Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondja már meg nekem valaki,...

Mondja már meg nekem valaki, hogy OV miért vette el a rokkantnyugdíjakat? Spórolás? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az ukránok (akik egy szót nem tudnak magyarul) viszik el a pénzünket magyar nyugdíj címen. (1960-as években kelt Mo-Szovjetunió szerződés értelmében) Miért nem tesz ez ellen OV?

[link]


2013. jún. 12. 17:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg, függetlenül attól, hogy évtizedeken át a szovjet, majd ukrán Tb-nek fizették a járulékot, az ott marad, és jelenleg a megigényelt és megítélt nyugellátást a magyarországi Tb kasszából kell fizetni a kárpátaljai magyar "import nyugdíjasoknak.
2013. jún. 12. 17:28
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Biztos van szavazati joguk és azért nem veszi el. Egyébkétn a rokkant nyugdíjakat nem el vették hanem felül vizsgálták mert azért feltűnő volt hogy 2,5 millió munkaképes korú ember rokkant nyugdíjas volt.
2013. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy nem kell magyar állampolgárnak lenni, hogy Mo-on kapjon nyugdíjat, ezért nem is szavazhat. :(
2013. jún. 12. 17:52
 4/16 rémuralom ***** válasza:
Én semmivel, de legalábbis nem sokkal nagyobb élősködésnek tartom, mint a magyarok nyugdíját. De ezt már ezer másik kérdésnél kiveséztük, nem akarom ugyanazt a "negyven évig keményen dolgoztak, megérdemlik" című vitát ezeregyedszer is lefolytatni.
2013. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne aggódj, tőlük is el fogják venni, mert a még dolgozó népesség képtelen fenttartani a rendszert sokáig. Egyébként nyugdíj se lesz érdemben, meg semmi más ugyanilyen alapon. Szóval szokjad az önellátást, mert vagy az lesz, vagy éhenhalsz.
2013. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el. ha lenne rá lehetőséged te is így csinálnád velem együtt.

nagyon sok ukrajnai ismerősöm van és egyről sem tudom, hogy innen kapná a nyugdíjt.


egyébként meg csókoltatom a mindenkori magyar kormányt.

2013. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Az ukrán nyugdíjminimum átszámítva megközelítőleg 21 ezer forint, átlagnyugdíjuk pedig 32 ezer forint, ellenben nálunk az öregségi nyugdíjátlag 95 ezer forint havonta. "


öregségi nyugdíj átlag 95 ezer havonta? ez nem hazugság, ahogy az egész cikk 90%-a?

2013. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Nekem meg van ismerősöm akinek az apósa is innen kapja (kint él-havonta jön át a határon és veszi fel bankkártyával és megy vissza bicóval) sőt még rajta kívül egy két ismerőse és most intézi egy kolleganője egy anyukájának aki mondjuk kintről jött Mo-ra lakni. (legalább itt lakik)
2013. jún. 12. 18:37
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es! Itt nem az öregségi minimum nyugdíjról van szó hanem az átlagról. Faterom pl 115.000-t kap. A nagymamám 78-t kapott.
2013. jún. 12. 18:39
 10/16 anonim ***** válasza:

"Rengeteg ingyenes juttatást adunk az ukránoknak, mindenféle szociális ellátásokat, úgy mint ingyenes egészségügyi ellátás, kedvezményes árú gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök. A Horváth Ágnes nevével fémjelzett miniszteri rendelet értelmében a határon túli magyarok számára többek között a daganatos betegségek diagnosztikáját, az idegsebészeti, szemészeti, fülészeti és gégészeti műtéti beavatkozásokat támogatja az állam. Mindemellett a nem megfelelően ellátott csonttörést követő korrekciós műtéteket és például pacemaker beültetését is fizeti a hazai biztosító."



na, ez sem igaz, hogy megnyugodjanak a kedves magyarországi honfitársaim. nemrég az egik kedves határon túli ismerősöm műtéten esett át debrecenben, a költségek 50%-át saját zsebből fizette, a másik 50% százalékát a lenti alapitvány:


[link]


ezt az alapítvbányt az egyházak, civil szervezetek, módosabb magánszemélyek támogatják.


Nem az Magyar állam.


Megnyugodhat mindenki.


befejeztem, pá...

2013. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!