Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyire ostoba...

Hogy lehet ennyire ostoba dolgot csinálni (Btk. )?

Figyelt kérdés

ugye szigorítják a drogfogyasztásra vonatkozó szabályozást, ami tulajdonképpen abból áll, ha 2 éven belül 2 füves cigit elszívsz (és lebuksz persze), akkor már hűvösre tehetnek, hiszen csak egyszer lehet választani az elterelést. Ez azt jelenti, hogy a kormány szerint a magyar 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?!

Emellett már rég tudjuk, hogy a szigorítással semmit nem lehet elérni, lásd az USA-ban is hiába voltak kőkemény törvények, ott volt az egyik legnagyobb arányú a drogfogyasztás. Vagy itt egy közelebbi példa, Lengyelország. 2011-ben jöttek rá, hogy a szigorú törvények miatt teljesen feleslegesen indult büntetőeljárás fiatalok ellen, akiknek annyi volt a bűnük, hogy ahelyett, hogy hányásig isszák magukat elszívtak egy jointot... és nem mellesleg a sok rendőrségi razzia hatalmas kiadásokat jelentett. Ezeket logikusan végiggondolva enyhítettek a drogtörvényeken.

Erre 2 évvel később nálunk bevezetik azt a szigort, amibe Lengyelország totálisan belebukott? Normálisak ezek?



2013. júl. 1. 13:31
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
én tényleg azt nem értem, hogy hogyan lehet olyan törvényt hozni, aminek a működőképességére nem hogy semmilyen józan érv nincs, de szinte csak ellenérvek vannak. annyi példa, annyi statisztika van, amik egyértelműen mutatják a tendenciákat ezzel a kapcsoltban, és ordít róluk, hogy egy ilyen szigorításnál rosszabb megoldás nincs. vagy az a hosszútávú célunk, hogy ezt az országot is tulajdonképpen az iszlám államok példájára szervezzük, ahol minden szarért nyilvánosan kivégeznek? tagadod Istent? akkor kapsz egy golyót a fejedbe. drogot birtokolsz? örülj ha megúszod életfogyttal, de valószínűbb, hogy a legközelebbi villanyoszlopon fogsz lógni. szép jövőkép, mondhatom...
2013. júl. 1. 15:38
 12/41 anonim ***** válasza:
utolsó: tipikus példája vagy akiről írtam. pláne hogy a helyesírásomat kritizálod egy rossz billentyűzet miatt
2013. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
most már utolsó előtti
2013. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
32%

"Ami tiltott azt az emberek általában jobban szeretnék, mivel ott van a lebukással járó izgalom is... Ilyen az emberi természet."


akkor meg örüljetek, most már jobban lesz tiltva, úgyhogy jobban feláll majd rá nektek, nagyobb lesz az izgalom, nagyobb az élvezet, mindenki boldog.

2013. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

@ Pro Patria:


"Úgy imádom az ilyen érveket, amikor egy egyetemista csapat beszívja magát egy este, és magukban képviseltetve látják "a jogász, orvos, ügyvéd társadalmat". Hát nem. Nem vagytok ti értelmiség, a diplomával együtt nem jár az is."


nézz körül a statisztikákban, vagy hallgass meg egy-két nyilatkozatot Zacher Gábortól, és máris láthatod, hogy nem csak egy szűk kör él illegális tudatmódosítókkal Magyarországon (meg sehol máshol sem).


"És mi lenne, ha egyiket sem? Az, hogy az alkohol rossz, nem azt jelenti, hogy a fű helyénvaló.

Másrészt: alkoholt lehet kulturáltan is fogyasztani, egy pohár bort egy vacsorához, egy pohár pezsgőt egy születésnapon, bármi egyéb. Füvet nem lehet "csak úgy" használni, az kifejezetten a "beállásra" van"


Mi lenne ha egyiket sem? Nyilván ez lenne a legjobb, de tudjuk nagyon jól, amióta ember az ember mindig is élt ilyen szerekkel. Ezt nem lehet kiirtani. Az meg hogy a fű nem helyénvaló, az oké, de nem reális büntetés érte a kasztli.

A füvet meg lehet, hogy nem lehet kulturáltan fogyasztani szerinted, mégis egy gyógyhatású, fájdalomcsillapító növényről van szó, az alkoholnak pedig sokkal inkább a romboló hatása dominál.


"A lopást, gyilkosságot, nemi erőszakot sem lehet megszüntetni, mégsem szabad hagyni elburjánzani"


attól, hogy a drogozást tiltod, pontosan attól fog elburjánzani, mert egy átlag ember számára így egy izgalmas kalanddá válik a kipróbálása. viszont ugyanez az átlag ember nem fog lopni, meg gyilkolni, mert ezzel már más embereknek is árt, és ha van egy normális értékrendje, ezeket nem teszi meg. a füvezéssel maximum saját magának árt, de ha nem válik függővé, akkor azt sem túl nagy mértékben.

2013. júl. 1. 15:53
 16/41 A kérdező kommentje:

"akkor meg örüljetek, most már jobban lesz tiltva, úgyhogy jobban feláll majd rá nektek, nagyobb lesz az izgalom, nagyobb az élvezet, mindenki boldog."


csak nehogy megszakadjunk örömünkben, mikor a rendőrség füvező fiatalokat fog hajkurászni, miközben valaki nyugodtan kirabol az utcán. vagy mikor kiderül, hogy néhány év múlva semmivel sem csökkent a drogfogyasztás, ellenben megtelnek a börtönök alkalmi drogosokkal. meg mikor az adófizetők pénze arra megy, hogy a TEK kivonuljon Ozorára, ahelyett, hogy valami érdemi fejlesztést csinálnának az országban.


*taps*

2013. júl. 1. 15:59
 17/41 anonim ***** válasza:
52%

" 15-30 év közöttiek (akik közül rengeteg jogász, orvos, közgazdász, stb.) jelentős része a társadalom söpredéke és börtönben a helye?! "


Azt hiszed attól hogy valaki szellemi munkát végez már nem söpredék? Nem iskolázottságban mérjük ezt, hanem vannak bizonyos értékek az életben, mint

tisztelet, becsület,kitartás,hűség,erő,szorgalom. Ezek a jó értékek amik előbbre viszik a közösséget.

Aztán vannak arossz értékek,mint

a sunyiság,lopás,becstelenség,igénytelenség,bunkóság és igen, a cigi, a drog és az alkohol is ide tartoznak.


A cigi b*ssza a környezetet, nagyon helyes hogy kitiltották mindenhonnan. Utáltam azt a sok büdös embert meg a füstfelhőket a tömegben és atöbbség így van ezzel. Nem véletlen, hogy senki nem lázadt ezen törvények ellen.


Az alkohol elfogadottabb, mert könnyű beszerezni és lehet igényesen is inni, pl egy pohár bor vacsora mellé, feles pálinka ebéd mellé.

A többi igénytelen aki meg iszik és iszik életkortól függetlenül, ha tetszik,ha nem...nem normálisak. Attól hogy sokan csinálják,még nem normális.

Tudod ha sok a hülye, attól még hülyék, ezen nem változtat a mennyiségük.


A droggal meg az a helyzet, hogy a drogüzlet erőszakos állatok kezében van akik nem fogják hagyni, hogy kivegyék a kezükből az üzletet. Ha legalizálnak, ezek az emberek legálisan jutnak hatalomra és olyan helyekre kerülnek ahol az elit nem látja őket szívesen. Ez a gazdasági oldala :)


Mindjárt elmagyarázza nekem valaki,hogy teljesen normális 15 évesen drogozni...kész.

2013. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

csak nehogy megszakadjunk örömünkben, mikor a rendőrség füvező fiatalokat fog hajkurászni, miközben valaki nyugodtan kirabol az utcán. vagy mikor kiderül, hogy néhány év múlva semmivel sem csökkent a drogfogyasztás, ellenben megtelnek a börtönök alkalmi drogosokkal. meg mikor az adófizetők pénze arra megy, hogy a TEK kivonuljon Ozorára, ahelyett, hogy valami érdemi fejlesztést csinálnának az országban.



Nyugodjál meg, nem az otthon elszívott füves cigid után fognak rohangálni, azért ne keverd már az ozorai fesztivállal. ott olyan drogbörze volt, amire én is azt mondom, hogy bizony kell hogy az egészet bezárják, úgy ahogy vannak. Az otthoni füvezés pedig eddig is tiltva volt, nem? Lehet nem ilyen komoly büntetéssel, de meg volt szabva, hogy nem lehet. Mégis, hány emberre rúgták rá az ajtót azzal, hogy füvescigit sejtenek, és átkutatják a lakást..? Az ozorai fesztiválon meg sok rohadt drogos (nem füvesek) azt csinált amit akart, ne keverd a kettőt.

2013. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
72%
A filmletöltést, és a másolt lemezeket is büntetik, mégis mindenkinek van otthon, és senkit nem büntettek még meg azért, mert otthon letöltött filmeket néz. Muszáj komoly törvényeket hozni, mert ha a rendszeres kulturált fűfogyasztókat nem is fogják ezzel büntetni, legalább a 15éves hülyegyerek meg fogja gondolni, hogy érdemes-e elkezdeni drogozni.
2013. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%

"Utáltam azt a sok büdös embert meg a füstfelhőket a tömegben és a többség így van ezzel. Nem véletlen, hogy senki nem lázadt ezen törvények ellen. " Egy kicsit rosszul esik, hogy látatlanban utálnak:( Egyébként a függőséghez hajlam kell, meg szerintem egy kis depresszió szóval nem hülyézni kell hanem támogatni a leszokást segítő programokat.

A fűnek persze vannak ilyen lazító hatásai is (bár én mindig csak éhes lettem tőle, nem is látok benne semmi jót)meg fájdalomcsillapító meg minden, viszont hosszútávú használata skizofréniához hasonló tüneteket okozhat, legalábbis ezt olvastam, ráadásul sokan mondják, hogy erre nem lehet rászokni de nekem volt olyan ismerősöm aki 180 percet alig bírt ki nélküle.

De amúgy szerintem is túl szigorú ez a törvény, másrészt, mi lesz bekopog a rendőr h ugyan füves cigit szívsz e este 11kor v mi?

2013. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!