Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is engedélyezhetik ezt...

Hogyan is engedélyezhetik ezt a sok kamu egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az életben sok az átvágás, de naivan nem hittem volna, hogy 18-20 éveseket vágnak át így tömegesen...

Csak baráti körben négyen vagyunk ilyen szakon... Négy különbözőn...

Mi se tudjuk megmondani, mire jók a szakjaink. Nem önálló szakmák; amit mi elvileg el tudunk majd végezni, azt három másik szakterületű is - jobban.

A tanáraink közül sok a képünkbe hazudik, amíg a karon tanulunk.

Mikor jelentkeztem, akkor a felvi.hu leírásából nem derült ki számomra, hogy ez egy halandzsa, azt hittem, erre-arra jó a szak. Csak akkor jöttem rá, hogy az erre-arra közül semmire se jó, mikor már itt voltam.

Szerintem elég sokan vagyunk ezzel így...


Sok egyetem kaszál a kamuszakokkal... Sok oktatónak ad munkát.

De velünk mi lesz?


Nekünk akár tönkretehetik az életünket...

Sok ilyen szak érzékennyé tesz bizonyos társadalmi problémákra, magyarul elhivatott leszel és adott problémára érzékeny lelkű. Emellett még az egyetem alatt arra is rájössz, hogy ez a végzettség csak papíron jó arra, hogy valóban tegyél a probléma ellen...

Gondolok itt társadalomban jelentkező ("emberi"), természeti stb. gondokra...


2013. máj. 31. 15:01
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt lehet átverni, aki hagyja magát. Két perc alatt utána lehet nézni/kérdezni, hogy van-e értelme egy-egy szaknak.
2013. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
A közszolgálatival mi a probléma? ha közintézményekbe közgazdász kell, márpedig kell akkor ők előnyben lesznek. Nagyjából ugyanazt tanulják mint a többi gazdasági szakon.
2013. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
gondolom megkérdeztétek annó a suliban, hogy milyen munkát tudtok ezzel elvállalni igaz? és mit mondtak?
2013. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

És ha utánanézel, kinek a véleményére adsz?

Én már rájöttem, hogy a büfészakozott szakok tényleg büfészakok. Első hallásra, sőt, sokadikra is azt hiszed, trollkodnak, közben tényleg büfészakok. Értelmes szakokat trollok se nagyon büféznek le.

2013. máj. 31. 15:40
 15/46 anonim ***** válasza:
64%

"ha közintézménybe közgazdász kell..."


HA kell. A problema az ott van, hogy a közgazdások 90%-a a munkanélküliek táborát gyarapítja, mert iszonyú túlképzés van belőlük.

2013. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

18-20 évesek voltunk és nem 35-40, hogy ennyire előrelátóak legyünk...


Tudom, van, aki 18-20 évesen is az, de...

2013. máj. 31. 15:41
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

nem csak azoknak indítanak tanfolyamokat, szakokat akik azzal alkalmazotti állást keresnek, hanem azoknak is akiket csak érdekel akik maguknak tanulnak, akik időt húznak vagy vállalkoznak majd stb.


ergó nincs átverés, csak épp eszetekbe sem jutott, hogy dolgozni is kéne valamit azzal a szakmával. Szerintem egy 18-20 évesnél ez probléma. még egy 14 évesnél elfogadom, hogy nem tud ennyit se előretervezni.

2013. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Az én szakomtól pl. az egész család el van ájulva.

Szóval ennyi erővel felnőtt se látja át a dolgokat.


Amúgy nem tudtam, hol nézzek utána, kinek higgyek...

2013. máj. 31. 15:48
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

nem tudjuk kommentálni mivel olyan speciális különleges szakod van, hogy nem mered elárulni mert félsz, hogy egy fostos anonim oldalon ahol naponta 10ezer kérdés érkezik, be fognak azonosítani.


de ha ennyire über-szuper-különleges és speciális és egyedi és ennyire kevesen tanulják, hogy be lehet azonosítani titeket, akkor miért ne lenne vele munka? hisz nyilván kevés embernek lesz ilyen végzettsége, akkor az értékes.

2013. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Kegyetlen túlképzéses. :D

Ezért is írtam ki a kérdést..


Környezetmérnöki...


De csak egy a kamuszakok között.

2013. máj. 31. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!