Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is engedélyezhetik ezt...

Hogyan is engedélyezhetik ezt a sok kamu egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az életben sok az átvágás, de naivan nem hittem volna, hogy 18-20 éveseket vágnak át így tömegesen...

Csak baráti körben négyen vagyunk ilyen szakon... Négy különbözőn...

Mi se tudjuk megmondani, mire jók a szakjaink. Nem önálló szakmák; amit mi elvileg el tudunk majd végezni, azt három másik szakterületű is - jobban.

A tanáraink közül sok a képünkbe hazudik, amíg a karon tanulunk.

Mikor jelentkeztem, akkor a felvi.hu leírásából nem derült ki számomra, hogy ez egy halandzsa, azt hittem, erre-arra jó a szak. Csak akkor jöttem rá, hogy az erre-arra közül semmire se jó, mikor már itt voltam.

Szerintem elég sokan vagyunk ezzel így...


Sok egyetem kaszál a kamuszakokkal... Sok oktatónak ad munkát.

De velünk mi lesz?


Nekünk akár tönkretehetik az életünket...

Sok ilyen szak érzékennyé tesz bizonyos társadalmi problémákra, magyarul elhivatott leszel és adott problémára érzékeny lelkű. Emellett még az egyetem alatt arra is rájössz, hogy ez a végzettség csak papíron jó arra, hogy valóban tegyél a probléma ellen...

Gondolok itt társadalomban jelentkező ("emberi"), természeti stb. gondokra...


2013. máj. 31. 15:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan milyen szakokra gondolsz?
2013. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Többre is.

Egyik FSZ, többi BA/BSc.

Még az FSZ ugye a jobbik eset, mert "csak" négy támogatott félévet vesz el, és mehetsz BA/BSc-re.

2013. máj. 31. 15:11
 3/46 anonim ***** válasza:
98%
Ez már régóta így megy akár egyetemi akár okj-s/szakképzés szintjén is. Az egész oktatási rendszer elhibázott.
2013. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
68%

És ezek a szakok természetesen még véletlenül se költségtérítésesek (gy.k. fizess mint a katonatiszt ha oda jársz)...

Az egyetemnek tökmindegy, ők csak leadják az anyagot, oszt kezdj magaddal utána amit akarsz. Hogy miből, hogyan fogsz megélni, ezt a kérdést valahogy rugalmasan kezelik...

2013. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
94%
Én a szak konkrét nevére lennék kíváncsi pl. szociológia
2013. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

De nekem meg ez fáj. Másnak is...

Mézesmadzagot húznak el előtted, elhivatottá tesznek, majd két év munkanélküliség után végre vállalod a mosogatást...

Ez olyan szintű hazugság...

A felvi.hu meg direkt kétértelműen fogalmaz, hogy azt olvasd ki belőle pályaválasztóként, amit akarsz.

A "mérnök" szót tartalmazó nem mérnöki szakokról ne is beszéljünk. Szóval az elnevezésekkel is baj van már alapvetően.

2013. máj. 31. 15:20
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

Engem am 1,5 év után kirúgtak egyetemről, de kezdem néha néha már úgy gondolni, hogy nem is baj, mert úgyse tudtam volna elhelyezkedni.


Egyébként nálunk már ELSŐ nap volt tanár aki a képüngbemondta ELŐADÁSON, hogy hiába végezzük el az egyetemet mert ezzel úgy se lesz munkánk! Meg másik, azóta egyéb okok miatt kirúgott tanár is mondott olyan beszólásokat, pl: blabla és majd ha rájönnek, h ezzel semmire nem mennek és inkább keresnek valami normális munkát blabla"


Egyébként a 18-20 éves nyikhaj korosztály a legfogékonyabb erre, könnyű őket jól átcseszni, mert 50%ban úgy választanak szakot, h mennyire hangzik menően. Még csillog a kis szemük és azt hiszik ők az istencsászárok amiért egyetemre járnak, olyan szakra amiről azt se tudják konkrétan mik lehetnek ha végeztek, vagy ha tudják is, akkor se ismerik el, h úgy se lesz munkájuk, mert jó ha 10 olyanra szüksége van az országnak amit ők tanulnak. De nem baj nekik, mert menő.

2013. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
engem is érdekelnének a szakok nevei. nem mered kiírni?
2013. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Én pl molekuláris bionika-szakosoktól hallottam hogy vannak olyan dolgok amiket a tanár sem ért, és hogy átgondolatlan az egész.

Az oktatásunk tényleg totál egyre silányabb sajnos.

2013. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Nekünk konkrétan a képünkbe hazudnak.


Egyik barátnőm ifjúságsegítő lesz. Totál érzékeny lett ezekre a dolgokra. Amúgy is mindig megértő, nagyon empatikus volt, most, hogy lexikális tudást is szerzett a témában, méginkább.

És tovább kell tanulnia, mert ezzel nincs sok esélye.

Sokan leszólják őket, többen ki is nevetik.


Van, aki környezettanos. Sose tudta megmondani, mivel fog foglalkozni, mire jó, de ő szereti. A felvi.hu-n elolvasva nekem nem jött át, ez mire jó.


Van közszolgálatis, van turizmusos (na jó itt lehet, csak a túlképzés a baj, a szak lehet nem lenne rossz önmagában), van környezetmérnök...

meg van egyéb is.



Azért nem írom ki, mert a szakok alapján könnyen ráismerni az emberre, és egy barát megsértődhet. Vagy lenézhet, amiért ilyeneket kiírok.


Szerintem meg azért nem rossz a névtelenség, hogy nem kell mindent magadban tartanod, kimondhatod, de nem kell a nevedet adnod hozzá, hogy aztán sokakat magadra haragíts...

2013. máj. 31. 15:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!