Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagyunk mi diákok ilyen...

Miért vagyunk mi diákok ilyen képmutatóak a tandíj ügyében?

Figyelt kérdés

Néhány dolog rólam:

- Egyetemista vagyok.

- Fizetek tandíjat. (225.000 / félév)

- Dolgozom.

- Politikailag libertáriusnak mondanám magam.



3 dolgot nem értek:


- Amikor lediplomázunk, szeretnénk, hogy sok pénzt keressünk.

Szakszerubben: Szeretnénk, ha a szolgáltatásért (szakértelem) cserébe a munkaadó magas juttatást adjon.


- Amikor tanulunk, nem akarunk tandíjat fizetni.

Szekszerubben: Nem szeretnénk a tanárok által nyújtott szolgáltatásért (szakértelem, tanítás) fizetni.


- Kiáltunk a kapitalizmusért és imádjuk a nyugatot úgy, hogy messze kommunistább elveink vannak, mint amik az MSZP-nek vannak, pedig azok sem kímélik a redisztribúciót.



Szeretnénk ingyen tanulni, igénybevenni egy költséges szolgáltatást ingyen, amikor elvárjuk, hogy a mi munkánkért sokat fizessenek? Nem vagyok Fideszes, de ebben egyetértek Orbánnal.



2013. márc. 9. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Talán ha te sem tudnál a szüleid pénzéből ennyi tandíjat fizetni, akkor megértenéd a többieket is.
2013. márc. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 ConnectCare ***** válasza:
96%

Egy biztos, elsőre nem tűnsz hülye gyereknek, aminek én már alapból nagyon tudok örülni. :)


Én is egyetemista vagyok, melózom is, és hasonlóan libertárius gondolkozású vagyok, csak nekem az állam fizeti a sulit. De egyébként mindenben egyet értek veled.


A gond talán a megvalósításban van csak, aminél viszont valóban nem egyszerű a végletesen újraosztó rendszerről a másik oldalra ilyen gyorsan átállni. Talán nem a szándék rossz, hanem ezt mondjuk 90-ben kellett volna bejelenteni, hogy 20 év múlva fizetős felsőoktatás lesz, tessék gyűjteni. Nálunk ez nem így volt, a mi szüleink nem gyűjtöttek erre és így sokan nem is tudják a sulit kifizetni. Egy hosszabb átállási időszakkal talán jobban működne a dolog. És az sem ártana, ha még nem mindig a szocialista, újraosztós dolog nagyszerűségét tanítanák az egyetemen ma is, mint ahogy az egyébként sajnos most is jellemző, akkor többen megértenék a mögöttes elveket is.

2013. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

"Szeretnénk ingyen tanulni, igénybevenni egy költséges szolgáltatást ingyen, amikor elvárjuk, hogy a mi munkánkért sokat fizessenek? Nem vagyok Fideszes, de ebben egyetértek Orbánnal."


Ma Magyarországon, ha valaki bejelentve dolgozik a bérköltségének 47%-a az államhoz vándorol, majd a kézhez kapott 53%-ból további 27% + tranzakciós adó. Ha valaki 150 ezer forintot keres havonta, az kb. 185 500 forintot fizet az államnak. Ha egyszer lesz gyerekem, az éves szinten az államnak juttatott 2 226 000 forintból miért nem tellik a gyerekem oktatására?


Egyebekben pont ma 5 évvel ezelőtt volt a népszavazás, mely eltörölte a tandíjat, a korházi napi díjat és a vizitdíjat.

2013. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves #1:

Szüleim nem élnek, min írtam, dolgozom, abból fizetem az oktatásomat.


Pénzgyűlölet enyhe jelei mutatkoznak a dicső nemzet tudulmadarának a gyermekén? Nagyon jobbikosan hangzottál...

2013. márc. 9. 22:34
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Egy dolog miatt nehéz libertáriusnak lenni Mo.-n (amely eszmeiség egyébként tőlem sem áll távol): jelesül azért, mert itt sajna az esetek nagy többségében egyáltalán nem érvényesülnek ezek az elvek.


Nekem pont szerencsém van, mert a magyar átlaghoz képest igen jól fizető munkám van. Már majdnem eléri az európai minimálbért, ami Mo.-n nagy szó.


És épp ez a baj: hogy ez nagy szó. Hogy ez a ritka, a kivétel, és az a szerencsés, aki ezt élvezheti.


Viszont a nagy többség meg gürizhet látástól Mikulásig, kihajthatja a belét, aztán kiszúrják a szemét az ominózus 47.000 forinttal, mert ugye abból meg lehet élni.


Voltam külföldön, többször, több országban, hosszabb ideig is - és érdekes módon azt látom, hogy pl. Angliában és Finnországban is úgy kb. hasonlóak az árak, mint nálunk. Egy-két dolog persze drágább, meg van, ami olcsóbb, de alapvetően kiegyenlítődnek a dolgok.


Viszont a fizetések meg ég és föld.


Akkor most hogy is van ez? Hogy van az, hogy lényegében ugyanolyan árszint mellett az angol és finn munkáltatók az utolsó takarítónak és portásnak is meg tudják adni azt a havi nettó 1000 eurót LEGALÁBB, magasabb posztokon meg ugye még többet, itt meg már eleve csak státuszosabb helyeken reménykedhet az ember abban, hogy legalább alulról kezdi már közelíteni az előbb említett értéket...?


Egy szó, mint száz, könnyű libertáriusnak lenni akkor, ha az embert tényleg megfizetik a munkájáért, mert akkor van pénze, amit félretehet, amiből gazdálkodhat, megtakaríthat, adott esetben netalán akár be is fektethet, és általában véve érdemben részt vehet a piac vérkeringésében. Akinek viszont még a napi betevőre meg a számlákra se igen futja, pedig belegebed a tisztességes munkába, akkor sokra megy azzal, ha akár 20 évre előre figyelmeztetik, hogy kezdjen gyűjteni, ha egyszer már most is mínuszban zárja a hónapokat, és a jövőben sem reménykedhet sokkal többen...

2013. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Szüleim nem élnek, min írtam, dolgozom, abból fizetem az oktatásomat.


ha bruttó 150 ezerben gondolkodunk akkor abbol kb 50 ezer az állami a fizetésedből

ha veszel valamit (és nem alapvető élelmiszer) 27%-os adót fizetsz utána


nézd meg hogy mennyit jársz mondjuk orvoshoz mert ugye az az egyetlen amiért nem kérnek (mostmár) pénzt - már ha államihoz mész-


az egy hónapra eső kiadásaidból számold össze hogy mennyi megy adóként az államnak.


kalkuláld ki hogy x fizetésnél a tanáraid mennyi adót fizetnek be. a nettó összeghez add hozzá az eszközök értékét amikkel ingyen dolgozhatsz osztva az évvel hogy mióta vannak meg és a tanulók számával.


a tanárok szolgáltatásáért te azért nem fizetsz külön, mert az már benne van a te fizetésed vagy a szüleid fizetésében (ugye amig kiskorú az ember)



más kérdés hogy a sok kedves politikus a semmit tevésükért 4-5ször annyi összeget vesznek fel mint az aki csinál is valamit... (hogy az elsunyizott pénzekről már ne is beszéljünk)


nem annyira a rendszerrel van a gond hanem mint inkább a jogikiskapus lopás közben az egymásra mutogatással...

2013. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
De és akkor a népszavazáson miért kellett a fidesznek elutasítani a tandíjat? Százszor hazugabb ez a kormány, mint Gyurcsányék voltak.
2013. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

A probléma az, hogy a befizetett adó nagyon so mindenre megy el. És most nemcsak a sokat hangoztatott stadionra, meg ilyenekre gondolok. De ebből fizetjük a közoktatást, az egészségügyet, az infrastruktúrát (utak karbantartása, hálózatok, stb.), a közigazgatást, stb. Lehet választani, hogy melyikből vonjunk el, mert mindegyikre nem jut (vagy veszünk fel hitelt, és jól eléldegélünk, és majd az utódaink visszafizetik). A felsőoktatásba való bekerülés nem alapjog. A közoktatás az, inkább költsenek arra, mert siralmas állapotban van.


Én is egyetemista vagyok, és szó nélkül aláírtam a hallgatói szerződést. Nem egy utolsó egyetem szakára járok, nem sok hiányzott az 500 ponthoz sem, még mielőtt valaki rákezdi.

Ebben az intézkedésben igazat adok a kormánynak. Az átmenetet valóban máshogy, hosszabb idő alatt kellett volna megcsinálni, ezt aláírom. De alapvetően semmi bajom az intézkedéssel. Persze jó lenne, ha e mellé elkezdenének ösztöndíjprogramokat hirdetni (elsősorban nem az állam, hanem olyan cégek, alapítványok, akik a pályakezdőket tudják foglalkoztatni + szociális ösztöndíjak).

2013. márc. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, van egy kis bibi. Neked nem tűnt fel, hogy a magyar emberek átlagban 80-90 ezer forintos fizetést kapnak ugyanazért a munkáért, amiért az általad annyira preferált nyugati kapitalizmusban ötször annyi jár és közel ugyanolyanok az árak, mint nálunk?


Ha nem tűnt fel, akkor mondom. Ha feltűnt, akkor miről beszélünk? Könnyű kapitalizmusosdit játszani, ha az ember zsebében havonta 1500 euró landol, de havi 300 euróból ezt mégis hogy képzeled? Nem hiszem el, hogy egyetemista vagy. Én még csak 16 éves vagyok, de.... ááá, inkább nem mondok semmit.

2013. márc. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Tehát olyan melóhelyed van, ahol annyi a szabadidőd, hogy egyetemet is simán végezhetsz mellette, miközben annyi a fizetésed, hogy eltartod vele magadat és még a 225 ezer forintos egyetemi félévedet is simán kiperkálod belőle. Minek jársz te egyetemre, ha ilyen munkahelyed van? És szerinted Magyarországon mégis hány embernek van ilyen helye és lehetőségei, mint neked?
2013. márc. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!