Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz szerint annyira...

Ha a fidesz szerint annyira rossz a magánnyugdíjpénztárak akkor miért nem szüntették meg őket 1998-ban amikor még csak indultak?

Figyelt kérdés

Vagy miért lépet be Matolcsi? Miért úgy adják elő mintha mindenki rosszul járt volna velük és mínuszban lennének? Kiderült, hogy kevesen vannak aki rosszul jártak és nem mínuszban hanem pluszban zártak.

[link]


Nem tudtak kitalálni egy olyan költségvetést, ahol nem lesz juk? Mert ugye az emberek öregkori megtakarításával akarják kipótolni.


2011. jan. 20. 14:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem volt olyan évem, amikor negatív eredménnyel zártam... Régen azzal csábítottak, hogy milyen jó hozamok lesznek! (cca 20%) Sajnos azok az eredmények messze elmaradtak...
2011. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy mínuszban, vagy pluszban zártak -e, hanem, hogy a beígért hozamokat nem tudták teljesíteni! Én jobban jártam volna, ha megkapom azt a pénzt kézhez és saját kezűleg fektethetem be...
2011. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

", hogy kevesen vannak aki rosszul jártak és nem mínuszban hanem pluszban zártak. "

Ha egyáltalán felmerül a kérdés, hogy vajón valójában nyereséges vagy veszteséges a pénztár, akkor gyakorlatilag rosszul jártál.


Hogy miért nem egyből? Akkor még jó ötletnek is tűnhetett, valóban az lenne. Csak mint a legtöbb nyugatias dolog: Magyarországon ez sem úgy működik, ahogy máshol. 1-2-3 év alatt nem derül ki, hogy vajon nyereséges egy hosszútávú üzlet vagy sem. Tizen1-2-3 év alatt viszont azt bizonyítja, hogy ami máshol jól működik, nálunk nem. Kíváncsi lennék olyan elemzésre, hogy más országokban az 1997 óta tagok milyen hozamot érnek el a befektetéseikhez képest. Valamiért úgy érzem, hogy a hozam a többszöröse lenne az itthoni hozamoknak.

2011. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
És ezek nélkül az ember mit fog kapni az államtól amikor nyugdíjas lesz? (50-60E vagy még annyit sem)
2011. jan. 20. 15:33
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Mert a fidesz egy bohócpárt. Ők kötelezték az embereket a belépésre, azokat is akik nem akartak maguknak ilyen fost.
2011. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem szüntették meg őket 1998-ban?


Mert akkor még nem tudták kivenni belőle a maguk zsíros hasznát.

2011. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 bumbi02 ***** válasza:
69%
én csak azt nem értem hogy lehet azt mondani az embereknek hogy az mnyp-k veszteségesek, miközben az infláció feletti hozamot megkaphatják az emberek.. (ergo van nyereség)
2011. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Azért, mert akkor még a kmanyupokkal együtt is tudtak kellően kiegyensúlyozott költségvetést csinálni, ugyanis nem egy gyurcsányi elmebeteg elkúrás után kormányoztak, hanem Horn miniszterelnök és Medgyessy pü. miniszter nyugodt, szakszerű kormányzása után.
2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

ma 16:42


Csak az kapja meg a reálhozamot, akinek van. Ami egy törpe kisebbség.

2011. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

[link]

Egy kis olvasnivaló, hogy ki vezette be és mikor!

2011. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!