Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikaiak miért rekedtek...

Az afrikaiak miért rekedtek meg a törzsi társadalom szintjén?

Figyelt kérdés

Nemzetekbe nem tudnak gondolkodni, és kisebb nagyobb törzsi társadalmakba élnek.

Sok helyen olvastam már hogy mióta Dél-Afrikából üldözik ki a fehéreket(ami szomorú és egyben elkeserítő) azóta a Dél-Afrikai köztársaság szépen süllyed vissza a törzsi társadalom szintjére, hanyatlik.


De más országban is ez van. Pl Elefántcsontpart.....1 országba van kb 10-15 "népcsoport" törzsekben élnek, és nem úgy tekintenek magukra hogy "Elefántcsontpartiak" hanem az adott törzs lakóinak mondják magukat.



A lényegre térve:

××××××××××××××××××××××

Miért ragadt meg az afrikai kultúra, az emberek mentalitása stb a törzsi társadalom szintjén? Hisz régen voltak nagy afrikai birodalmak (kusita, szongháj stb) azok nemzetek voltak (ha jól tudom)de ma miért tartanak itt?

Hozzáteszem a fejlett országokban is a "törzsi életmód" szerint viselkednek sokan.......rem ezt nem kell magyarázni.



Az rendben van hogy szegények de pont emiatt nem jutnak semerre se.


2011. aug. 15. 19:40
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
vagy pl kusiták szo9nghájok ma már nincsenek? ugyértem kihaltak?
2011. aug. 15. 19:46
 2/26 anonim ***** válasza:

A társadalom alapja az összefogás. De mivel az emberek önzők, ezért szükség van valamire, ami összefogásra kényszeríti őket. Ez pedig gyakorlatilag mindenhol a termelésre való átállás. Azaz a mezőgazdaság. Ahol a mezőgazdaság lehetetlen(Szahara Etiópia stb.) vagy szükségtelen ott nem alakul ki tartós összefogás, tehát nemzet sem. Bevallom a kusitákról meg szonghájokról nem tudok túl sokat. Biztosan valamilyen éghajlatváltozás miatt alakulhatott ki(szükségessé vált a mezőgazdaság) aztán ugyanezért tűnt el. Vagy nem.

Kismértékű összefogás persze a vadászathoz is kell, de ahhoz elegendő a törzsi rendszer. És ez tökéletesen működőképes volt több ezer évig, amíg az európaiak be nem tették a lábukat. Nem mondom, hogy az európaiak a gonoszak, de más az életszemléletünk, mint nekik. Az afrikaiak pedig félig hasonultak az európaiakhoz, félig nem, így jött létre a mostani helyzet.

Na a lényeg, hogy az afrikaiaknak nem volt szükségük a társadalomra úgy, mint nekünk, és ehhez vannak szokva. Egy kicsit a genetikájuk is jobban igazodik az ő életmódjukhoz, és természetellenes nekik a mienk.

Az meg, hogy szegények rettenetesen relatív dolog.

2011. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%

"Sok helyen olvastam már"


Kurucinfó?


"a Dél-Afrikai köztársaság szépen süllyed vissza a törzsi társadalom szintjére, hanyatlik."


Idén 4,8% körül alakul a gazdasági növekedésük, bárcsak mi is így "süllyednénk".


"Miért ragadt meg az afrikai kultúra, az emberek mentalitása stb a törzsi társadalom szintjén?"


A te Afrikáról való tudásod rekedt meg a mesekönyvek szintjén.

2011. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Egyrészt az gátolja a nemzetté válásukat, hogy a gyarmatosítók teljesen mesterségesen, és szándékosan úgy húzták meg a határokat, hogy egy állam területére több, esetenként sok eltérő kultúrájú és nyelvű népcsoport kerüljön, akik egymással garantáltan viszálykodnak. Én nem feltétlenül mondanám ezeket törzseknek, de mindegy is. Minden esetre az államok azért nem működnek nemzetállamként, mert olyan hogy kongói nemzet vagy szudáni nemzet nincs. Ez olyan dolog, mintha mi egy államban élnénk a szlovákokkal, a szerbekkel meg Ausztria felével. Akkor most mi milyen nemzet is vagyunk?


Meg hát más, mentalitásbeli ok is van. Nekem inkább az tűnt fel, hogy a globáltőke, a multik nagy ívben kerülik Fekete-Afrikát. Vajon miért? Őket miért nem akarják kizsákmányolni? Mert a feketék alkalmatlanok rá. Ők nem fognak egy gyárban zokszó nélkül, sőt lelkesen éhbérért látástul vakulásig dolgozni mint egy kínai vagy indiai munkás. Lehet, hogy ez is összefügg a nemzeti piaccal és a nemzetállammal.

2011. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:32


Ne oktass ki léccives....olvass utána



Egyébként az még oké hogy a Szaharában a mezőgazdaság nem működik de nem a Szahara teszi ki egész Afrikát.:) Amúgy úgy is össze lehet fogni egy országba ahogy India, vagy pl Pakisztán is működik.

Indiában lakik kismillió nép, a 2 legnagyobb a dravida meg a hindu, mégis Indiainak tartják magukat.

Olyan nép sincs hogy pakisztáni....még sincsenek ott etnikai zavargások.:)

2011. aug. 15. 21:12
 6/26 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, amit előttem írtak: az éghajlat. A legtöbb országban olyan viszonyok vannak, ami pont elegendő a túlélésre, de egy fejlett ország kialakítására már kevés. A másik, hogy sok a korrupt kormány, akik direkt szítják a feszültséget. Sok ilyen kormányt a nyugat pénzelt(főleg a hidegháború idején), csak ezt nem szokás hangoztatni.
2011. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Ne oktass ki léccives....olvass utána"


Elolvastad, mit írtam, te szerencsétlen?


4,8% gazdasági növekedés miféle lecsúszás a törzsi társadalomba? Erre próbálj válaszolni.

2011. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Elolvastad, mit írtam, te szerencsétlen?


4,8% gazdasági növekedés miféle lecsúszás a törzsi társadalomba? Erre próbálj válaszolni."


Fékezd magad, szerencsétlen ám a jó nénikéd...


Növekedés igen. Most jelenleg. De ha elüldözik a fehéreket onnan akkor bizony vissza fognak esni.

Csak egy adat a sok közül:

A fehér lakosság kb 5 millió, a fekete 45 millió.

Az adófizetők száma kb 5,5 millió fő......erre próbálj válaszolni

2011. aug. 15. 22:20
 9/26 anonim ***** válasza:
"De ha elüldözik a fehéreket"- ami jogos lenne, mert ez az ő földjük. Egyébként ott már félig kialakult egy fekete középosztály, szóval nem lennének elveszve. Hozzáteszem, hogy Dél-Afrikának sokkal jobb a klímája, mint a többi országnak, alkalmas a mezőgazdaságra
2011. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szerintem - bár nem vagyok a téma szakértője - amiatt lehet, hogy a gyarmatosításig törzsi társadalomban éltek és még nem volt elég idejük "átállni" a nemzettudatra. India, mint ellenérv szerintem rossz példa, mert ott régebben is eléggé egyként definiálták magukat, mindig volt egy birodalom ami összefogta őket.


Amúgy ezzel az erővel azt is lehetne kérdezni, hogy Európa miért rekedt meg a nemzetállam szintjén? A legtöbb nagy világpolitikai szereplő több millió nkm-es területű, több nemzetiségű "birodalmak". Európa egyes országai még-még "muzsikálnak", de elég gyengén. Majd, ha egy-egy nagyobb hatalom átlép rajtunk, akkor a vérgőzős, fanatikus nacionalisták nyavikolhatnak(nemcsak Magyarországon).

2011. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!