Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyesnek tartod ha a kettős...

Helyesnek tartod ha a kettős állampolgársággal szavazójogot is kapnak?

Figyelt kérdés
Na persze, könnyen fognak onnan kintről ideszavazgatni. Inkább itt tartozkodáshoz kéne kötni !!
2010. dec. 30. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor, ha min fél évet (esetleg 4 hónap, de ez már nagyon az alja...) itthon tölt. (Bár én ezt mindenkire vonatkozóan gondolnám, csak azt nehezebb ellenőrizni...)
2010. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Már kibeszéltük egy párszor.

Amire jutottuk:

Mellette: Ők is magyarok.

Ellene: Más ne verje az én fütyülőmmel a csalánt.

2010. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Akkor lenne helyes, ha itt lakna.
2010. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Maximum úgy, hogy ha vesz házat Magyarországon és lesz állandó lakhelye Magyarországon, akkor automatikusan megkapja. De egyébként nem.

2010. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

"Mellette: Ők is magyarok. "


És? Attól még miért kéne, hogy olyan dolgokról döntsenek, amik őket nem (feltétlenül) érintenek?

Az állampolgárságot kaják meg, ha akarják! Ez evidens. De a szavazati jogot én akkor is bejelentett magyarországi lakcímhez (vagy legalábbis munkahelyhez) kötném.

2010. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Senki nem vonja kétségbe, hogy ők is Magyarok, viszont szavazati jogot akkor is az volna a legjobb, ha az kephatna szavazti jogot, akinek van háza is Magyarországon.


14:23

2010. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*magyarok
2010. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

en mar evek ota kulfoldon elek (meg nem vagyok az orszag allampolgara) tehat akar szavazhatnek is ha akarnek magyarorszagon, de nem teszem, mert ugy gondolom, hogy nincs hozza semmi jogom, hiszen nem elek ott, az alapjan meg nem szavazhatok, hogy szeretem ezt meg azt, mert x eve milyen jo volt. velem ellentetben vannak kulfoldon elo magyarok akik viszont hazajarnak direkt csak azert, hogy zavazhassanak.


de hogy valaszoljak a kerdesedre, nem kene nekik szavazati jogot kapniuk

2010. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Orbánék 2006-ban azt mondták, hogy ők akarnak nekik szavazati jogot adni, mert azok közül a legtöbben rájuk szavaznak. Végül is logikus. Kire szavaz az ember? Aki megadta nekik az állampolgárságot és ezzel közelebb hozták nekik Mo.-ot.


Nem engedném. Ez olyan, hogy én majd ki akarok menni, de mi közöm lesz az után, hogy mit fognak itt művelni.

2010. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem annak lenne joga szavazni, aki a magyar kasszába fizeti be az adóját. Ennyi.
2010. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!