Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyire xenofób a...

Hogy lehet ennyire xenofób a társadalom? (Terhes nőt felpofozó villamosvezető)

Figyelt kérdés

A 6 hónapos terhes nő angol, és így reagálnak rá az emberek, védik a 120kg-s középkorú "villamosvezető srácot".


[link]


Ezt úgy mégis milyen értelmes logika nyomán lehet komolyan gondolni? Hogy 6 hónapos terhesen megérdemelte a felpofozást mert véletlenül kilépett a villamos elé.


Sajnos teljesen triviális, hogy ez a gyűlölet és villamosvezető felé mutatott támogatás egyetlen ok miatt van: mert angol a nő és lehet játszani a szegény elnyomott magyarok kártyát. Gondolom egy szót se szólnának, ha épp magyar lenne az áldozat is.



2013. jún. 20. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem szegenyes az eletem, orulok, hogy ilyen jol belelatsz. Nem egy 8 eves alapjan irok le egy jelenseget, hanem reagaltam a kerdezo feltevesere. A 8 eves pedig nem magatol talalja ki ezeket, valakitol nyilvan hallja. Ott van ilyen is, olyan is, ahogy itt is. Itt a kerdezo sarkit (nem kicsit) es nem en.

Az allam pedig jogszabalyok alapjan mond iteletet, mi pedig ezek nelkul, embersegbol.

A sofor viselkedese nyilvan kimeriti az onbiraskodas fogalmat, de ettol meg en adhatok neki igazat, azt talan nem tiltja meg az "allam".

2013. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%

"Na, mivel értelmes érveket senkinek sem sikerült írni"


Elnézést kérünk, hogy lealacsonyodtunk hozzád.

2013. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
14%
Nocsak, ide is az Index törzsközönsége írogat? Szomorú. K*rvára mindegy, hogy milyen nemzetiségű a nő, ha magyar, ha angol, ha kínai, ha afrikai bennszülött; nem elfogadható, hogy egy ilyen kedves úr pofozgassa. Sőt, akkor sem lenne elfogadható, ha nem terhes nőről lenne szó, hanem egy kamaszfiúról, egy járókeretes nyugdíjasról, vagy a vezetővel egy súlykategóriába tartozó kidobóról. Egyébként nem hallottam még olyanról, hogy valaki "sokkos" állapotban pofozkodni kezdjen. A villamosvezető "srác" (hehe) jobban tenné, ha keresne az ismerősei között egy orvost, aki kitalál neki valami hihetőbb magyarázatot. A legszomorúbb pedig az, hogy egy ilyen eset miatt ki tudnak menni tüntetni az utcára az emberek, de az igazi problémák miatt nem...
2013. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
79%

Az internetes kommentelők az emberi faj legokosabb példányai. Mindent mindig jobban tudnak a kényelmes bőrfoteljükből, amiben egész nap tespednek, kommentelgetnek, facebookoznak és szidnak mindenkit.


Oké, a nő figyelmetlen volt, de ezért el kell ítélni? Ugyan már, kimegyek az utcára egy negyed órára és legalább 50 embert fogok megszámolni, akik összevissza, piros lámpánál futkosnak, villamos előtt, busz mögött, nem zebrán, mindenütt. Biztos tanult az esetből, és ezentúl háromszor körbenéz, mielőtt átmegy. Az, hogy történetesen angol, huszadrangú kérdés.


Ugyanakkor a vezetőt is meg lehet érteni valamilyen szinten. Bár férfiként nőt megütni szerintem megbocsáthatatlan, de itt azért több enyhítő körülmény is felmerül, ami miatt egyértelműen túlzó a büntetés. És ezzel nem azt mondom, hogy minden retorzó nélkül meg kellett volna úsznia, mert az nem vezet sehova, ha mindenki elkezd pofozkodni ha felhúzzák.


Lényeg a lényeg, mindkét fél hibázott, így talán egy kölcsönös bocsánatkéréssel meg lehetne oldani a problémát és közben örülni, hogy nem történt nagyobb baj. BKV részről meg esetleg egy figyelmeztetés elég lett volna, ha egyszer tényleg ez volt az első incidens a vezetővel.

2013. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
93%

Elég nagy port vert fel ez az ügy, és érzelmeket is.

Mindkét fél hibázott, MINDKETTŐ.

A nő abban vétkes, hogy piros jelzésen ment át. Totál mindegy, milyen irányú a forgalom, külföldön is piros az tilos, nem vágtatok át rajta. és legfőképp nem mutatom fel a "nemzetközi kézjelet" egy szemmel láthatóan feldühödött embernek / itt a vezetőnek /, mert az olaj a tűzre.

A vezető pedig abban hibázott, hogy pofon vágott egy vadidegen embert. Lényegtelen hogy nőt vagy férfit, magyart vagy külföldit. Érdekes lenne, ha minden konfliktust verekedéssel oldanánk meg. Ha önvédelemből visszaütök, az más helyzet. De úgy látom, hogy nagyon sok fórumon helyeslik ezt. Na, igen, eléggé alacsony manapság az emberek ingerküszöbe ebben az országban, lassan az öklök döntik el, kinek van igaza. Nem kéne mindig csak a cigányokra mutogatni, e tekintetben...

Sajnálom valahol a villamosvezetőt, bocsánatot is kért, de ha más munkakörben ehhez hasonló cselekmény történne / pl. a nővér megütné a betegét / ott is elbocsátanák az illetőt. Lehet, hogy egy fegyelmi elég lett volna.

Viszont olvastam, hogy megpróbálják valahol máshol elhelyezni a BKV-n belül. Tehát ha már nem vezethet, esetleg más jellegű munkát talán adhatnak neki. Úgy tudom, egyedül neveli a lányát és szolgálati lakásban lakik.

2013. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 A kérdező kommentje:

"Az ilyen emberek miatt mint a kérdező sajnálom hogy magyar vagyok :("


Kijavítom neked: "Az ilyen emberek miatt mint a kérdező sajnálom hogy bántalmazó nőverő vagyok/leszek, amint lehetőségem lesz rá :("


Én is, testvérem, én is sajnálom.


Mondjuk az a legviccesebb ebben a témában, hogy ha mindez Londonban történt volna, akkor a kuruc főoldalon hozta volna "Várandós magyar lányt vert a vérengző nigger állat" címmel, természetesen csakis a sofőr teljes nevével, lakcímével, telefonszámával leközölve.


De jó látni, hogy immár a bántalmazás is a jobboldali értékek egyikévé vált. Asszony verve jó, sipirc a konyhába?


A xenofób angol nő pedig 3 éve itt él és magyar a férje, szóval ja, szerintem lenéz minket a p icsába és gyarmatosítani jött.

2013. jún. 20. 23:38
 57/88 anonim ***** válasza:
100%

3 éve itt él de nem tanulta meg a menetirányt? Állítása szerint tévedésből rossz irány nézet...

Ha tényszerűen közölnék hogy egy magyar nő provokált egy külföldi villamosvezetőt akkor miért érdekelne, hogy képen rántották?

Persze utálatos dolog nőt ütni... De ez nem azt jelenti, hogy provokáljuk a férfiakat és várjuk mikor durran el az agyuk. Érezzük a különbséget egy vétlen nő megütése meg egy provokatív ön- és közveszélyes hibbant lotyó megütése között....

2013. jún. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz fát tettem a tűzre, gyerekként én is kaptam néha napján olyan atyai pofont, hogy két hétig csöngött a fülem, mégse jutott eszembe hívni a gyámügyet, vagy a médiához fordulni, hanem piszkosul szégyelltem magam és igyekeztem tanulni az esetből. Persze akkoriban még nem volt ilyen modern világ, hogy a gyerekkel még emelt hangon sem lehet beszélni, mert sittre vágják apát, anyát.


Gyerek korban kell megtanulni, hogy minden tett következménnyel jár.


Persze ma egy "következmények nélküli országban" élünk, ahol bárki bármit megtehet...

2013. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
24%

"A legszomorúbb pedig az, hogy egy ilyen eset miatt ki tudnak menni tüntetni az utcára az emberek, de az igazi problémák miatt nem..." Teljesen igazad van. Sok száz embert kirúgnak az állásából, totál igazságtalanul, őértük senki nem gyűjt aláírást.

De azt Te is tudod: cirkusz és kenyeret kell adni a népnek. Ez a sztori most remekül jött ebben a piszok nagy melegben.

2013. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 A kérdező kommentje:

"Ha tényszerűen közölnék hogy egy magyar nő provokált egy külföldi villamosvezetőt "


Persze, HA tényszerűen közölnék. Mindketten tudjuk, hogy ez sohanapján kiskedden történne meg, nem csak a kuruttyon, de még a fősodorbeli magyar médiumok nagy részénél is.


Történt egy megbocsáthatatlan támadás, erre arról írnak reménykedve, hogy hátha valami eldugott szerelőműhelyben tologathat aktákat, mert szegény drága egyedül neveli a lányát. A szívem megszakad, komolyan.


Kb. olyan, mintha egy hazug politikus azzal mentegetőzne, hogy az ellopott milliárdok egy részét eladakozta jótékony célokra. Remek hír, csak épp semmi köze az eredeti kérdéshez és nem szabad, hogy befolyásolja az ítéletet.


Az, hogy szabálytalanul lépett elő hétköznapi tény, kiállok akármelyik megállóba 5 perc alatt 15 ilyet számolok neked. Az, hogy a nő így vagy úgy fellengzősködött maximum sértő lehet, de FÉRFI NEM ÜT MEG NŐT. SOHA.


Leírom ismét: SOHA


Aki férfiként nőt ver az nem férfi.


Aki pedig BKV alkalmazottként utast ver az pedig rövid úton ne legyen BKV alkalmazott.


Ennyi erővel minden szombati éjszakai buszon verjék halálra a részeg utasközönség felét a kidobó-ellenőrök? Mert mindig akad egypár kétségtelenül féregként viselkedő akinek az a szórakozása, hogy vicceskednek hogy csak eddig vitték az életben? Az rendben lenne szerinted?


Az erőszak jogosultságának ilyen helyzetben nincs legitimálása, tökmindegy, hogy hányan estek el a vészfékező villamosban, tökmindegy, hogy mennyire szarul keres(ett) a sofőr, tökmindegy, hogy tahón szólt be a nő.


Nőt nem verünk. Terheset végképp nem.

2013. jún. 20. 23:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!