Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetne olyat csinálni, hogy...

Lehetne olyat csinálni, hogy a szavazójogot "műveltségi" cenzushoz kötik?

Figyelt kérdés
Pl aki nem végezte el a 8 általánost, vagy aki nem tudja leírni a nevét az minek szavazzon?

2013. máj. 9. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább állandó munkához kötném a szavazati jogot, a 4 éves ciklusban mondjuk x időt kéne dolgozni, hogy valaki szavazhasson.Ehhez persze munkalehetőség is kéne....
2013. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként én is legszívesebben. csak az aktív dolgozók, pontosabban adózók szavazhassanak. hisz ők tartják el az országot, meg az ingyenélőket
2013. máj. 9. 19:09
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

"Egyébként én is legszívesebben. csak az aktív dolgozók, pontosabban adózók szavazhassanak. hisz ők tartják el az országot, meg az ingyenélőket"


Akkor az MSZP be sem jutna a parlamentbe.

2013. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

"Sajnos nem bár én azokat is kivenném a kalapból akik munkanélküliek nyugdíjasok stb, tehát aki nem fizet adót. Nehogy már az ingyenélők döntsenek az ország sorsáról."


Én is inkább ilyen irányba vinném el, ha lenne valami változás. Mivel az állam legfontosabb feladata a jövedelmek újraelosztása, így kicsit talán igazságtalan, hogy a dolgozóknak, vállalkozóknak ugyan annyit ér a szavazati joga, mint az állami transzferekből élőké.

És ezt könnyebben is lehetne ellenőrizni, mint hogy ki milyen művelt. Persze a szavazati jog jövedelemhez, vagyonhoz kötése se biztos, hogy jó megoldás, a legtöbb országban már megbukott. Akkor maradjunk a jelenlegi rendszernél és próbáljuk meg ebből a legjobbat kihozni!

2013. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

A korhatárt kellene felemelni. A fiataloknak semmi élettapasztalata nincs. Legtöbbjüket a szülei tartják el. Fogalmuk sincs, hogy egy családnak mennyiből kell megélnie, hogyan kell egy háztartást vezetni.

A gazdaság működéséről sincs fogalmuk. Elhisznek minden jól hangzó pártszlogent.

2013. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Komplikato ***** válasza:

Ismertem egy nagyon olvasott és művelt könyvtárost ... buta volt mint cipőtalp. Ismertem olyan embert aki azzal érvelt vitában, hogy neki 3 diplomája van. Ő se volt egy okos ember. Konkrétan mit ért a kérdező "műveltségen"?

Másrészt egy ilyen rendszerben nyilván a "művelt" választó, bármit is jelentsen, ráerőltetheti akaratát másokra.

2013. máj. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos nem bár én azokat is kivenném a kalapból akik munkanélküliek nyugdíjasok stb, tehát aki nem fizet adót. Nehogy már az ingyenélők döntsenek az ország sorsáról."


Akkor a dzsipsziktől is elvennéd a szavazi-jogot? Vagy azokét azért meghagynád? Mert igencsak illő rájuk (is)!

2013. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

A munkához kötött szavazati jogról én is hallottam már, és igencsak megfontolandó lenne. Viszont mi van a nyugdíjasokkal akik végigdolgozták az életüket, nekik nem lenne képviseletük, és ugye kor szerint nem (18 év alatt úgy sincs szavazati joguk) lehet kizárni senkit.

Erre szoktam mondani, hogy az adófizetőknek legalább + 1 et érhetne a szavazata.

2013. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kérdés nem egyszerű mert aközött kell döntenünk, hogy minden ember számít, vagy egyes emberek döntsenek másszor a többiek feje fölött.


Egyrészt a kiszorultak nem rendelkeznének semmi érdekképviselettel így a megválasztott képviselőknek nem érdekük számukra kedvezni, csak a szavazópolgárok a kizárt réteghez való hozzáállásán múlik mennyire veszik figyelembe a kirekesztettek véleményét. Másrészt, ha precedenst termetünk a szavazópolgárok nevében bárkinek a jogát korlátozni lehet, mert nem üli meg a mércét. Bármilyen irányba elmehet a dolog ,mai korántsem biztos, hogy a széles néptömegek érdekét szolgálná, hanem a bentmaradtakét.


Másrészt az kérdés, hogy annak is joga legyen dönteni aki nem tud felelősen dönteni, az dönthessen-e? Csak a definíció felállítása problémás és a tartalma. Nem lehet jó mércét felállítani, vagy eredménytelen, vagy túl sok embert szorít ki.

2013. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!