Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor menti meg a Fidesz a...

Mikor menti meg a Fidesz a devizahiteleseket? És hogyan?

Figyelt kérdés
Már én se tudom fizetni,50%-kal növekedett meg a törlesztőrészletem,60 ezer helyett közel 90 ezer!
2010. aug. 31. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Álmodj királylány...
2010. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Réti bubuzér ***** válasza:
71%
Semmikor és sehogy. Szabadság van, nem volt kötelező eladósodni.
2010. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

És annak a forinthitelét mikor menti meg a FIDESZ, aki a hitelfelvételhez képest most fele annyit keres?

Meg még ezer más ok is van, amiért miért pont a devizahitelesek "járjanak jól".

2010. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Klasszikus esete az addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér helyzetnek. A törlesztőd amúgy megsúgom, hogy nem igazán emelkedett. Az, hogy te a devizahiteled forintban törleszted, az már megint egy más kérdés. Ez bizony árfolyamkockázat. Gondolom nem állnál sorban, ha a frank vagy az EUR a béka segge alatt lenne, és a hiteled be 60 helyett csak 40e Ft-nyi valutát kellene fizetned, hogy a különbözetet visszaadd az államnak...

Ez egy ilyen játék volt. Sajnos most a farok rosszabbik felére kerültél.

2010. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy tudtam hogy van árfolyamkockázat,de 50%-os növekedés az már nem normális.Itt százezerek fognak bedőlni,a Fidesz segítséget ígért de m,ég semmit nem csináltak azon kívül hogy kilakoltatási tilalmat rendeltek el.De az is le fog telni!Elkeserítő a helyzet.
2010. aug. 31. 18:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, de nagyon naiv vagy.
2010. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Isten hozott a valóságban barátom ;)
2010. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

",a Fidesz segítséget ígért"


Úgy hogy nekiáll szívóskodni a nemzetközi pénzintézetekkel? Ő a hitelfelvevő akar diktálni?

2010. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos arra még várnod kell!


A Fidesz meg akarja nyerni a helyi választásokat is. Addig a legkeményebb oldalát kell mutatnia az országot tönkretevő burzsoáziával szemben. Máskülönben a nép nem szavaz rá.


Erről a kérdésről konkrétan az Országos Vezért kellene megkérdezned, mert az ő és slepjének kinyilatkoztatási miatt vagyunk kaki helyzetben.


Most már belátható, hogy ugyanúgy hazudoznak, mint az előző kormányfők tették, csak a nép egy része még nem vette észre és vakon követi. Ébredezhetne a magyar. Választási duma volt a devizahitelesek megmentése.


Ha megnyerik a választást és az IMF-el szépen, "alázatosan" elkezdenek tárgyalni, majd esik az euró és a frank árfolyama (mégsem a farok csóválja a kutyát!).


Már csak két hónap, hátha addig kibirod.

2010. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
70%

Helyesbítenék az árfolyammal kapcsolatban. 147 Ft 2008. augusztusában volt. Tavaly áprilisban ugyanúgy 200 Ft körül mozgott, mint most. Bár a 220-as árfolyam, illetve a feletti sz már brutális.

Egyébként nem mindenki olyan devizahiteles, aki meggondolatlanul, megalapozatlanul vett fel hitelt. Én is a sok variáció közül egy heti osztás-szorzás után döntöttem, és úgy, hogy beleszámoltam az árfolyam kockázatot is. Viszont az elmúlt X évben nem volt ilyen forintgyengülés, mint a mostani 2 évben. 2008. áprilisában vettem fel, akkor mostanra kb 45 ezer forint környékéről szólt a tervezet, most viszont 63-64000 körüli a törlesztőm. Ha ezt bárki megmondja nekem akkor, nem vettem volna fel, hanem más utat választok a lakásvásárlásra. Amúgy, hogy Orbán segít-e, ezt inkább hagyjuk. Már az első nagy ötlete is meg volt a "váltsuk forintra a hitelünket" üzenettel. Az, aki ma forintra váltja a hitelét, az egy nagy marha. Ja, és egyébként nemcsak az árfolyam növekedett, hanem a kamat is, ezáltal az plussz 40-50 CHF.

2010. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!