Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?
A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.
Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.
Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!
Mit nem értesz?
Mindenki mehet ahová csak akar.
Sőt még az oktatás sem kerül pénzébe ha a tőkét nem akarja elvinni az országból.
Nem is értem.
Ki az az idióta aki a német gazdaságot akarja az adójából támogatni az oktatási rendszeren keresztül vagy sok nyugati országot ahol kemény pénzekbe kerül az oktatás?
Arról nem is beszélve hogy ha kint van jövedelme abból csak képes kifizetni.
És aki külföldre megy, de öt év után olyan tudással jön haza, hogy háromszor annyit fog adózni, mintha itthon maradt volna?
És aki sehová sem akar menni, de az egyetemi 3-4 éve alatt annyit romlott a gazdaság helyzete, hogy itthon csak éhen halni tud?
És azok a tehetséges de szegény gyerekek, akiknek ez a hitel koleszra meg kajára kellene, mert egyébként nem tudnak egyetemre járni?
Az egész röghöz kötést nem értem. Miért nem zárjuk le ennyi erővel a határokat? Hiszen általánosba mindenki jár az állam pénzén. Azt hogy fizeti vissza az, aki inkább külföldre megy érettségi után? És akkor még a kötelező oltásokról nem is beszéltem... Szóval senki ne menjen sehová. Ne tanuljunk külföldön, ne szerezzünk munkatapasztalatot. Mi lehetünk Európa Észak-Koreája!
Ráadásul ez már rég nem csak a diplomásokat érinti:
Erre ezzel a módszerrel csak egy megoldás van. Le kell zárni a határokat. Vagy tegyünk fizetőssé mindent. Útdíj, egészségügy, rendőri intézkedések, óvodák... Nehogy már az én adómból kapjon, aki aztán elmegy...
Én azt nem értem, mi a baj a röghöz kötéssel.
Ha valaki külföldre megy tartósan, az a többszörös bérszínvonalon képes lesz törtleszteni.
Aki pedig itthon, annak a röghöz kötés mellett sem kell fizetnie.
Csak az szív, aki sehol nem tud elhelyezkedni 20 évig - de az egyébként is csődöt jelent, röghöz kötés nélkül is.
Rossz irányból közelíted meg te is a problémát, ugyanúgy mint a Fidesz.
Ha valaki komoly beteg, a tüneti kezeléssel nem javítasz az állapotán, csak elviselhetőbbé teszed a betegségét. Ugyanúgy beteg marad.
Nem tüneti kezelés kell ide, hogy korlátozzuk az ország elhagyását, hanem élhető ország kell. Mert nagyon szép dolog, ha az állam kifizeti valakinek az orvosi képzését, de idehaza netto 150 ezer forintokért tud dolgozni csak (ami a befektetett tanulási energia, és a munka felelősségének fényében elég kevésnek mondható). Ha tud.
Hozzáteszem, hogy itt Ausztriában ingyenes felsőoktatás van. Számodra is ingyenes. 17 eurót kell befizetned félévente. Ott valahogy nincs szükség röghöz kötéshez, hallgatói szerződésekre. Ahogyan Finnországban is. Ingyenes felsőoktatás, finneknek is, és nekünk is. Senkinek se kell aláírnia semmit se, hogy ott fog dolgozni 5-10 évet miután befejezte a tanulmányait. Ezek az országok valahogy ott tartják az embert, a lehetőségekkel, nem pedig szerződésekkel.
Nem mondom hogy az ország élhetetlensége csak a Fidesz hibája, mert nem. De a tüneti kezeléssel, csak azt éri el, hogy akik jól beszélnek nyelvet, ők már érettségi után külföldre mennek tanulni, mert
1. Ott ingyenes (Ausztria, Finnország)
2. Nem kell aláírni semmilyen szerződést
3. A Bécsi egyetem (Vienna University) kicsit rangosabb egyetem, mint itthon a BME, vagy az ELTE (2011-ben a Bécsi egyetem a világ 132. legjobb egyetemének számított, míg a BME csak 277.)
Másrészt. A hallgatói szerződés senkit nem fog otthon tartani, a probléma ugyanúgy megmarad, mivel egyre kevesebben írnak alá hallgatói szerződést, mivel szüntetik meg sorra az államilag finanszírozott helyeket.
Szóval tömören és röviden a válasz a kérdésedre:
Nem.
Igen, azért nem támogatom a látszat intézkedéseket!
200 diákot vegyünk fel egy olyan szakon, ahol a piacon csak 10nak tudnak munkát adni szakmában ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!