített tározó tavak kiválóak lennének.


A napenergia Magyarországon és az egész régióban sem versenyképes (a csehek építettek, most a kötelező átvétel miatt 180 forintért veszik kWh-ját).

A geotermikus energiánkról terjed az a legenda, hogy jól állunk belőle, de a hőmérséklete és a nyomása túl alacsony, a magas ásványianyag tartalma pedig vagy károsítja a turbinákat, vagy hőcserélős megoldást lehet hazsnálni, ami megdrágítja a dolgot. Pont azok, amik miatt ideális fürdővíz, amiatt nem felel meg olyan energiatermelésre, mint Izlandon vagy Kamcsatkán.


A legfontosabb a hőerőműveket kiütni, mert ők a legnagyobb légszennyezők, nem mellesleg még több sugárzó anyagot is a levegőbe juttatnak, mint egy atomerőmű, a normál működése során.


Az atomerőmű veszélyes? Hmmm, mutass még egy technológiát, ami cirka hatvan év alatt négy komoly (Windscale, Three Mile Island, Csernobil, Fukusima) , ebből két súlyos (Csernobil, Fukusima) balesetet hozott össze, háromszor emberi, egyszer pedig tervezési (Fukusima) hibával.


A szemetet nem kell túl mélyre ásni, tóriumos erőművel már lehet belőle energiát nyerni, csak még nem gazdaságos, a végén pedig nem marad semmilyen szennyezés.


Németországot hagyjuk, az hippiállam, csukogatják be szorgalmasan az atomerőműveket, az áram ára az egekben jár, több, mint bárhol Európában, emiatt folyamatosan gyújtják be az olaj/gáztüzeléső erőműveiket, mert nincs elég megújuló kapacitás, amivel lehetne pótolni, plusz veszik a franciáktól az áramot, ami egész Európában a legolcsóbb. Vajh' miért?

Baromi jó biznisz volt, kedves német Greenpeace, az atomot külföldi atomra cserélni :-D

Érdemes megfigyelni azt is, hogy a kezdeti hisztéria elültével a japánok is újraindítják az atomerőműveiket, mert az ország energiaválságba süllyedt, pedig az volt az ígéret, hogy pikk-pakk lekapcsolják az atomot, hát mégsem, a miniszterelnökük nemrég jelentette be, hogy halasztják a dolgot.

Azt is érdemes megfigyelni, hogy a Fukusima-hiszti Greenpeace-delegált bölcsészdiplomás (jobb esetben) "szakértői", csak az ilyen Németország, Olaszország kaliberű ingatag hippitársadalmakat tudta megetetni. A nagy atomhatalmakat, mint Kanada, USA, Ausztrália, Franciaország, Oroszország, Kína meg sem legyintette a dolog.


Bárki bármit mondd, a tények makacs dolgok, Magyarországon egyetlen erőmű van, ami a bevételéből folyamatosan tesz félre a saját leszerelési alapjába úgy, hogy közben a legolcsóbban villanyozza fel az ország negyven százalékát, ez pedig Paks.

2013. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!