Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kor helyett vagyoni cenzus...

Tetszik a kérdése:

Kor helyett vagyoni cenzus (esetleg műveltségi) megoldaná a problémát?

Figyelt kérdés

Én nem tartom jó ötletnek, hogy csak 18 éven felüliek szavazhatnak. Sokkal inkább tartom azt életképesnek, hogy aki adózik, az szavazhat? Miért akarna egy olyan beleszólni a Magyar Politikába, aki nem is dolgozik? "aki nem dolgozik ne is egyék" egy árnyalata és teljesen passzolna a politikához is. Aztán a műveltségi cenzus is egy reális ötlet. Akinek még a 8 általános is túl megterhelő, az mit ért ehhez?


Szóval amint láthatjátok, elég alacsonyra tettem a mércét, hogy az emberi jogokat azért figyelembe vegyük, tehát a két fontos feltétel szavazáshoz (vagy ez vagy az vagy mindkettő):

-Legalább 8 általános

-Dolgozó


2011. aug. 12. 14:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
69%

"Csakhogy 18 év alatti fiatalok se szavazhatnak így ők sem emberek?"


De, emberek. Csupán nagyobb eséllyel meggondolatlanok, a legtöbben közülük, nem ismerik a munka világát, mert nem kell ismerniük még stb.

Nincs kedvem ahhoz, hogy pár meggondolatlan fiatal vigye csődbe az országot a szavazataival.

Arra sincs garancia, hogy a 18 évesnél idősebbek nem viszik, de a 18 alattiak esetében biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb katasztrófához vezetne, ha ők elmennének szavazni.

Bár amíg ilyen a választási hajlandóság, addig nem kell ilyesmin gondolkodni szerintem.

2011. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%

"A műveltségire szavazok, IQ teszttel."


az IQ-nak semmi köze a politikához.

A térlátásodat és a logikai képességedet méri, semmi köze a közgazdaságtanhoz, államelmélethez, egyéb szakpolitikákhoz.

2011. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
27%

"Megaztán gondoljunk bele, hogy az értelmiség pártjának tekintett szadesz milyen volt, vagy a jelenlegi értelmiségi párt az elemlámpa milyen. "


Mindenkit be lehet etetni.

A prolikat ugyanúgy, mint az értelmiségieket.

2011. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
17%

"A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:58"


Egyébként baromi jókat írsz.

2011. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!