Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetne olyat csinálni, hogy...

Lehetne olyat csinálni, hogy a szavazójogot "műveltségi" cenzushoz kötik?

Figyelt kérdés
Pl aki nem végezte el a 8 általánost, vagy aki nem tudja leírni a nevét az minek szavazzon?

2013. máj. 9. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igen , kellene.

Ne a hülyék döntsenek az országról.

2013. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem még jobb lenne, ha egy általános tesztet kellene írniuk az aktuális politikai helyzetről. Ha ezt nem látják át, akkor teljesen felesleges szavazniuk mert arra voksolnak aki több ingyen paprikás krumplit és sört töm beléjük...
2013. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Én pl érettségihez kötném illetve bizonyos kor felett elvenném (most a 100 éves aki szellemileg annyira friss mint egy zokni [tisztelet a nagyon kevés kivételnek] az miért szavazhat ha a színjeles 17 éves tanuló meg nem?)
2013. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak azt már nem demokráciának hívnák. Baromi jó dolog lenne viszont úgy alakítani az oktatást, hogy ne legyen olyan ember az országban, aki nem tudja leírni a nevét sem, de ez ugye túl bonyolult lenne...
2013. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

Nem. A szavazójog mindenkire érvényes.

Régebben volt olyan, hogy a gondnokság alá helyezett felnőtt, börtönbüntetését töltő elítélt nem szavazhatott, de már ezt is kezdik eltörölni az EU-ban.

Ausztriában 16 éves kortól lehet szavazni.

A külföldön élők is szavazhatnak.

Ha már mindenkinek jár a szavazójog, szerintem levihetnénk 14 évre is. Sok 14 éves van, aki okosabb, megfontoltabb, mint a felnőttek egy csoportja. Akkor már miért pont az ő jogaikat korlátozzuk? Én szívesen elmentem volna 14-15 évesen is szavazni. (22/F)

2013. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
76%-os. Én meg legalább 21 éves korra tenném a korhatárt. Ausztriában ahogy lement 16 évre, hirtelen megnőtt a szélsőjobb támogatottsága. Ne éretlen (mert akármilyen okosak, NEM tapasztaltak, NEM érettek, igenis megvezethetők), ne hormonokkal túlfőtött, mindenkire dühös tinik döntsenek az országról.
2013. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

nem az oktatás hibája az hogy vannak ennyire lemaradott emberek. szükségtelen mondani, hogy a legtöbb ilyen a cigányság közül kerül ki, és ott nem annyira fontos hogy iskolába, vagy akár óvodába járjon a gyerek általában.


és nem a jobb oldal szünne te utolsó kommentelő, hanem az mszp veszítené el a maradék agyalágyult szavazójának egy nagy részét, sok cigányt.

2013. máj. 9. 19:00
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

"Ausztriában ahogy lement 16 évre, hirtelen megnőtt a szélsőjobb támogatottsága"


Azért nőtt meg, mert elegük van a multikultiból.

Itt lakom az osztrák határon , sok osztrák jár erre , szoktak mesélni.

Volt olyan iskola ahova 1 osztrák tanuló járt , meg növekedett a bűnözés , mecsetek...stb

És ebből lett elegük.

A szélsőjobb támogatottsága az EU-ban ,Németország és Nagy Britannia ,Szlovákia , Románia kivételével 10% feletti.


A fiatalok nem akarnak egy olyan országban laki ahol ők , az államalapítók kisebbség.

Ők tisztábban látnak , jobban látják a jövőr.

2013. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

"76%-os. Én meg legalább 21 éves korra tenném a korhatárt. Ausztriában ahogy lement 16 évre, hirtelen megnőtt a szélsőjobb támogatottsága. Ne éretlen (mert akármilyen okosak, NEM tapasztaltak, NEM érettek, igenis megvezethetők), ne hormonokkal túlfőtött, mindenkire dühös tinik döntsenek az országról."


Van igazság abban, amit mondasz, de a felnőttek között is vannak ugyan úgy megtéveszthető, tapasztalatlan, buta, rosszindulatú emberek. Ha az ő jogaikat nem korlátozzuk, akkor miért pont az ifjúságét kellene? Ez kicsit kettős mérce, erre próbáltam rámutatni.

2013. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos nem bár én azokat is kivenném a kalapból akik munkanélküliek nyugdíjasok stb, tehát aki nem fizet adót. Nehogy már az ingyenélők döntsenek az ország sorsáról.
2013. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!