Ha Németország Európa Japánja (hasonló II. Világháborús múlt, gondoskodó jóléti állam, korszerű ipar, autógyártás, elöregedő társadalom), akkor a Tokio Hotel Berlin válasza az észak-koreai kommunista provokációra?
Ilyen erővel Németország Európa Kínája is lehet, mert ő a legnagyobb területű és népességű és az ő ipara húzza leginkább a gazdaságot.
Vagy Vietnámja vagy Jemenje mert két részből lett egyesítve.
A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 09:59
köszönöm a választ! ha megengeded, vitatkoznék veled. oroszország mind népességét mind területét tekintve felülmúlja németországot, de persze lehet azt mondani, hogy oroszország jórésze ázsiában fekszik. de ha oroszországot ki is hagyjuk az összehasonlításból, terület szempontjából ukrajna és franciaország is nagyobb, mint németország.
ami vietnámot és jement illeti az összehasonlítás ott bukik meg, hogy azok az egyesítések É-D írányúak voltak (igen, volt É-Jemen és D-Jemen), míg németrszág egyesítése Ny-K irányú volt. nem is beszélve arról, hogy ez a két ország iparában és gazdaságában nem mérhető japánhoz vagy németországhoz.
Hej, ez egy jó kérdés!
Akár szakdolgozat-téma is lehetne :)
1. Bár Japán sem a szíve csücske, Észak Korea inkább déli testvérét szereti hergelni.
2. Ha szigorúan vesszük a német egység témáját, akkor Németország három részből lett egyesítve: NSZK, NDK, Nyugat-Berlin, ami részleges államisággal rendelkező terület volt.
Egyébként az tény, hogy Európa legnagyobb gazdasági hatalma, lekörözve az angolokat vagy a franciákat. Sőt, valahol azt olvastam, hogy a világ legnagyobb exportőre, maga mögé utasítva ezzel az USA-t, és Kínát is. (Ezt nem tudom, h igaz-e).
3. Ha a gazdasági mutatókat tekintjük, Japánt szerintem már sok tekintetben megelőzte Kína. Például a harmadik helyre sorolják, mint gazdasági hatalom az USA és Kína után. De már vásárlóerő paritás szerint is Kína Japán előtt jár.
4. Tokio Hotel. Eredetileg más volt a nevük (Devilish.) Aztán valamiért megváltozott.
Szerintem a kérdésedre a helyes válasz: nem.
Én legalábbis nem látok összefüggést.
"Ha Németország Európa Japánja"
Németországot Európa Kínájának szokták nevezni.
"gondoskodó jóléti állam"
Olyan Japánban nincs, és Németország sem mintaképe ennek.
Az utolsó válasz téves. A klasszikus konzervatív-biztosítás alapú jóléti rendszer, Bismarck alatt jött létre. A németek ma is gondoskodóbbak bármely angolszász liberális (barbár) modellnél, persze nem szociáldemokrata jóléti rendszerük van mint a svédeknek.
Japán vegyes képet mutat. A nyugati világot leíró három nagy jóléti (és a vegyes modellek) sem ültethetőek át egy az egyben. Mindenesetre az oktatás és az egészségügy mindenki számára igen magas szinten és lényegében ingyen hozzáférhető. Ennek fontosságát már a meiji restauráció idején felismerték. Mindazonáltal Japán a kapitalista külsőségek mögött konfuciánus-hűbéri viszonyrendszert jelenít meg. Példátlan jovialitással a munkáltató irányában és igen gyakran a japán vállalatok között illetve a vállalaton belül az egyének között nincs valóságos versengés, hanem magas fokú és mindenkitől megkövetelt együttműködés. A nyugdíj ugyan öngondoskodás keretében valósul meg, de ennek van alapja, szinte mindenkinek komoly a munkabiztonsága (az un. mobilitás egyáltalán nem divat) természetesen ezek csak általánosságok és japánban is léteznek szociális problémák.
Ha a világot bárkihez is igazítani szeretnénk, vigyázó szemünket Észak - Európára vessük, legalábbis szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!