Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is engedélyezhetik ezt...

Hogyan is engedélyezhetik ezt a sok kamu egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az életben sok az átvágás, de naivan nem hittem volna, hogy 18-20 éveseket vágnak át így tömegesen...

Csak baráti körben négyen vagyunk ilyen szakon... Négy különbözőn...

Mi se tudjuk megmondani, mire jók a szakjaink. Nem önálló szakmák; amit mi elvileg el tudunk majd végezni, azt három másik szakterületű is - jobban.

A tanáraink közül sok a képünkbe hazudik, amíg a karon tanulunk.

Mikor jelentkeztem, akkor a felvi.hu leírásából nem derült ki számomra, hogy ez egy halandzsa, azt hittem, erre-arra jó a szak. Csak akkor jöttem rá, hogy az erre-arra közül semmire se jó, mikor már itt voltam.

Szerintem elég sokan vagyunk ezzel így...


Sok egyetem kaszál a kamuszakokkal... Sok oktatónak ad munkát.

De velünk mi lesz?


Nekünk akár tönkretehetik az életünket...

Sok ilyen szak érzékennyé tesz bizonyos társadalmi problémákra, magyarul elhivatott leszel és adott problémára érzékeny lelkű. Emellett még az egyetem alatt arra is rájössz, hogy ez a végzettség csak papíron jó arra, hogy valóban tegyél a probléma ellen...

Gondolok itt társadalomban jelentkező ("emberi"), természeti stb. gondokra...


2013. máj. 31. 15:01
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
+ nem szabad leállni a BA/BSc-nél. Akik mesterszakot végeznek, azok az igazi diplomások, a többiek csak a statisztikákat hígítják, sajnos.
2013. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, akkor már valamire hasznosak vagyunk az államnak, hurrá! :(
2013. máj. 31. 21:33
 33/46 A kérdező kommentje:
Persze jogilag nagykorúak vagyunk, minket már át lehet verni. Mi nem számítunk senkinek. :/
2013. máj. 31. 21:57
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de volt egy szak, ami neked megtetszett, nem néztél utána, aztán rájöttél, hogy hoppá, ez mégsem lesz jó semmire? Hát ez mégis kinek a hibája? Őszintén, tényleg az oktatási rendszeré?
2013. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Rengeteg kamu szak van, vagy legalábbis olyan, hogy egy harmad-, negyedéves hallgató nem tudja, mire volt jó, nem is beszélve a tanárokról. Baráti körömben is több ilyen szakos van. Igazából talán a normális szakosból van kevesebb.


Ááá, nem, nem az oktatási rendszer hibája...


Lehet, hogy másod, harmaddiplomának, érdeklődésből, ha van pénzed, munka mellett, levelezőin jók ezek a szakok. (Ha valakinek az a perverziója, hogy érdeklődésből egyetemre jár... De ált. inkább anyagi, előmeneteli oka van ennek...)

Nade 10-15-20 helyen is van egy adott ilyen szak az országban?

Többezret képeznek évente egy-egy területre??

2013. jún. 3. 12:28
 36/46 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éve jöttem ki Spanyolországba és itt is ugyan az a helyzet. Mindenhol csak azt lehet olvasni, hogy a frissen végzett diplomások itt Spanyolországba képtelenek elhelyezkedni. Majdnem 50%-os a munkanélküliség a 18-25 éves korosztályban. Azt sosem írják oda, hogy ezeknek a diplomásoknak több mint a 80%-a olyan szakon szerezett diplomát ami a kutyának sem kell.

Ezek közül is a legtöbb a marketing, turizmus, kamu gazdasági szakok stb. és persze minden fajta gyakorlat nélkül.

Magyarországon is szinte minden 2-3. felsőoktatásban tanuló valamilyen vicc szakra jár.


A környezetmérnök is ilyen. Nekem az egyik ismerősöm ilyenen végzet. Magyarországon dolgozik. Kapott egy lerakodócégnél munkát. Az a dolga, hogy irányítsa a szemétlerakást, jó mi?

2013. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
*Ő azt gondolta, hogy majd bekerül majd ilyen kutató csoportba, akik a természetet járják és vizsgálatokat végeznek el. Néha néha kimennek valahova külföldre pl- az Amazonasba stb. Hát jó pofára esett.
2013. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Pont ez a probléma, ami miatt fel vagyok háborodva.


Ismerőseim közül egy csomóan turizmus szakon... Sokan közülük az FSz idegenforgalmi szakmenedzseren.

Aláírom, hogy hasznos, de nem 20+ intézményben...


Műszaki képzési terület büfészakjai...

Műszaki menedzser szak asszem 20 helyen. Egyelőre állítólag el lehet vele helyezkedni. De mi lesz később? Hova kell ennyi??

2013. jún. 3. 15:05
 39/46 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ez köztudott, hogy a turizmuson túltermelés van és csak a nevesebb helyeken végzettek tudnak valamit kezdeni.

Ezeket előre lehet tudni, ha valaki nem néz utána, akkor így járt...

2013. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Te mit tanulsz, vagy tanultál? Látom, a fölényeskedésben jó vagy.
2013. jún. 3. 15:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!