Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rettegtek a Jobbiktól?

Miért rettegtek a Jobbiktól?

Figyelt kérdés
2013. jún. 9. 18:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=GqX94CZykZo


1:48-nál a bácsit kéne megkérdezni. Több, mint mókás. :)

2013. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Joe Makepeace ***** válasza:

"Akkor ezek szerint azok akik romákkal osztoznak egy településen azok nem emberek?

Azok az emberek senkik , nem számítanak?

Szégyelld magad. "


Tipikusan jobboldali szókiforgatás!

Hát hol mondtam így visszaolvasva a kommentemet én olyat, hogy nem emberek azok, akik azokon a településeken élnek? Még az "ember" meg a "vélemény" szavak sem hangzottak el a részemről a kommentáromban!


A francia helyzetről annyit, hogy élesen emlékszek arra a helyzetre, amikor 2002 májusában a franciaországi választásokon a második fordulóra már igazi esellyel az elnöki székre csak az éppen regnáló Chirac, és LePen között zajlott az érdemi viadal. Nagyon sokan erre olyan transzparensekkel mentek ki az utcára, meg olyasmi (elnagyoltan természetesen) feliratos polókban, hogy "Chirac, a hátamon futkározik tőled a libabőr, csak azért szavazok most rád, hogy ne nácik nyerjenek", stb.

Tehát amikor komolyra fordult a dolog, és már nem csak a szájhősködésről volt szó, hanem LePen is elkezdte kijelentgetni, hogy például ki akarná szedni az országot az Európai Unióból, akkor azért erre akkor már ilyesmi "válaszok" jöttek, hogy "hát, ennek már a fele sem tréfa"!

A jobbik akkor menekülhetne meg a bojkottól, hogyha kicsit a jobbközép felé kezdene el tolódni, orientálódni, mondjuk a radikális, vagy finomabban markáns jobboldal irányába! Vagy előbb utóbb darabokban fogja őket lenyelni a Fidesz ez szerintem boritékolható, mondjuk a következő választás utáni időszakban, periódusban!

Még egy valami: cigánykérdés témakörhöz a program rettenetesen egyszerű kellene hogy legyen, semmi bonyolult: sok-sok MAGYAR fiatal tüntet(get) időről-időre azért, hogy legalábbi annyi joguk legyen, mint a romáknak!

MAGYAR ember létére! Kiszámolták nem egyszer már, hogy hányszor él jobban Magyarországon egy cigány, aki csak a tökét vakargatja, mint egy MAGYAR családja! EL KELL VENNI AZOKAT A JOGOKAT AMIT JOGTALANUL BITOROLNAK? AZOKAT A SEGÉLYEKET AMELYEK NEM ILLETIK MEG ŐKET! Ne féljünk, ha arról lenne majdan szó, hogy meg kéne dolgozni a megélhetésükért, nem kellene őket kiüldözni az országból, elrobognának ők maguk is, ezzel azért gondolom én, hogy mindenki tisztában van!

Ha meg pampognának, akkor meg kell nekik mondani, hogy mindíg ők mondják, hogy negatívan vannak diszkriminálva! De ugyanakkor ők kikérik maguknak tőlünk, hogy "én roma gyerek vagyok, nem pediglen magyar gyerek!" O.k.! De akkor meg pláne mire föl vonatkoznak rájuk a MAGYARokat megillető jogok? Az egyik legnagyobb gond az éppen a sok jó dolog mellett a Bajnaival, hogy azt hangoztatja folyamatosan, hogy "nem veszünk el már meglévő jogokat"!

Ő ezt ugyan a határon túli szavazati jogokra érti, ami egyébként ugyanúgy fölháborító, sőt(!), de akkor ezzel az erővel például akik jogtalanul, becstelen elbírálás alá eső pályázatokkal nyertek -a mostani törvények szerint jogosan- trafikot, akor visszamenőleg azt sem lehet, azoktól visszavenni, mert "mit fognak szólni?" Hát kérdem én: ki nem sz**rja le? Még örüljenek azok a Fidesz közeliek, hogy egyenesen börtönbe nem vetik őket ezért majd, ugyanis ez köztörvényes bűncselekmény, tehát félreértés nem essék! Horváth István szekszárdi polgármester már így is nehezen úszná meg a szabadságvesztést...

Arról nem is szóltam, hogy van a rengeteg "felzárkóztatási" program, meg családsegítő, ami magyarul cigánysegítő! Hát hogyha egyszer ők kikérik maguknak, hogy őket ne diszkriminálja negatív módon senki, mert ők ugyanolyanok mint bármelyik magyar állampolgár, akkor minek kellenek ilyesféle "programok"!

EL KELL VENNI TŐLÜK A JOGTALANUL KAPOTT JOGAIKAT, HA EZT NEM TESSZÜK MEG AKKOR ATTÓL NEM VAGYUNK MEGÉRTŐBBEK, VAGY LIBERÁLISABBAK HA ÚGY TETSZIK, HANEM CSAK HÜLYÉK!

2013. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

32#


100 százalékosan egyetértek ,de ez kivitelezhetetlen.

A baloldali pártok és a Fidesz sem akarja megvonni az extra jogokat tőlük , sőt rasszistáznak össze-vissza.


Ahogy végignézem őket , Gyurcsánytól Orbánig , mind egyforma ebben.

És nem akarnak változtatni.

Persze , a szavazatok miatt van ,hogy minél több putris cigánya rájuk szavazzon.

2013. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Becsületes ember vagyok,egyetemen tanulok,a szüleim tisztességesen dolgoznak,fizetik az adót.Nincs miért rettegnem a Jobbiktól.Nem tudom mi lessz ha ők lesznek a hatalmon mert az igéretek nem mindíg kerülnek beteljesedésre de azt tudom ha elutazok Németországba,Franciaországba,Olaszországba,Kanadába vagy bármely civilizált országba ezen a világon biztos lehetek abban hogyha megkérdezek bárkit az utcán arról hogy mit gondól a cigányokról egy sem fogja azt mondani hogy becsületes,kedves,tisztességes,dolgos emberek még a legkultúráltabb és legdemokratívabb felfogásuak sem.A cigányok önmaguk szolgáltak rá a megbélyegezésükre és arra hogy általánosítsák őket.Tudom hogy vannak becsületes emberek is köztük de az általánosítás eleve arra utal hogy a többségük nem becsületes.Nem vagyok rasszista és nem kiirtani akarom őket,de szembesüljünk végre azzal a ténnyel hogy magyarországon egyre több van belőlük ami ismerjük el semmilyen esetben sem pozitív se a népességarány szempontjából sem pedig az ekonómiai helyzet szempontjából hiszen mindannyian tudjuk s nem csak mi hanem a többi európai ország is hogy a többségük a tisztességes állampolgárok adójból él,segélyekből, paralell pedig gyakran terrorizálják tulajdonképpen az őket eltartó lakosságot.Én ezt csakis az őket toleráló demokratív felfogással való visszaélésnek tudom nevezni hangozzon ez bármilyen felháborítónak számotokra.Ha elutaztok Németországba akkor gondolom tiszteletet fogtok tanúsítani az ottani lakossággal szemben nemde?Akkor más nemzetektől vagy etnoszoktól nem várnátok el ugyanezt a saját hazátokban?Én elvárom és kiállok emellett mondjatok bármit vagy nevezzetek bárkinek.Az egyenlőség nem csak azt jelenti hogy fehér és fekete bőrű egyforma jogokkal rendelkezik hanem azt is hogy egyformák a kötelességeink is minden szempontból legyen az munka vagy a kultúlárt viselkedés betartása.Amíg ezt nem tanulják meg addig nincs miért védeni őket.
2013. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Már várom, hogy kormányra kerüljenek.
2013. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!