Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért fél sok szavazó a Jobbiktól?

Mért fél sok szavazó a Jobbiktól?

Figyelt kérdés
Nem tetszik az embereknek, hogy a Jobbikosok beszélnek az ország problémáiról? Vagy az sem tetszik nekik, hogy a cigánybűnözést fel akarják számolni ?
2013. jan. 6. 16:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Mert naivan hisznek a negatív kampánynak.
2013. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Mert a fasisztákhoz hasonlítgatják őket és ez olyan téma, amire könnyen lehet félelmet alapozni.

Én sem tudok a mamámmal normálisan beszélgetni. Ha meghallja, hogy Jobbik, mindjárt Auschwitz-Birkenau jut az eszébe...de hogy miért, szerintem ő maga sem tudja...

2013. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Cigánybűnözés felszámolása az egyetlen pozitív dolog a Jobbikban. De emellett egy primitív párt, mind a programja, mind a tagjai és mind a szavazótáborának egy jó része.

A programja meg ennyi hogy minden jó lesz, de azt nem írja le hogy miből, ezt persze hogy jól hangzik.

Szidják a zsidókat, de nem egy van köztük.

Szidják a kommunistákat, de a 2010-es választásokon egy csőkommunistát tettek be pénzügyminiszterjelöltnek. (Nyikos)


Zagyva György.

2013. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
A szavazók biztosan nem félnek.
2013. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%

Honnan veszed, h félnek?

Az h egyesek itt vergődnek?

Cigányként, zsidóként, homokosként én is ezt tenném egy anonim oldalon

2013. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem félek tőlük/tőle, egyszerűen nem értek egyet vele. Nem a céljaival, hanem a módszereivel, eszközeivel.


A személyes véleményem, h miért nem szavazok rá:


Túl könnyű megoldásokat ígér túl nehéz problémákra. Én műszaki főiskolára járok, és itt alapvető, egyes számú szabály, h ha pl. egy matekpéldát túl könnyű volt megoldani, az bizony hibás. És ez eddigi tapasztalataim szerint az életben is igaz. Ez a jobbikra levetítve:


Ott van a cigánybűnözés, amit te is említettél. Igaz, nem olvastam végig a jobbik füzetét, de azt tudom, h úgy akarják megoldani ezt a problémát, h újból bevezetik a csendőrséget. Na itt a probléma. Egy újabb végrehajtó hatalom? Köszönöm nem kérek belőle. Újabb csoport, ami a melegágya a korrupciónak. Mellesleg tényleg az lenne a megoldás a cigánykérdésre, h akik bűnöznek közülük, azokat jól elverjük? Kétlem. Az fog történni, h ha beválik a módszer, akkor elkezdenek a tisztességes cigóktól lopkodni, mert azt látják, h a magyarokat védik a verőlegények. Vajon a csndőrségbe olyan embereket válogatnak be, akik a cigányokat is megvédik a bűnözőktől, vagy csak akik a magyar faj iránt elkötelezettek? Erre az eshetőségre van terve a jobbiknak? Tovább gondolkozott egy-két lépésnél?


Én az integráció híve vagyok. De nem vagyok naiv, tudom, h korrupt, és ezáltal a jelenlegi formájában többet árt a rendszer, mint használ. A cigány kisgyerek túl könnyen kapja a segélyt, van olyan pályázat, amit ha megnyer, már 3-as átlagért is kap 20.000 Ft-ot, igaz csak egy félévre. Tudom, mert én is kaptam, mert én is cigány származású vagyok.


Véleményem szerint munkát kell adni/munkára kell kötelezni minden mélyszegénységben élőt, ugyanis az a társadalmilag elítélt bűnözés (értsd: késelés, kisértékű lopás, pl. a politikusok milliárdos lopásaival szemben) melegágya.


Saját példa. Van egy 2 és fél éves kishugom. Mostanában azt játsza, h fog egy táskát vagy szatyrot, és mondja, h Ő most elmegy munkába, sziasztok. Mert azt látja, h minden reggel apa és anya felkel, elmegy a munkába, és csak délután vagy este jön haza. Ezt kéne elérni a cigányoknál is, illetve minden etnikumnál, embernél, és akkor nem lenne semmilyen cigánykérdés.


De nyilván, ez bonyolult feladat, munkahelyeket kell teremteni, amit mindenki csak ígérget, és több éves folyamat, tehát sok munka van vele.


Higgyétek el, ha a Jobbik ilyen összetett válaszokat adna az egyébként teljesen jó, saját maga által feltett kérdésekre, én is rájuk szavaznék. De jelenleg nem ez a helyzet.

2013. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 The Vault Dweller ***** válasza:
80%

A Jobbikkal négy nagy probléma van:


1. A követőik. Aki volt Jobbik gyűlésen, azt tudja miről beszélnek. Minden értelmes, kulturált emberre jut négy őrült, aki szerintem mindenki kommunista, aki nem széljobbos, utál minden külföldit, vagy beordítja, hogy "rohadt zsidók" meg a "sátán népe", meg hasonló okosságokat.


(Magyarországon persze egyáltalán nincs antiszemitizmus.)


2. Dilettanizmus. Láthatóan nem törődnek a gazdasági problémák megoldásával, semmit nem szólnak a matekhoz hozzá, csak beszólnak a külföldinek, meg a baloldalnak, mintha attól emelkedne a GDP. Egy értelmes gazdasági javaslat volt tőlük (az élelmiszerek ÁFÁ-jának radikális csökkentése) azon kívül csak pörgetik a cigány-zsidó-b.zi háromságot a Parlamentben. Ezen kívül csak tiltakozgatnak, amivel nincs baj, mert például teljesen jogos volt, amikor az igazságtalan földosztás ellen emelték fel a hangjukat, de például az ellen tiltakozni, hogy Dugonics Titusz esetleg fickó volt, na az már a baromság és a tipikus megélhetési politizálás között van valahol.


Na meg amikor Z. Kárpát fajokról beszél. Ott minden intelligencia szabadságot kért.


3. Nem beszélnek az ország problémáiról, hanem leegyszerűsítik őket. Úgy viselkednek, mintha rendőri szigorral meg lehetne oldani a problémát a bűnözéssel. Ha így lenne, akkor Dél-Amerika lenne a legbiztonságosabb hely a földön, mert ott a drogmaffia tagjainak utcai kivégzése sem áll távol a rendvédelmi erőktől. Érdekes, az mégsem hoz rendet. Úgy viselkednek mintha a magyar vállalkozók segítése csak szándék kérdése lenne, holott komoly problémák állnak a magyar termelő hátrányának a hátterében.


4. Ez a riasztó vonzódás az iszlámhoz. Komolyan, Irán az egyik legundorítóbb államalakulat a világon, az iszlám pedig visszatetsző a magyar lakosságnak, főleg a ténylegesen keresztény részének (nem csak a széljobber szárnynak, aki csak azért erőlteti a kereszténységet, mert plusz egy forrás ad a zsidó- és b.zigyűlöletnek).


Ha már témánál vagyunk, fájdalmasan egyértelmű, hogy az egyedüli oka az iszlám szélsőségesekkel való rokonszenvezésnek, hogy azok is rühellik a zsidókat.


Ők sem jobbak, mint az MSZP-Fidesz formációk. Ők is többet foglalkoznak a tematikus hangulatkeltéssel, uszítással, és az ezzel való szavazószerzéssel, mint tényleges munkával, és esetleg áttekinthető és konkrét intézkedésekkel.

2013. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Mert mindent a cigányokra fognak, leegyszerűsítve az orrszág baját, és ezt a kérdésed kiírása is jól demonstrálja.
2013. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 The Vault Dweller ***** válasza:
79%

Bocsánat, egyet én is kihagytam:


Zagyva György. Ez az ember kocsmába kidobónak is túl agresszív, és túl ostoba. Hogy Parlamentbe kerülhetett, az megbocsáthatatlan hibája a Jobbiknak.


Ha így szelektálják az embereiket, akkor még egy vasgömböt se bíznék rájuk, mert elrontják.

2013. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Doyen ***** válasza:
73%

Azért mert Magyarországon:


- él kb. 500 ezer és 1 millió közötti számú cigány


- él több százezer munkanélküli, akiknek a java része nem szeretne szigorúbb közmunka rendszert, meg feltételekhez kötött segélyt


- él néhány ezer zsidó, és megbecsülhetetlen számú zsidó származású ember


- él valószínűleg több százezer olyan egykori mszmp-s, akik most is baloldali elkötelezettek


- a munkavállalók 5-12%-a multinacionális cégnél dolgozik, és a többiek közül is sokan dolgoznak multinak alvállalkozóként, vagy azokon keresztül. Nem beszélve arról, hogy az emberek többsége nem engedheti meg, hogy ne multinál vásároljon.


- ki tudja, hány olyan ember van, akik kapcsolataik révén vagy az MSZP, vagy a Fidesz kormányra kerülésének nyertesei, még ha csak kis mértékben, vagy csak közvetve is.


- él több százezer (főleg városi) polgár, akik még nem, vagy csak közvetve találkoztak a jobbik politikájának velejét jelentő cigánybűnözéssel


- él legalább 100-200 000 ember olyan jólétben, ami elég indok, hogy ne akarjon semmi változást


Bár a fenti halmazoknak van több metszete is, ezek az emberek szinte kivétel nélkül mindig el fogják utasítani a Jobbik politikáját, mert azt maguk ellen irányulónak tartják.


E mellett van sok ember, akik meggyőzhetőek lennének, de már más párt fanatizálta őket, és nehéz kiábrándítani őket.


És van sok olyan tisztességes, konzervatív, keresztény, nemzeti érzelmű ember (főleg idősek), akik egyetértenének ugyan a jobbikkal, de amikor a Jobbik standjánál az aluljáróban bomber dzsekis kopaszokat látnak, vagy a demonstrációkon a zsidózást hallják, akkor elmegy a kedvük.

2013. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!