Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová indultak az utakon rekedtek?

Hová indultak az utakon rekedtek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 23:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%

Nekem azokból van elegem, akik otthonról a fotelből okoskodnak, hogy miért ilyen hülyék, akik elindultak.


Egyetemista vagyok, reggeltől estig suliban vagyok vagy dolgozok, nincs tévém, és rendszerint nem vagyok otthon, amikor az esti híradó után jön az időjárásjelentés.


Csütörtökön késődélutánig egyetemen voltam, onnan szaladtam a nyugatihoz, hogy elérjem a vonatot. A BKV pedig egész nap jól működött, bár esett szerda éjjel az eső, majd csütörtökön a hó, de semmi fennakadás nem volt a buszokon, villamosokon, amiket használtam aznap.


A nyugatiban semmilyen információt nem mondtak be, hogy már órák óta baj van a korábban indított vonatokkal is, és aki felszáll a vonatra, az saját felelősségre tegye. Semmit nem tudtunk a kialakult helyzetről.

A kalauz is csak annyit mondott indulás után, hogy van egy kis fennakadás a mi vonalunkon, ezért 50-60 percet fogunk késni a 3 és fél órás úton. Aztán nem is láttuk, felszívódott.

A problémák csak ez után kezdődtek , egy óra utazás után megálltunk a semmi közepén és senki nem tájékoztatott minket, hogy miért és hogy baj van. Egész éjszaka ez ment, amikor nagyobb városok állomásain rostokoltunk, akkor sem mondta be a hangosbemondó, hogy pontosan mi a porobléma, meddig kell várni, mi történik, az égvilágon semmit nem csináltak.

Hajnal felé a rendőrök és a helyi civilek segítettek nekünk (addigra már többezer embert szedtek össze több vonatból, akik ugyanazon a vonalon utaztak , csak más-más időben indultak el Bp-ről), kinyitották az általános iskola tormatermét, adtak teát, kekszet .

A máv semmit nem csinált.


Végül a 3 és fél órás hazaútból 14 és fél óra lett, de voltak ismerőseim, akiknek 18-19 órába telt hazajutni, mert korábbi vonattal indultak, de ugyanarra terelték fel őket, mint engem.



Szégyen és gyalázat, amit a máv művelt, sok-sok embernek és családjának tette tönkre az ünnepét, mert ha figylemeztetett volna minket, hogy vészhelyzet van és nem érdemes vonatra szállnunk, akkor valószínű, hogy az emberek jelentős része - aki meg tudta volna oldani, hogy BP-en maradjon és éjszakázzon - az nem indult volna el.


Azt meg kikérem magamnak a fotelhuszároktól, hogy minket hülyéznek l, mert nem tudtuk, hogy milyen az időjárási helyzet. Már ne is haragudj, de nem mindenkinek van ideje, energiája, lehetősége a tévében vagy a neten az időjárásjelentést bújni minden alkalommal, mielőtt vonatra száll (főleg ha hetente-kéthetente ingázik a lakhelye és az egyetem között), és a MÁV kutyakötelessége lett volna figyelmeztetni az utazókat, hogy nem érdemes elindulni, mert a vonataik már hosszú órákkal korábban is elakadtak félúton.

Semmit nem mondtak nekünk se felszállás előtt, se az utazás alatt. Egyetlen egy mávos nem tájékoztatott minket, a kalauzok felszívódtak, a hangosbemondók sehol nem tájékoztattak, egyedül a civilek és a rendőrség segített. A katasztrófavédelem se jött, csak megüzente nekünk, hogy tud rólunk.


Ha a máv kezelte volna ezt a helyzetet, a hoppon maradt utasok minimum fele normális körülmények között, biztonságban vészelhette volna át ezt a napot.

2013. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Szerintetek hány százalékuk volt akinek tényleg elkerülhetetlen volt, hogy elinduljon?"


Szerintem eleve azért rossz így a kérdésfeltevés, mert sokan azt nem értik meg, hogy az emberek NEM TUDTÁK, hogy mi a helyzet.


Érdekes, sok fórumot, vitát elolvastam, elég kevesen írtak a MÁV felelősségéről, pedig azért, ami a vasúton utazókkal történt, jelentős mértékben hibásak..


Még egyszer kihangsúlyozom, a vasúton utazók k--vára nem tudták, hogy baj van, nem figyelmeztették őket se hangosbemondón, se a jegyvásárláskor, a kalauzok semmit nem mondtak , aztán eltűntek.

2013. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

És a MÁV a Békemenetes lengyelekkel is úgy bánt, mint jobb helyeken a kutyákkal se!

„Horror” – kibuktak a MÁV-ra a Békemenetre ideérkezett lengyelek

[link]

2013. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!