Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyire ostoba...

Hogy lehet ennyire ostoba dolgot csinálni (Btk. )?

Figyelt kérdés

ugye szigorítják a drogfogyasztásra vonatkozó szabályozást, ami tulajdonképpen abból áll, ha 2 éven belül 2 füves cigit elszívsz (és lebuksz persze), akkor már hűvösre tehetnek, hiszen csak egyszer lehet választani az elterelést. Ez azt jelenti, hogy a kormány szerint a magyar 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?!

Emellett már rég tudjuk, hogy a szigorítással semmit nem lehet elérni, lásd az USA-ban is hiába voltak kőkemény törvények, ott volt az egyik legnagyobb arányú a drogfogyasztás. Vagy itt egy közelebbi példa, Lengyelország. 2011-ben jöttek rá, hogy a szigorú törvények miatt teljesen feleslegesen indult büntetőeljárás fiatalok ellen, akiknek annyi volt a bűnük, hogy ahelyett, hogy hányásig isszák magukat elszívtak egy jointot... és nem mellesleg a sok rendőrségi razzia hatalmas kiadásokat jelentett. Ezeket logikusan végiggondolva enyhítettek a drogtörvényeken.

Erre 2 évvel később nálunk bevezetik azt a szigort, amibe Lengyelország totálisan belebukott? Normálisak ezek?



2013. júl. 1. 13:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

" Ez azt jelenti, hogy a kormány szerint a magyar 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?! "


Te komolyan azt hiszed, hogy titokban mindenki füvezik vagy füvezett már? Keress jobb táraságot!

2013. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

egy 2011-ben készült felmérés szerint a 4. évfolyamos orvostanhallgatók 32%-a élt illegális szerrel. Kb. 1000 megkérdezett volt. utána lehet nézni, hivatalos statisztika.


személyes tapasztalat is van. egy magasan jegyzett egyházi gimnáziumba jártam, ahova nem a balhés, szorzótáblát sem ismerő etnikum járt. az évfolyamunknak kb az 50%-a biztos, hogy fogyasztott legalább füvet, és senki sem lett zombi, hanem folytatta tovább a felsőoktatásban a tanulmányait. Vagy jobb lett volna szerinted, ha bíróság elé ráncigálják, és leültetik őket?

2013. júl. 1. 17:58
 23/41 anonim ***** válasza:
figyelj, a fű eddig is tiltva volt, fogyasztóként is. lehet hogy nem két év börtön, de tiltva volt. Kérdezd már meg, hogy a rengeteg füves ismerőseid közül hányat vittek be eddig, hány kapott valamilyen büntetést...? nyugodj már meg, ne fossál, nem a kisfogyasztókat fogják cseszegetni. Amíg szabadlábon van millió terjesztő, addig nem azt fogják elővenni, aki füvet használ. Hány ismerősödnek kezdték el vizsgálni a vérében, hogy van-e thc, vagy tartottak nála házkutatást, mert egy buliban látták hogy füvet szív?
2013. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy a kérdésem lenne az egybegyűltekhez.


Ha csak szépen csöndben, kulturáltan kábítom magamat x kábítószerrel, hogyan is kapcsolnak le a zsaruk ráadásul két év alatt kétszer?

Ráadásul még akkor is felfüggesztett jár csak, ha nem volt büntetve az illető. Nekem valahogy nem kutatják át a házamat zsernyákok passzióból, így csak az jöhet szóba, hogy a rendőrség külön kristálygömböt tart fenn a füvezők szekálásra?


Ha meg a megvilágosodás közben zajongsz, zavarod a lakóközösséget, netalán a munkahelyeden/ egyetemen buksz le, vagy egy olyan buliban teszed, ahol az RPG-től a keményebb szintetikus kábítókon át egészen fél veséig minden van, ne lepődjetek meg ha az ilyenek körmére néz a hatóság időnként.


A kulturált fogyasztóknak eddig se esett bajuk, aki meg nem tartozik közéjük, más jogcímen ugyanúgy ülne, akárcsak az alkoholnál.

2013. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

23-as:


volt már rá példa. sok razziáról hallottam már bulikban. kipakoltatták az emberek zsebeit, és tucatjával szállították őket vérvételre. volt akinek lámpával világítottak a szemébe, hogy tág e a pupillája. komolyan, mintha köztörvényes bűnözőkről lenne szó. meg persze sokszor nem sikerül elcsípni a dílert, viszont javítani kell a rendőrségi statisztikákat, és akkor bizony lesz dádá a fogyasztóknak is.

2013. júl. 1. 18:22
 26/41 anonim ***** válasza:
persze, mindenkinek van egy ilyen ismerőse aki hallotta az ismerősének az ismerősétől, hogy történt már ilyen. egyébként meg szerintem az fér bele a kulturált drogfogyasztásba, hogy otthon elszívsz egy jointot, nem viszed le a szórakozóhelyre. az már szerintem is túlzás. felénk is volt már úgy razzia, hogy a kocsma fele be volt szívva, akinek nagyon gyanús volt a pupillája, attól kérdezgettek néhányat, aztán meg otthagytak mindenkit, mert leszarják.
2013. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

jaj de le vagyok pontozva..sok paranoiás faasz... ez is a sok fű mellékhatása?


Ha most azt mondják, hogy a másolt szoftver használatáért nem csak pénzbírság jár, hanem letöltendő, tegyük fel akár 5 év is, akkor mit csináltok? gyorsan letörlitek a windowst, még mielőtt valaki rátok töri az ajtót? nem, mert eddig is lesz*rták a kisembereket, nem ránk vadásznak, így nem is azoknak lesz bajuk, akik alkalmanként füveznek, vagy akár rendszeresen, napi rendszerességgel, de kulturáltan. aki meg kimegy a térre füvezni, az tudjon rá.

2013. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
mondok még egy példát. tilos az utcán alkoholt fogyasztani. akkor ez azt jelenti hogy akinél nyitott alkoholos üveget találnak bárhol, azt megbüntetik, leültetik?.... nem, én is ugyanúgy kimegyek sörözni a térre, csak úgy, hogy ne zavarjak senkit, és nem feltünősködve. aztán a kutya sem szól érte. ennél a példánál gondolom azokat "üldözik", akik kimennek a főtérre, megisznak egy üveg vodkát mindenki előtt, aztán balhéznak. szilveszter este nálunk a főtéren kb 30ezer ember pezsgőzött, tele volt a főtér rendőrökkel, senkit nem cseszegettek. csak érezni kellene a határt hogy mi az ami még belefér, és mi az ami nem.
2013. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
maradjunk annyiban, hogy reméljük, hogy így lesz, és nem szalad el a ló senkivel. ettől függetlenül egy oltári nagy baromság a törvény, csókoltatom aki kitalálta :)
2013. júl. 1. 18:58
 30/41 anonim ***** válasza:

28:


én kimegyek egy térre sörrel a kezemben és az elsö rendör szol érte.

Tudd be annak hogy jó városban laksz.


és én is mert csak szól hogy rakjam el vagy dobjam ki. és nem büntet

2013. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!