Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyire ostoba...

Hogy lehet ennyire ostoba dolgot csinálni (Btk. )?

Figyelt kérdés

ugye szigorítják a drogfogyasztásra vonatkozó szabályozást, ami tulajdonképpen abból áll, ha 2 éven belül 2 füves cigit elszívsz (és lebuksz persze), akkor már hűvösre tehetnek, hiszen csak egyszer lehet választani az elterelést. Ez azt jelenti, hogy a kormány szerint a magyar 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?!

Emellett már rég tudjuk, hogy a szigorítással semmit nem lehet elérni, lásd az USA-ban is hiába voltak kőkemény törvények, ott volt az egyik legnagyobb arányú a drogfogyasztás. Vagy itt egy közelebbi példa, Lengyelország. 2011-ben jöttek rá, hogy a szigorú törvények miatt teljesen feleslegesen indult büntetőeljárás fiatalok ellen, akiknek annyi volt a bűnük, hogy ahelyett, hogy hányásig isszák magukat elszívtak egy jointot... és nem mellesleg a sok rendőrségi razzia hatalmas kiadásokat jelentett. Ezeket logikusan végiggondolva enyhítettek a drogtörvényeken.

Erre 2 évvel később nálunk bevezetik azt a szigort, amibe Lengyelország totálisan belebukott? Normálisak ezek?



2013. júl. 1. 13:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%

Engem nm fog érdekelni. Ha stresszes voltam akkor eddig is eltoltam egy rakétát meg ezután is elfogok. ha elkapnak akkor meg keresek egy országot ahol lehet.


De ne mkell betojni. 10honap és vége ezeknek a gyokereknek. a következő kormánynak a legelső döntése az lesz hogy ezt ujra eltörölje

2013. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ez a törvény tetszik, semmi bajom vele. Soha nem éreztem szükségét annak, hogy pénzt költsek drogokra, italra, cigire. És nagyon lenézem az olyan jogászt, orvost, stb., akiknek erre szükségük van.
2013. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
54%

"Nekem ez a törvény tetszik, semmi bajom vele. Soha nem éreztem szükségét annak, hogy pénzt költsek drogokra, italra, cigire. És nagyon lenézem az olyan jogászt, orvost, stb., akiknek erre szükségük van."


Teljesen egyet értek az előttem szólóval, az olyan emberek akik a feszültséget csak drog és alkohol fogyasztásával tudják oldani, akkor ezek ne legyenek a következő generáció képviselői, orvos, jogász, politikus, vagy közgazdász személyében...

2013. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

Az oké, hogy téged ez nem érdekel, de akkor máris rendben van és más se csinálhassa?


Én sem éltem ilyen szerekkel, de ettől függetlenül aránytalan ez az egész és rossz maga a rendszer.

Amúgy én nem dohányzom, mégis felháborít ez a dohányboltos őrület.

De nem is iszom, mégis felháborítana, ha kitalálnák következő lépésben a nemzeti italboltokat.


Attól, hogy valami engem/téged nem érint még lehet sok más ember, akit igen.

2013. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

azért 2-3 havonta egy füves cigi elszívása nehogy már ekkora tragédia legyen. de ezt egyre több ország látja be, nyilván nem véletlenül.


arról meg nem is szólva, ahogy fent is említettem már, a szigorítás egyáltalán nem csökkenti a fogyasztást, ezt sokan és sokszor bizonyították már. minek erőltetni egy olyan rendszert, ami sorban bukik meg mindenhol? hol jelentett eddig megoldást ebben a témában ez a fajta vaskalapos hozzáállás? néhány Távol-Keleti országban ahol ki is végezhetnek drog miatt, ott is virágzik a biznisz. nem igaz, hogy ezt nem lehet látni és megérteni.

2013. júl. 1. 14:23
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

"hol jelentett eddig megoldást ebben a témában ez a fajta vaskalapos hozzáállás?"


Sehol, sőt érdemes megfigyelni, hogy nem csak a drogokkal van ez így.

Amikor az alkoholt tiltják nem, hogy csökken, hanem még nő is a kereslet és értelem szerűen virágzik a fekete gazdaság.


Most is meg lehet majd figyelni, hogy 1-2 hónap múlva hogy fel fog virágozni a dohány feketepiac.


(Ami tiltott azt az emberek általában jobban szeretnék, mivel ott van a lebukással járó izgalom is... Ilyen az emberi természet.)

2013. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

6-ossal teljesen egyet kell értenem. történelmi példát is hozhatnánk, mikor az USA-ban bevezették az alkoholtilalmat. tudjuk nagyon jól, mi lett a vége...


és valóban nem hülyeség az a mondás, hogy mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb.

2013. júl. 1. 14:33
 8/41 anonim ***** válasza:
Hááát én nem arról beszéltem, hogy 1-2 alkalommal ne próbálja havonta,de az már elgondolkoztató, hogy egyes embereknél ezt feszültség oldásra használják...
2013. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

nem mindneki feszült minden nap. ai igen az meg is érdemli. tegyen ellene.

alkalmankénti dologrol volt szó.

a nyugtató hatása amugy másodlagos.


-fájdalom csillapito (káros anyag mentes)

-dóditó (károanyag mentes)

-nem leszel töle eröszakos mint a piátol mégis jol szorakozol vele)


erre már az usa 13 tagálamában is rájöttek.

senki nem mondja hogy legalizálni kell.. de nem hiszem hogy egy emberöléssel eggyenértéken kellen kezelni mert valakinek gyogyithatatlan betegsége van és ezt szedi mert a gyogyszerektöl már széntment a mája.

vagy nem alkoholizál mert káros. inkább 1-2 havonta ezzel lazul le.


az a baj hogy aki még nem probálta ö csak az ellentábolr véleményét tudja szajkozni. (meg aki nincs tisztában a thc hatásával.

2013. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Pro Patria ***** válasza:
37%

"Ez azt jelenti, hogy a kormány szerint a magyar 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?!"

- Úgy imádom az ilyen érveket, amikor egy egyetemista csapat beszívja magát egy este, és magukban képviseltetve látják "a jogász, orvos, ügyvéd társadalmat". Hát nem. Nem vagytok ti értelmiség, a diplomával együtt nem jár az is.


"teljesen feleslegesen indult büntetőeljárás fiatalok ellen, akiknek annyi volt a bűnük, hogy ahelyett, hogy hányásig isszák magukat elszívtak egy jointot..."

- És mi lenne, ha egyiket sem? Az, hogy az alkohol rossz, nem azt jelenti, hogy a fű helyénvaló.

Másrészt: alkoholt lehet kulturáltan is fogyasztani, egy pohár bort egy vacsorához, egy pohár pezsgőt egy születésnapon, bármi egyéb. Füvet nem lehet "csak úgy" használni, az kifejezetten a "beállásra" van.



"arról meg nem is szólva, ahogy fent is említettem már, a szigorítás egyáltalán nem csökkenti a fogyasztást, ezt sokan és sokszor bizonyították már. minek erőltetni egy olyan rendszert, ami sorban bukik meg mindenhol? hol jelentett eddig megoldást ebben a témában ez a fajta vaskalapos hozzáállás? néhány Távol-Keleti országban ahol ki is végezhetnek drog miatt, ott is virágzik a biznisz. nem igaz, hogy ezt nem lehet látni és megérteni."

- A lopást, gyilkosságot, nemi erőszakot sem lehet megszüntetni, mégsem szabad hagyni elburjánzani.


----------


Kedves 13:40-es válaszoló!

"Engem nm fog érdekelni. Ha stresszes voltam akkor eddig is eltoltam egy rakétát meg ezután is elfogok."

- Ez utólag sok - némiképp beazonosítható - válaszodra magyarázatot ad, és az itt bemutatott írásképedre is.


"erre már az usa 13 tagálamában is rájöttek."

- Ami azt jelenti, hogy 47-ben nem így tartják. Ezt hívják az adatok csúsztatásának.


"de nem hiszem hogy egy emberöléssel eggyenértéken kellen kezelni mert valakinek gyogyithatatlan betegsége van és ezt szedi mert a gyogyszerektöl már széntment a mája."

- És hányan vannak, akik emiatt használják, azok közül, akik élnek vele...?


"inkább 1-2 havonta ezzel lazul le."

- Lazulj le - akár naponta - az ágyban, mást is hozzásegítve a felszabaduláshoz.:) Demográfiai szempontból sokkal előnyösebb, mint egy rakás leépült agyú zombi.


"az a baj hogy aki még nem probálta ö csak az ellentábolr véleményét tudja szajkozni. (meg aki nincs tisztában a thc hatásával."

- Én láttam már a majdnem busz elé kilépő osztálytársamat, szedték már össze a mosdó alól falfehéren. Engem nem fog meggyőzni, hogy ez valójában milyen jó és félreértett dolog. _Csak_ azok védik, akik érintettek benne.

2013. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!