Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy nyilvánossá...

Miért baj az, hogy nyilvánosságra kellene hozni - adott esetben lemondatni - a magyar országgyűlésben a kettős állampolgárokat?

Figyelt kérdés
Nem egy országban le kell mondania egy képviselőnek vagy a mandátumáról, vagy a másik állampolgárságáról, ha ez kiderül. Miért tiltakoznak ez ellen egyes emberek? Mi az oka? És hagyjunk most minden politikai pártot. Miért baj ez?

2013. ápr. 22. 14:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

Mert a Jobbik konkrétan a zsidókat akarta kiszűrni, mire azok már megint elkezdtek ajvékolni, hogy ők itt le lesznek mészárolva meg el lesznek gázosítva, ha Ejrópa nem jön és segít.


Mondjuk azoknak sem volt eszük, mert az egyikőjük csak így bedobta a dolgot, hogy az izraelieket fel kell kutatni ahelyett, hogy higgadtan leültek és megbeszélték volna, hogy nem hegyezik ki konkrétan a zsidókra.

2013. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Ha a képviselőt megválasztották az állampolgárok, akkor miért kellene lemondania azért, mert kettős állampolgár?

Csak propaganda, hogy bármilyen veszélyt jelentenek az országra.

Főleg, hogy NEM lehet lemondatni azt a képviselőt, akivel a választói nincsenek megelégedve. Pedig ennek kellene megteremteni a lehetőségét.

2013. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Miután bevezetjük, remélem nem lesz gond, ha majd magyar-román, magyar-szlovák, magyar-szerb kettős állampolgároknak is le kell mondani a mandátumukról a szomszédos országokban. Mindjárt gondoltam. A nyilvánosságra hozatalt egyébként támogatom, sőt azt is ha a választások előtt közlik.
2013. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Azért szerintem teljesen más egy elszakított területen élő magyar, akit akaratán kívül szakítottak el, és ezáltal veszítette el magyar állampolgárságát, mint mondjuk egy akár amerikai, izraeli vagy bármilyen más.


És azért Magyarország nem jelentette ki, hogy felvásárolja Ukrajnát, Romániát, Szlovákiát, Szerbiát. Szóval párhuzamot vonni az elszakított magyarok és az izraeli-magyar kettős állampolgárok között szerintem túlzás. Csak azért írom ezt le, mert az első hozzászóló felhozta ezt.


A másodiknak írom, hogy pl. Izraelben, ha kiderül valakiről, hogy bármilyen kettős állampolgár, nem teheti le a parlamenti esküjét. Vagy lemond a másik vagy több állampolgárságáról, vagy nem lehet Izraelben képviselő. De ez több országban van így. Nálunk még csak nyilvános adat sem lehet, máshol meg lemondatják? És csak azért írom ezt, mert például Izrael tiltakozott ellene, hogy egyáltalán Magyarországon ez szóba kerülhet. Holott náluk sokkal keményebb szankciók vannak ez ügyben.

2013. ápr. 22. 15:08
 5/32 anonim ***** válasza:
17%
mert akkor mindenki látná ténylegsesen, hogy zsidók kormányoznak
2013. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

"mert akkor mindenki látná ténylegsesen, hogy zsidók kormányoznak"


Igen, egy háttérben megbúvó zsidó hatalom tagjai biztos nem gondolnak arra a nagy rejtőzködés közepette, hogy az izraeli-magyar kettősállampolgársággal felhívnák magukra a figyelmet és jobban járnának azzal, ha csak magyar állampolgároknak adnák ki magukat.

2013. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
De egy izraeli-magyar kettős állampolgár abszolút nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Más kettős állampolgár is, de azok csak olyan ügyekben, amelyben mind a kettő állam érintett.
2013. ápr. 22. 15:28
 8/32 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

"Más kettős állampolgár is, de azok csak olyan ügyekben, amelyben mind a kettő állam érintett."


Na, látod EZ a kettős mérce.

2013. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 rémuralom ***** válasza:
81%

Mutasd meg nekem az Alaptörvénynek azt a paragrafusát, vagy azt a törvényt, amely tiltja, hogy kettős állampolgárokból parlamenti képviselők legyenek!


...


...


Ugye? Na, ezért. Mert akár svéd-magyar, akár ausztrál-magyar, akár izraeli-magyar, akár szlovák-magyar, román-magyar, szerb-magyar állampolgárokról van szó - NEM tiltja semmilyen törvény. És amit törvény tételesen nem tilt, az törvényes. Ha pedig törvényesen ül a parlamentben egy képviselő, akkor ne mondassuk le, mert az törvénytelen.


A nyilvánosságra hozatal más tészta, de azt meg nem értem. Ha a képviselők nyilatkoznak, hogy ők kizárólag magyar állampolgárok, vagy szlovák-magyar, francia-magyar, izraeli magyar állampolgárok (mert erre megy ki igazából a játék, úgy gondolom; csak a Jobbik erőlteti ezt a kérdést, az pedig nem hiszem, hogy zavarná őket, ha párkányi születésű szlovák-magyar állampolgárt találnának a képviselők között), azt minden további nélkül nyilvánosságra lehet hozni. De ha nem nyilatkoznak, akkor mit hozunk nyilvánosságra?

2013. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 rémuralom ***** válasza:
74%

"És azért Magyarország nem jelentette ki, hogy felvásárolja Ukrajnát, Romániát, Szlovákiát, Szerbiát."


Annyit rágódtok már ezen az Isten tudja, hány éve elhangzott mondaton, hogy a végén még fogom magam, elindulok egy választáson, és ha megnyerem és miniszterelnök leszek, élő tévéadásban ki fogom jelenteni, hogy felvásároljuk egész Szlovákiát.

2013. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!