Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A devizahiteleseket átverték...

A devizahiteleseket átverték a bankok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 15:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

"De, más is tudott, volt forinthitel"


Nem volt.

2013. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hagyjuk már ezt a nemvolt szöveget?

Hány bankba lett megkérdezve akkor?

2013. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

@16:49: DE, képzeld, volt, csak drágább, ennyi.

Attól, hogy te nem láttál, még létezett, hívj fel bármilyen bankot, nézz vissza bármit a neten, volt.


A deviza kockázatos, ezt minden normális ember tudja (elvileg).

Ők kockázatattak, a bankoknak pedig pusztán az az érdekük, hogy kölcsönt vegyenek fel tőlük, ennyi.

Felment a frank, ez van, ez végig benne volt a pakliban.

A bank annyiban lehet hibás, hogy nem hívta külön fel minden ember figyelmét, hogy de gondoljon bele, hogy bármikor fel mehet az árfolyam.


Nekünk is volt hitelünk, a kétszeresét fizettük vissza, de nem mentünk az utcára és nem tartottuk a kezünket, hogy jajj át lettünk verve, fizesse ki más helyettünk.

Ha valaki kölcsönt vesz fel, vállalja a kockázatot.


Ha valaki vesz föl kölcsönt forintban, de menet közben a törlesztés alatt kirúgják a munkahelyéről és nem tud törleszteni, akkor is a bank a hibás, hogy miért adott hitelt, vagy a munkahely?

2013. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem az volt az átverés lényege, hogy forintban vagy devizában vették fel a hitelt, hanem az, hogy a hitelösszeget Ft-ban kapták meg, az árfolyam-különbözet összegét sosem látták, mégis vissza kell fizetni.


A legújabb közgazdasági elméletek már a kamatot is pedzegetik, hogy a visszafizetésére egyszerűen nincs fedezet a gazdaságban (nincs mögötte érték, csak számlapénzként létezik), gyanús, hogy ez az árfolyam-különbözettel sincs másképp.


Ha pedig a világgazdaságban már több az adósság, mint a rendelkezésre álló pénzkészlet, a pénz talán nem is létezik, talán csak illúzió...

2013. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó h átverték.

1. 10-ből 11 pénzügyi területen dolgozó ismerősöm állítja, h így volt, aki meg közelebb is áll hozzám az azt is beismeri, h annak idején az üzletkötők + jutalékot meg prémiumot kaptak egy devizás kölcsönért, holott a banknak nem az érte meg jobban, vajon miért???

2.Akartam én is felvenni, rá lett kérdezve, mert furcsáltam a különbséget, a kisasszonynak az volt a válasza, h elképzelhető ingadozás, de nem kell vele foglalkozni, mert max 1-2 ezer forint lehet, szal még így is jobban megéri( biztos elmondta a bank másoknak is, h lehet akár 2* is a törlesztő, na persze, gondolom ők is a pár ezer forintos verziót hallották)

Nem tetszett a devizahitel istenítése, eljöttem, szóltam ismerősömnek, lebeszélt róla, jól tettem.

3.Átvert/nem átvert ismerősök ugyan erről panaszkodnak, h nem volt forinthitel, h nagyon nyomták a devizahitelt.

Miért????

Hiszen a banknak nem érte meg...

Ezekre válaszoljon már valaki!

2013. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
nem. sőt, a többségük kifejezetten jól járt vele. persze most majd mindenkinek sír a szája, hogy milyen nehéz törleszteni, de a helyzet az, hogy ha nincs devizahitel, akkor nem is lenne mit törleszteni, mert nem tudtak volna hitelt felvenni.
2013. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A bankok tökéletesen tisztában voltak vele, hogy a CHF árfolyama el fog szállni.

Ezért erőltették olyan nagyon a devizában nyilvántartott forinthiteleket.

Érdekes, hogy ezeknél a hiteleknél a marzs a referencia CHF LIBOR fölött kb.2-3 % volt, míg a forinthiteleknél minimum 4 % a BUBOR- hoz képest.


Most a törlesztés időszakában a devizás marzsot is fel tolták minimum 4% ra.

Ez az égbekiáltó tisztességtelenség.

Emberek: A CHF LIBOR a válság után 0% körüli mértékre csökkent, míg a magyarországi bankok a devizás hitelek kamatát emelték.

2013. jún. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!