Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is engedélyezhetik ezt...

Hogyan is engedélyezhetik ezt a sok kamu egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az életben sok az átvágás, de naivan nem hittem volna, hogy 18-20 éveseket vágnak át így tömegesen...

Csak baráti körben négyen vagyunk ilyen szakon... Négy különbözőn...

Mi se tudjuk megmondani, mire jók a szakjaink. Nem önálló szakmák; amit mi elvileg el tudunk majd végezni, azt három másik szakterületű is - jobban.

A tanáraink közül sok a képünkbe hazudik, amíg a karon tanulunk.

Mikor jelentkeztem, akkor a felvi.hu leírásából nem derült ki számomra, hogy ez egy halandzsa, azt hittem, erre-arra jó a szak. Csak akkor jöttem rá, hogy az erre-arra közül semmire se jó, mikor már itt voltam.

Szerintem elég sokan vagyunk ezzel így...


Sok egyetem kaszál a kamuszakokkal... Sok oktatónak ad munkát.

De velünk mi lesz?


Nekünk akár tönkretehetik az életünket...

Sok ilyen szak érzékennyé tesz bizonyos társadalmi problémákra, magyarul elhivatott leszel és adott problémára érzékeny lelkű. Emellett még az egyetem alatt arra is rájössz, hogy ez a végzettség csak papíron jó arra, hogy valóban tegyél a probléma ellen...

Gondolok itt társadalomban jelentkező ("emberi"), természeti stb. gondokra...


2013. máj. 31. 15:01
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Én is ezért nem mentem a BGF-re, mert csak az osztályomból a volt osztályomból 3-man mentek oda. Sokan csak a bulik miatt mennek főiskolára, én viszont anyagilag nem engedhettem meg magamnak. Végül dolgozni mentem és mellette letettem a pincér szakmát így kerültem Spanyolországba, 2 hónap múlva megyek hajóra. És még csak 2 év telt el a érettségi óta.


Szóval ahogy írták azért már 18-19 éves fejjel simán utána lehet nézni az interneten ezeknek a dolgoknak. Nem titok, hogy a legtöbb ilyen szak semmire sem jó.

Akik mégis belekezdnek azok magukra vessenek a későbbiekben. Látod te sem mersz lelépni és otthagyni a szakot, esetleg váltani. Innentől ez már csak is a te felelősséged, problémád.

Én szerintem 5-6 évet ilyen szakokon lébecolni tök időpazarlás. Ha belegondolsz a húszas éveid felét ott töltöd el.

Persze biztos jó bulizni stb., de azt nem csak a főiskolán lehet.

Ill. diplomát 30 évesen is lehet szerezni, tapasztalatokkal a hátad mögött.


Ugyan ez a véleményem a 2 éves OKJ szakokról is amelyek érettségit kérnek .

2013. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom, hogy nem merek váltani. Utálom a változást, az ismeretlent. Ha valami megy, utálom otthagyni.



De nem ez a kérdés...

A kérdés az, hogyan lehet ennyi kamuszak?

2013. jún. 3. 15:58
 43/46 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kamu szak.

Bárhova jársz, ha a legjobb vagy, lesz munkád, ha pedig nem vagy teljesen biztos abban, hogy ami érdekel az megy is, akkor utána kell nézni a lehetőségeknek.


Ha egy halom helyet bezárnának, akkor meg az lenne a baj...

Már nem azért, de had ne sajnáljunk már azért, mert nem tudtál előre tájékozódni.

Ha akarsz, át tudsz menni máshová, vagy csinálhatsz még OKJ-t. Legalább egy kicsit legyél már önálló.

2013. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Aki ilyen magabiztos, hogy szerinte egy 18-19 évesnek tudnia kell, kiben bízhat, hol kaphat megbízható infót, hogyan alakul a munkaerőpiac és mi várható a tendenciák alapján; nos az mit végzett/végez?

Ez már így érdekel...


Legjobbnak lenni nehéz.

A legjobb se biztos, hogy elhelyezkedik, SŐT!!!


Amúgy nem akarom minden szabadidőmet projektmunkákra, TDK-ra, szakkollégiumra áldozni, a nyaraimat szakmai gyakorlatra azért, hogy esetleg így megfelelő kapcsolati tőkém lesz, meg esetleg egy-két helyen ezek adnak pluszt az önéletrajzba....

2013. jún. 3. 17:53
 45/46 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem akarom minden szabadidőmet projektmunkákra, TDK-ra, szakkollégiumra áldozni, a nyaraimat szakmai gyakorlatra azért, hogy esetleg így megfelelő kapcsolati tőkém lesz, meg esetleg egy-két helyen ezek adnak pluszt az önéletrajzba...."


Könyörgöm, ez a te dolgod. Ha nem érdekel minek mentél oda? A magyar felsőoktatás így is eléggé felhígult. Régebben azok voltak többségben akik tényleg elhivatottak voltak a szakmájuk iránt, most minden jött ment bekerül.


Írtad, hogy sokan azt sem tudják, hogy mit kezdhetnek majd a diplomájukkal. Hogy lehet egy ember annyira felelőtlen, hogy egy 5 éves szakra úgy beiratkozik, hogy azt sem tudja isszák-e vagy eszik? Hihetetlen.

Ezek után pedig még képesek vagytok felháborodni? Kb. vicckategória.


18 éves kortól az emberek már jogilag felnőttek, de úgy alapból már ennyi idősen ne várd már el, hogy gyerekként kezeljenek.


Rákeresel a google keresőben, hogy mit csinál egy környezetmérnök (esetleg milyen ágai vannak), mennyire hiányszakma, Magyarországon milyen szinten folyik a képzése, mennyit keres stb..


Ha valaki egyetemre megy akkor, ezt alap, hogy elvárom tőle. Tudod ez egyfajta felelősségvállalás.


Ahogy írtam felül, hogy képes valaki olyan szakra menni amiről fingja sincs? Hogy lehet egy ilyen döntésre alapozni egy egész életet. Hiszen normális ember azért megy egyetemre, hogy utána az ott szerzett szakmával eltudjon helyezkedni és utána nyugdíjas koráig abban dolgozzon (legalábbis egy huzamosabb ideig). Számomra tényleg felfoghatatlan az ilyen szintű felelőtlenség.

Olyanok mennek gazdasági szakra akiknek lövésük sincs róla, csak, mert miért ne. Ilyen gondolkodással nem lehet messzire jutni.


Értem én, hogy divat lett diplomát szerezni, de azért ma már az internet korszakában nem lehet ilyenekre hivatkozni amikre te is hivatkoztál.


Az igaz, hogy sok a semmire való szak, de működéséhez emberekre van szükség. Tehát 2 félre van szükség. Ebben a "gonosz világban" sajnos már csak így működnek a dolgok.


Pont ezért jó, hogy most már évről évre szigorítják az érettségiket is, ill. a ponthatárokat is emelik. Azonban ezekkel együtt az oktatás minőségének is változnia kéne.

2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Jó, utána lehet nézni, adott szak mire való.


Hivatalos oldalakon összehordanak hetet-havat a szakról, ami alapján a pályaválasztó mindent belemagyaráz, mi mindenre jó.

Fórumokon szidják a szakot, a pályaválasztó azt hiszi, csak trollkodnak...



Hiányszakma-e?

Hát az enyémre asszem három (vagy négy, de ennél tuti nem több, direkt kerestem) cikk vallja be, hogy nem keresett, és vagy 10-15 cikk vallja hiányszakmának (WTF). Néztem is nagyot sok esetben.



Már innentől nehéz eligazodni...

2013. jún. 3. 19:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!