Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is engedélyezhetik ezt...

Hogyan is engedélyezhetik ezt a sok kamu egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az életben sok az átvágás, de naivan nem hittem volna, hogy 18-20 éveseket vágnak át így tömegesen...

Csak baráti körben négyen vagyunk ilyen szakon... Négy különbözőn...

Mi se tudjuk megmondani, mire jók a szakjaink. Nem önálló szakmák; amit mi elvileg el tudunk majd végezni, azt három másik szakterületű is - jobban.

A tanáraink közül sok a képünkbe hazudik, amíg a karon tanulunk.

Mikor jelentkeztem, akkor a felvi.hu leírásából nem derült ki számomra, hogy ez egy halandzsa, azt hittem, erre-arra jó a szak. Csak akkor jöttem rá, hogy az erre-arra közül semmire se jó, mikor már itt voltam.

Szerintem elég sokan vagyunk ezzel így...


Sok egyetem kaszál a kamuszakokkal... Sok oktatónak ad munkát.

De velünk mi lesz?


Nekünk akár tönkretehetik az életünket...

Sok ilyen szak érzékennyé tesz bizonyos társadalmi problémákra, magyarul elhivatott leszel és adott problémára érzékeny lelkű. Emellett még az egyetem alatt arra is rájössz, hogy ez a végzettség csak papíron jó arra, hogy valóban tegyél a probléma ellen...

Gondolok itt társadalomban jelentkező ("emberi"), természeti stb. gondokra...


2013. máj. 31. 15:01
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

és amikor jelentkeztél akkor mik voltak a gondolataid? Mit gondoltál, hogy mi lesz belőled? nem kötekedés, csak tleg kérdem.


Én pl gépésznek tanultam igaz szakközépben csak. A technikusit nem végeztem már el. Programozó lettem. Az is akartam lenni. Nekem a felvételin azt mondták, hogy nagy gépeket kell majd programozni. (gépész technikus). És ez igaz is, csak épp nem pont ebben a formában képzeltem el.


Felismertem, hogy ez nem nekem való, váltottam. Előnyömre.

2013. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy azért írom neked, hogy neked se késő.
2013. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Én se ebben a formában képzeltem el a dolgokat. :D

Nyuszi vagyok váltani, nomeg a "normális" szakok nehezek.

Félre ne érts, tanulok, itt jók is az eredményeim, de egy igazi mérnökin.... :D


Amúgy a szakom semmi se jó.

Egy kamuszak még pár szakkal együtt.


Be kellene tiltani, legalább 3-4 évre. Utána egyetlen helyen, 20 fővel újraindítani.

Úgy talán...

2013. máj. 31. 16:18
 24/46 A kérdező kommentje:

Na ezért is nem szeretem megmondani, hogy én milyen szakra járok...

Arra nem tud senki semmit mondani így nem is írnak...


Pedig nem egy darab szakról van itt szó.

2013. máj. 31. 16:41
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg minek írtál ki kérdést..... komolyan... mi értelme?
2013. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Azért, mert fel vagyok háborodva a kamuszakok miatt.
2013. máj. 31. 17:01
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Várjál, most bevágom azt, amit mindenki utál, aki nem talált munkát:

BÁRMILYEN szakkal EL LEHET helyezkedni, ha az ember igazán jó az adott területen.

Ha valaki olyat tanul amit szeret és megy is neki, akkor szinte lehetetlen, hogy ne találjon munkát, mivel az adott témában önszorgalomból jóval tovább megy, mint az "átlag".

Ez a titka.


Kicsit tényleg túl van manapság az egyetem lihegve, mindenki oda akar menni és emiatt túl sok fölösleges ember kerül ki onnan.

Nem a szakokkal van alapvetően a gond, mivel mindenre szükség van, csak jóval kisebb mennyiségben.

2013. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Én is írtam. Három-négy évig szüneteltessük ezeket a szakokat, majd egy helyen, 20 fővel vissza. :)


Nagyok sok esetet hallottam, hogy az illető szakkollégium tagja volt, TDK dolgozatot írt, hogy pluszt tanuljon, több szakmai gyakorlaton vett részt, mint a kötelező - és mégis semmi.

Persze, a protekciósokat leszámítva belőlük kerül ki az a nagyon kevés szakmában elhelyezkedő, de... még közülük is nagyon-nagyon kevés.

2013. máj. 31. 17:23
 29/46 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de a megoldás egyszerű: akik ezekre a szakokra járnak, X évig még nem jelennek meg a hivatalos munkanélküli statisztikákban.
2013. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Ritka az olyan kérdés, hogy szinte mindenkinek a véleményével egyet lehet érteni, legalább részben. :)
2013. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!