Miért fontos állampolgárságot és szavazójogot adni a határon túli magyarságnak?
A Fidesz-KDNP politikája egyszerűen érthetetlen számomra. A választások után az egyik első döntésük az volt, hogy adják meg az állampolgárságot a határon túliaknak, ekkor még szavazati jogról nem volt szó, de később azt is megkapták.
Mi garanálja azt, hogy a határon túli állampolgároknak a kötelességeik is azonosak a magyarországiakka, nem csak a jogaik - pl. katasztrófa esetén vagy hadiállapot esetén rájuk is lehessen számítani. Miért fontos az, hogy olyanok is beleszólhassanak a magyarországi politikába (pl. a most bejelentett határon túli Nemzeti Konzultáció), akik csak kivesznek a közösből, és érdemben semmit nem raknak bele?
(22F BL)
Ha a 3 millió határon túli magyarból 30 ezer (1%) el fog menni szavazni, akkor sokat mondok, jövőre kiderül.
"csak kivesznek a közösből"
Pl mit vesznek ki? Kb semmit sem kapnak.
És azért nem aggódsz, hogy olyanok is beleszólnak a választásokba akik disszidáltak külföldre? Vagy akiknek más a választott hazájuk. Ezek ellen miért nem vagytok felháborodva?
Na félreértés ne essék a választójogot én sem szívlelem.
#2
Ingyen tanulhatnak, ingyen koleszt kapnak és őket még röghöz sem kötik. Csak példának okáért.
4.
Ez minden EU állampolgárra vonatkozik. Egy magyar állampolgár is tanulhat ingyen Ausztriában.
Ugyanezt a kérdést már kiírták ezen az oldalon. Mi szükség rá, hogy kétszer is szerepeljen?
Ui.: mi a bl a 21/f után?
Az EMBER aki saját hibáján kívül a határon kívülre született és minden racionális érv,kényelmi megfontolás ellenére magyarként él, magyar kultúrával rendelkezik és magyarnak vallja magát megérdemli azt ,hogy Magyarország mint állam és annak a lakosai is magyarként a nemzet tagjaként tartsák számon.
Ezeknek a "külhoni" magyaroknak a nemzetükhöz való hűsége és kitartása ,nemzetszeretete példaként kell álljon minden magyar előtt , mert büszkék lehetnek rájuk!
Ez a ki mennyit fizet be a közösbe csak azért nem áll meg mint érv,mert ha a semmi ellenszolgáltatást még nyomaiban sem biztosító ÁFÁt nem számoljuk azt a közöst a lakosság alig egy negyede dobja össze.
Már rég felvetettem ,hogy aki nem fizet adót, állampolgárságtól függetlenül, az milyen morális alapon szavazhat?Ugyanúgy azok is akik a mások befizetett adójából kapják a fizetésüket a csekély vagy semmi hasznú és silány minőségű munkájukért?
Morális értelme van elsősorban. Ha már akaratunkon kívül külföldre szakadtunk, akkor ez a minimum, egyfajta összetartó erő a magyarság körében. Amúgy persze, titeket -kedves kérdező- zavar, hogy a határontúli magyarok állampolgárságot kapnak, de azért ha tehetitek szívesen jősztök Erdélybe és élvezitek az itteniek vendégszeretetét. No comment.
Amúgy a szavazati joggal viszont én sem teljesen értek egyet. Nem vagyunk magyarországi lakosok (viszont részben a mi sorsunk is függ az ottani politikától, az is igaz). Az viszont holtbiztos, hogy ha az MSZP még egyszer közel kerül ahhoz, hogy megnyerje a magyarországi választásokat, én elsőként megyek szavazni ellene (le lehet pontozni a véleményemért természetesen).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!