Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová indultak az utakon rekedtek?

Hová indultak az utakon rekedtek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 23:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mért, szerinted azt elkerüli még a hó is?)
2013. márc. 15. 23:36
 12/23 anonim ***** válasza:
70%
Még hogy senki sem tudta, hogy ez lesz -.-" Csak én olvasom az időjárás-jelentést? Mert már két hete jelezte a havazást. És egy hete mondták, milyen szél lesz.
2013. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
Egész télen volt hó és szél. Ezért nem foglalkoztak az időjárás jelentéssel. De ekkora vihar nem volt.
2013. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Talán, ha nem lett volna ennyi felelőtlen ember, akkor hamarabb jött volna segítség azoknak, akik önhibájukon kívül kerültek bajba, mert mondjuk kamionosok és muszáj volt dolgozni, vagy pár kilométerre indultak haza a munkából, vagy egész egyszerűen egy leszakadt vezeték miatt, nincs áram, víz és fűtés sem (főzni sem tudnak).
2013. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze volt szél, csak nem ilyen erős. Amúgy is du. egy óra felé mentem haza az iskolából, már akkor jeges eső esett, nagyon erős szél fújt, be is mondta a rádió többször, hogy akinek nem muszáj, ne induljon útnak és hogy mi várható. Ehhez képest sokan késő délután is útnak indultak innen is.
2013. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Az összes budapesti egyetemen tanuló vidéki hallgató a böröndjével vonult a pályaudvarokra, mentek haza hétvégére. Iskolai síkirándulások autóbusszal, 40 gyerek egy-egy buszban, munkából, iskolából hazafelé igyekvők, vásárlásból hazafelé tartók, családok, akik mentek a rokonokhoz, orvoshoz, akiket beteg kisgyerekkel felülvizsgálatra rendeltek, akik furgonokkal, kamionokkal a munkájukat végezték! Erre a váratlan, 100 km-es hóviharra nem lehetett felkészülni.
2013. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Hát én speciel csak annyit halottam, hogy havazás lesz. Az kimaradt az időjárásból, hogy buszokat fog borítgatni a szél. Biztos rossz csatornát néztem. Mivel a melegre jön a hideg gondolhattuk, hogy lesz szél ez evidens. Amúgy wellnessezőket tényleg én sem értem, pláne a gyerekeseket.
2013. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha előre fizettek a wellnessesek, akkor érthető, miért indultak el.
2013. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 melanminna válasza:
64%

Én nem gondoltam volna, hogy ekkora nagy baj lesz. Sajnos már képtelen vagyok hinni a meteorológusoknak a sok mellébeszélés miatt.

És nem a hó a hibás, meg nem is a szél. Mert ez van, volt, és lesz is.

Az a hibás, aki nem érti, hogy nem lehet annyival közlekedni, amennyivel száraz úton, de még a felével sem. Így nem kell csodálkozni, hogy összetörik magukat. A másik meg az a tirpák, aki elállja az utat, azt a sávot, ami a mentőknek meg a katasztrófavédelemnek pont elég lett volna a mentéshez. Így meg panaszkodnak, hogy nem megy értük senki. Hát könyörgöm! Hogyan menjen, ha nem tud? Megérdemli mindegyik, hogy ennyire felelőtlen volt. Szerintem.

2013. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

Én csütörtök este 8 órakor az egyetemről indultam haza (10 km), bár akkor még szerencsére nem volt vészes a helyzet, azon kívül hogy egy órát bajlódtam itthon a kapuval a jeges szélben, mert úgy lefagyott minden, hogy nem bírtam bejutni a házba, sem az autót bejuttatni a garázsba. Igaz 40-nel, remegő gyomorral haladtam, de biztonságosan hazaértem hál' istennek.

Aznap reggel jele sem volt hogy ennyire sz*r lesz az idő és még délután is azt hittem, hogy jó egy kis ónos, jeges eső, szél ez van... KÉT, ismétlem KETTŐ híradót hallgattam meg a rádióban délután 2 és 3 órakor, EGYIKBEN SEM tájékoztattak arról, hogy gáz lesz és aki teheti ne induljon inkább sehova!!!

Mondták, hogy esni fog a hó, de normál ember ez alatt nem azt érti, hogy ezrek akadnak el majd 3 méteres hótorlaszok alatt, hanem mint ami eddig is volt pl a télen. Szerintem hülyeség itt csak a felelőtlen embereket hibáztatni, sokkal komolyabb figyelmeztetést kellett volna kiadni, hogyha tudták, hogy ilyen időjárás lesz.

Én este miután hazaértem felhívtam a szüleimet, akik Budapesten tartózkodtak (200 km tőlünk), hogy én is alig bírtam hazajönni, pedig csak akkor kezdett érdemben havazni, ha ők jót akarnak maguknak, akkor hajnalban, fáradtan nem indulnak útnak, mert TÉNYLEG ítéletidő van, ami szerintem most sok tapasztalt sofőrt is sokk-ként ért. A hívásom után ők is meghallgattak néhány híradót, szintén nem hallottak érdemben komolyabb óvaintést, csak a szokásost.

Mindezek ellenére péntek reggel a párommal nem mertünk elindulni haza a szüleihez vonattal és mint kiderült jól is tettük, 500-900 perces késések voltak azon a szakaszon, pont pont pont és no komment.

2013. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!