Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondja már meg nekem valaki,...

Mondja már meg nekem valaki, hogy OV miért vette el a rokkantnyugdíjakat? Spórolás? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az ukránok (akik egy szót nem tudnak magyarul) viszik el a pénzünket magyar nyugdíj címen. (1960-as években kelt Mo-Szovjetunió szerződés értelmében) Miért nem tesz ez ellen OV?

[link]


2013. jún. 12. 17:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Itt most főleg a nyugdíjról volt szó. Abban tudsz nyilatkozni, hogy nem így működik? Mert mint írtam kb 3-4 ilyen embert is tudok aki innen kapja és mégis kint él pedig így nem is lehetne. Le kellene mondani az ukrán nyugdíjról a kinti címről és kellene egy Mo-i bejelentett lakcím. De sajnos nem ellenőrzik.

És itthon meg sok mindenkinek megszűnt a rokkantsági? Én ismerek olyat, aki gyerekkora óta rokkant. Alig lát, alig jár és mégis elvették tőle. Nem érti hogyan és miért...

2013. jún. 12. 18:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy ahogy korábban a rokkanttá nyilvánításnál rengeteg visszaélés volt, most a felülvizsgálatoknál megint előfordulnak szabálytalanságok, csak most a paciens kárára.

Akkor majd megint elrendelnek egy felülvizsgálatot.

2013. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 rémuralom ***** válasza:
A rokkantsági nyugdíjak felülvizsgálatához eleve ki volt tűzve egy összeg. Nem akarok hülyeséget mondani, azt hiszem, a Széll Kálmán Tervben írták le, de annyi terve volt már a kormánynak, hogy nem vagyok biztos, hogy pont abban. Az összegre sem emlékszem, de úgy rémlik, számszerűsítve volt, hogy mennyit akarnak vele megspórolni. Na, innentől kezdve lehetett tudni, hogy itt nem arra megy ki a játék, hogy aki tényleg rokkant, azt megtartjuk a rokkantságin, aki nem rokkant, attól meg elvesszük, hanem arra, hogy az az összeg, ha törik, ha szakad, meg legyen spórolva a rokkantnyugdíjakon.
2013. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
A rokinyuggerek kétharmada nem rokkant, hanem járadékvadász csaló, élősködő. Akik a valódi rászorulók elől veszik el a pénzt. Kezdjük innen....
2013. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%
2,5 millióan voltak rokkant nyuggerek? :OO Te jó ég, felülvizsgálnám az összeset, és aki sunyiságból, patkányságból, h az állam eltartsa vette fel azt karóba húzatnám!
2013. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 rémuralom ***** válasza:

"A rokinyuggerek kétharmada nem rokkant, hanem járadékvadász csaló, élősködő. Akik a valódi rászorulók elől veszik el a pénzt. Kezdjük innen...."


Ez így van, de járadékvadászat nem csak a rokkantnyugdíjon van. És ha tényleg az lett volna a cél, hogy aki rokkant, azt megtartjuk rokkantságin, aki nem rokkant, azt meg nem, akkor így tették volna, és nem lennének olyanok, akikről a vak is látja, hogy rokkantak, mégis felfüggesztették nekik a rokkantnyugdíjat.


A 2,5 millió rokkantnyugdíjast pedig sokallom. Nem tudom, honnan veszitek, hogy ennyi volt, de amíg nem mutattok rá valami forrást, én nem hiszem el, hogy az ország negyede rokkantnyugdíjas lett volna.

2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!