Kor helyett vagyoni cenzus (esetleg műveltségi) megoldaná a problémát?
Én nem tartom jó ötletnek, hogy csak 18 éven felüliek szavazhatnak. Sokkal inkább tartom azt életképesnek, hogy aki adózik, az szavazhat? Miért akarna egy olyan beleszólni a Magyar Politikába, aki nem is dolgozik? "aki nem dolgozik ne is egyék" egy árnyalata és teljesen passzolna a politikához is. Aztán a műveltségi cenzus is egy reális ötlet. Akinek még a 8 általános is túl megterhelő, az mit ért ehhez?
Szóval amint láthatjátok, elég alacsonyra tettem a mércét, hogy az emberi jogokat azért figyelembe vegyük, tehát a két fontos feltétel szavazáshoz (vagy ez vagy az vagy mindkettő):
-Legalább 8 általános
-Dolgozó
15:15
Miért is?
Aki nem szavaz, az - többnyire - azt a véleményét fejezi ki a távollétével, hogy a választékból nem talál olyan politikai vonalat képviselő embert, aki megérdemelné a bizalmát.
Mi ebben a probléma?
Ha tehetném, azért kampányolnék, hogy senki ne menjen el addig szavazni, amíg fel nem oszlatta a Köztársasági Elnök azt, amit ma "országgyűlésként" emlegetnek.
- Kérlek, gondolkozz el azon, hogy miért is!
Én pedig teljes mértékben egyetértek a Kérdezővel. Akin már az általános iskolai tananyag is kifog, akkor nem hiszem, hogy az az ember képes átlátni a választási szlogeneken és arra szavazni, amelyiknek a programja a legközelebb áll a valósághoz és az ország érdekéhez.
A munkaviszonyhoz (nem úgy értem, hogy a választás napján is aktív foglalkoztatott legyen, hanem inkább úgy, hogy az elmúlt 4 évben legyen X nap munkaviszonya; valamint ebben a tekintetben az egyetemi/főiskolai tanulmányok is annak számítanának) pedig azért kellene kötni, hogy azok szabják meg a pénzek elköltését, akik adnak is a közösbe, ne pedig Lakatos Nintendóék, akiknél egy disznóért lehet venni 50 voksot... A nyugdíjasok is mindig arra szavaznak, aki belengeti a 17. havi nyugdíjat is, azt pedig lesz@rják, hogy csődbe megy az állam. Jó eséllyel a dolgozó embereknek is vannak szüleik és nem szeretnék, hogy éhen haljanak, éppen ezért nem kell attól tartani, hogy a nyugdíjasok érdekei nem lesznek képviselve.
Hát, hogy őszinte legyek, a 8 általánossal egyetértek, bár én inkább kötném érettségihez a dolgot (azért egy kettest össze lehet szedni komolyabb tanulás nélkül is, elég, ha az ember figyel az iskolában).
Viszont azt nem tartom jó ötletnek, hogy munkához kössük. Próbálj meg mondjuk egy műegyetem mellett munkát vállalni, nem fog menni a dolog. Vagy a munkát nem tudod elvégezni, vagy az egyetemen fogsz bukni. Aki viszont bekerült egy egyetemre, az azért valószínűleg átlátja elég jól a dolgokat, legalábbis a kukásnál biztos jobban ért hozzá.
Az utolsó közelíti meg a legjobban a kérdésemet (köszönöm a támogatást!).
Aki azt írta: "Nem azért harcolt a munkásság évtizedeken keresztül, hogy most egy idióta ötlet miatt megvonják tőlük a jogaikat."
Aha. Látom te teljesen nem vagy tisztában a képpel, kétségeim vannak a te tanulmányaiddal is. Pont hogy a munkásság emelkedne ki ebből és nem a naplopók.
"HAHA!Mert szerinted aki csak mondjuk hét osztályt végzett a primitív állat aki nem tud semmit?Ne légy már tényleg ennyire h.lye"
Igen, egy 17 éves se tud semmit, azért nem szavazhat jelenleg? Ne légy már tényleg ennyire h.lye...
17:35 azaz a legeslegutolsónak:
Én nem akarom fokozni a jelenleg is bajos dolgokat (hát nézd meg még a 8 általánosba is belekötnek ezek a kötekedők). Ráadásul az érettségi kizárná a szakmunkásokat, akik tényleg dolgoznak, értik a dolgukat érettségi nélkül.
Ezért írtam úgy a kérdésembe, hogy vagy tanuljon, vagy dolgozzon. Így ez nem lenne probléma, csak lehetőségnek vetettem fel, hogy mindkettő feltétel lenne.
Szerintem túlzott elvárás az érettségi.
Miért ne akkor már csak Tudományos Akadémiai tagok szavazhassanak - ezzel az erővel?
Azért kellene, illene valami mértéket tartani, - diszkriminatívnak tartom azt, hogy az ember kizárólag a saját képességeit veszi latba egy ilyen elmélkedés, okfejtés folyamán.
Ezzel azt állítanánk egy eléggé széles rétegről, hogy "Ti nem is vagytok emberek!"
El kellene azon elmélkedni - véleményem szerint, - hogy nem érezné-e magát rosszul egy (pl.) főiskolai végzettségű ember, ha (pl.) egy PR-es kerek perec megmondaná neki, hogy azért nem tart igényt a képességeire, mert főiskolai végzettsége van. - Nem közli, hogy ez sok-e, vagy kevés, csak annyit, hogy ez így nem jó...
Nos?
Szerintem más módot kell arra keresni - és találni, - hogy rábírjuk a megélhetés tisztességes formáira a zavarosban halászókat, - nem hiszem, hogy a diszkriminatív megoldások hosszú távon gyümölcsöznének.
Egy ember életét a körülmények írják, - úgy, ahogy senki nem kéredzkedik a világra, kismillió dolog van, amely nem rajta múlik és mégis jelentősen kihat az életvitelére.
Akarni kell a pozitív irányba elmozdulást, változást!
Áldozatokat kell hoznia mindenkinek azért, hogy minél szélesebb rétegek élhessenek békével, becsületben egymás mellett, de elhibázottnak tartom, hogy pálcát törjön bárki is egy olyan ember feje felett, aki nyomorba születik.
Az már viszont tényleg egy emberen múlik, hogy ki akar-e törni a nyomorból, vagy sem, - de nem lehet mindenkiből "professzor" sem, lássuk azért már be!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!