Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kor helyett vagyoni cenzus...

Tetszik a kérdése:

Kor helyett vagyoni cenzus (esetleg műveltségi) megoldaná a problémát?

Figyelt kérdés

Én nem tartom jó ötletnek, hogy csak 18 éven felüliek szavazhatnak. Sokkal inkább tartom azt életképesnek, hogy aki adózik, az szavazhat? Miért akarna egy olyan beleszólni a Magyar Politikába, aki nem is dolgozik? "aki nem dolgozik ne is egyék" egy árnyalata és teljesen passzolna a politikához is. Aztán a műveltségi cenzus is egy reális ötlet. Akinek még a 8 általános is túl megterhelő, az mit ért ehhez?


Szóval amint láthatjátok, elég alacsonyra tettem a mércét, hogy az emberi jogokat azért figyelembe vegyük, tehát a két fontos feltétel szavazáshoz (vagy ez vagy az vagy mindkettő):

-Legalább 8 általános

-Dolgozó


2011. aug. 12. 14:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
25%

Rövidlátó okoskodások, falusi borbélyműhelyben hallani effélét. Nem hiába alakult ez így ki, így van jól. Néhány ellenvetés:

- Legalább 8 általános ? Találkoztam már 4 osztályt végzettel, akinek a IQ-ja verte volna az ELTE-tanárok többségét.

- Dolgozó ? És a rengeteg 35-40 éves nyugdíjas (rendőr), hogy a 65-70 évesekről ne is beszéljünk, amikor bölcsebb is lesz az ember.

2011. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%

Az adózás utáni szavazás elég necces lenne, eleve kizárja az egyetemistákat, gyesen lévőket stb. Megértem az álláspontodat, de ezt _nagyon_ nehéz lenne úgy véghezvinni, hogy ne essen el a szavazástól olyan, akit amúgy megilletne.

A műveltségi cenzus, azzal egyet értek, szinte teljes mértékben. Ha nem is iskolához/végzettséghez kötötten, hanem pl. egy előzetes műveltségi teszt, ami alapján megkapná az ember a szavazati jogot. Olyan alapvető kérdésekkel, hogy mi ma Mo. államformája, ki(k) a kormány illetve az ellenzéki pártok, stb., hogy aki a politikai alapokkal sincs tisztában, az nehogy az urna közelébe kerüljön, így kizárva a "mer' a Józsi megmondta, hogy kire rakjam az x-et, és akkor kapok egy sört" szituációkat.

2011. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Én teljesen egyetértek. Aki többet adózik az többet is bukhat egy rossz kormánynál, a legtöbb 8 általánost végzett ember meg el se megy szavazni.
2011. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Dolgozóról azt értem, hogy volt már munkavállalói jogviszonya.


Most én is mondhatnám a műveltségi cenzus ellenvetésedre, hogy miért? Ismerek én is 14 éves Történelem tagozatos diákokat, akik értelmesebbek és többet is tudnak, mint egy-két parlamenti képviselő.


Figyi, 8 ált.-ot letenni nem drága, és bármikor leteheti a kedves barátod. Most miatta engedjük a politika közelébe azt a többszázezer szerencsétlen idiótát? Talán nem kéne ezért kivételt tenni. Csinálja meg, ha kell neki a jog, mert nagyon alacsonyra tettem.

2011. aug. 12. 15:03
 5/34 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kifelejtettem a leírásból, hogy dolgozni már 16 éves korban el lehet kezdeni, engedéllyel pedig 15 is akár. Most így se nem zárja ki a diákokat és a kismamákat ésatöbbit se, csak kóstolja meg a munka ízét! Utána szavazhat!
2011. aug. 12. 15:10
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

"Kor helyett vagyoni cenzus (esetleg műveltségi) megoldaná a problémát?"

Nem látok problémát. Vagyis látok: túl kevesen szavaznak. Akkormár inkább legyen KÖTELEZŐ elmenni szavazni/választani.

2011. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
19%
Te mekkora állatságokat hordasz itt össze.Ezen röhögök 5perce
2011. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nos probléma: Olyan emberek szólnak a politikába, akik nem értenek hozzá (így nem csak hogy értelmetlen, hanem káros is, mert elnyomják a hozzáértőket)

És ahogy a következő kommentelő mondta: Ha én marha vagyok, talán nem kéne a magamfajtákat kizárni? Vagy jó ez? Én nem szeretném az országot így látni, hát ez a probléma.


Már csak ezért is erősebb a véleményem erről. Ha nektek mindegy, nekem nem lesz az.

2011. aug. 12. 15:35
 9/34 A kérdező kommentje:
De abból nem származik különösebb ok, hogy kevesebben szavaznak. Ez csak akkor probléma, ha az ilyen féle cenzus nincs, tehát a te problémádat is megoldaná.
2011. aug. 12. 15:36
 10/34 anonim ***** válasza:
15%
HAHA!Mert szerinted aki csak mondjuk hét osztályt végzett a primitív állat aki nem tud semmit?Ne légy már tényleg ennyire h.lye
2011. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!