Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó vagy rossz lenne az államcs...

Jó vagy rossz lenne az államcsőd? Támogatjátok a Jobbik javaslatát az államadósság újratárgyalására?

Figyelt kérdés

Az államcsődnek is van előnye, hátránya. Ha megnézzük Argentína és Görögország példáját, akkor azt látjuk az ország elszigetelődésével, kezdetben az életszínvonal csökkenésével jár. Argentína viszont utána, a 2000-es években gyorsan fejlődött, bár ez lehet, hogy csak a világpiaci konjunktúrának és a mezőgazdasági árak nagy emelkedésének volt köszönhető. A görög gazdaság tavaly 4 százalékkal esett vissza, viszont jövőre már növekedést jósolnak.

Kövessük a példájukat vagy nyögjük tovább az adósság terheit?



2013. ápr. 22. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Kövessük a példájukat vagy nyögjük tovább az adósság terheit?"


Ezt úgy mondod, mintha már nem lenne adóssága egyiknek sem. A csőd nem megoldás.

2013. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A csőd nem megoldás.

Argentínában több ,mint 10 éve volt az államcsőd és az életszínvonal Szerbia szintjén van.


Az államadósság fizetésének a feltételeit viszont tényleg újra kellene tárgyalni.

Elengedni nem lehet és nem is fogják de meg kell próbálni javítani a törlesztés feltételein.

2013. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Jó vagy rossz lenne az államcsőd? Támogatjátok a Jobbik javaslatát az államadósság újratárgyalására?"



Ez így egyben nagyon átlátszóan provokatív, valójában 2 kérdés.


Az írek a spanyolok folyamatosan tárgyalnak, a görögök meg már unásig tárgyalták. A probléma az hogy ők már túl későn kezdtek el tárgyalni.


Talán mi is tárgyalhatnánk, és ha nem túlkésőn akkor haszna is lehetne. A piacik biztos beáraznák azt hogy tárgyalunk hiszen sokan pénzt akarnak csinálni mások problémáiból, de szerintem egy átütemezéssel egy 5-6 éves moratóriummal nagy változást lehetne elérni és sokkal bizakodóbb lehetne a magyar.

2013. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
És megint a Jobbik az, aki hasznos ötletekkel áll elő, de persze ezt sok elvakult ember nem látja, csak azt, hogy szerintük rasszisták!
2013. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Kövessük a példájukat vagy nyögjük tovább az adósság terheit?"


Görögországban kb felére csökkentek a bérek és a nyugdíjak. Ott volt honnan. Itt lenne? Ők újratárgyalták. Most kiárusítanak mindent. Szigeteket, strandokat, szállodákat. 3-4 év múlva te már nem fogod az eddig olcsó görög tengerpartot látogatni. Neked hiányzik egy adóemelés, nyugdíjcsökkentés, újabb kiárusítás? Örülnél, ha nem mehetnél a Duna/Tisza/Balaton-partnak a közelébe sem? Vagy a kedvenc kis parkodba be se tehetnéd a lábad? Kösz, de én nem szeretném.

2013. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az államcsőd soha senkinek sem jó. Argentína is épp most készül újra fejreállni...
2013. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen újra kell. A hitelező érdeke is, hogy vissza tudjuk fizetni, mert különben ők is bebuknak egy csomó lóvét. Ahogy a lengyelek is, úgy mi is újratárgyalhatjuk. Ennyi.
2013. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 The Evil Twin ***** válasza:
90%

A Jobbik javaslatával az a probléma, hogy újratárgyalásba csak államcsőd esetén kezdenek. Mint ahogy a görögöknél és a lengyeleknél is akkor tették, amikor már rég megvolt az államcsőd.


Ugyanis amíg az ország tudja fizetni az adósságát (márpedig Magyarország MÉG tudja, hiába van rekord méretű államadósságunk) addig senki nem fog újratárgyalásba belemenni: vagy fizeti az adott ország tovább, vagy megtagadja a fizetést, és így technikai államcsődöt hirdet.


A megoldás kézenfekvő: felelős és stabil adó- és gazdaságpolitikával olyan megbízható környezetet teremt a magyar állam, amely mellett a külföldi és belföldi hitelezők már alacsonyabb kamatra is adnak hitelt, és így az újonnan felvett hitelek kisebb kamattal működnek, és így a régi hitelek kifutásával lassan de biztosan csökken a fizetendő kamat összege.


Sajnos ennek eddig az ellenkezője történt, az elmúlt 6 évben nagyon megdrágultak az újonnan felvett hitelek, először a válság miatt, majd az unortodoxia kapcsán. Az Orbán-kormány annak köszönheti a jelenlegi, szintén rekord havi törlesztőt, hogy stabil és megbízható gazdpol helyett különadókat futtat, és évente nyolcszor toldoz-foltoz, módosít, és átír a költségvetésen. Nem csoda, hogy 2012 év végéig nem volt észrevehető kamatcsökkenés - ennek az előnyeit a költségvetés talán 2014 elejére fogja érezni.


Egy szó, mint száz: nem újratárgyalást kell ígérgetni (mert szerintem a Jobbik is tudja, hogy ez megvalósíthatatlan) hanem szépen végre el kell fogadni a piaci realitásokat, és alkalmazni a kamatcsökkentésre ténylegesen alkalmas fiskális manővereket. (pl.: költségcsökkentés az állam oldaláról, növekedés-barát adópolitika).

2013. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

15:34

"Ahogy a lengyelek is, úgy mi is újratárgyalhatjuk. Ennyi."


A lengyelek az 1980-as évek elejétől fogva permanens államcsődben voltak. Ennyi.

2013. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal Argentína az mutatóit is meghamisította, szóval csak óvatosan példálózzunk vele...
2013. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!