Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?
A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.
Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.
Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!
És aki külföldre megy, de öt év után olyan tudással jön haza, hogy háromszor annyit fog adózni, mintha itthon maradt volna?
Álmodj!
Aki olyan pozícióba kerül külföldön az ma már soha nem jön vissza. Az én generációm még hitte hogy itt is jó lehet, a mai generációból aki ezt elhiszi annak nem kellene diplomát adni. Ha még is lesz ilyen, az ha ledolgozza az x időt annak a nyugdíj alapját kell növelni az összeggel, az az visszakapja.2 légy egy csapás.
""És aki sehová sem akar menni, de az egyetemi 3-4 éve alatt annyit romlott a gazdaság helyzete, hogy itthon csak éhen halni tud?
Az is kimehet, ahogy mindenki.
De a befektetést vissza kell fizetni.
A bakoknak is vissza kell a részvényeseknek is stb stb.
"És azok a tehetséges de szegény gyerekek, akiknek ez a hitel koleszra meg kajára kellene, mert egyébként nem tudnak egyetemre járni?
Aki tehetséges annak a kolesz is ingyenes, és olyan hitelkonstrukció (ók) kell hogy ez ne legyen probléma.
"z egész röghöz kötést nem értem. Miért nem zárjuk le ennyi erővel a határokat?
Te nem vagy érthető!
Mindeni oda megy ahová csak akar, senki nem akadályozza meg. De hol divat a befektetett tőkével elillanni?
"Hiszen általánosba mindenki jár az állam pénzén. Azt hogy fizeti vissza az, aki inkább külföldre megy érettségi után? És akkor még a kötelező oltásokról nem is beszéltem... Szóval senki ne menjen sehová. Ne tanuljunk külföldön, ne szerezzünk munkatapasztalatot. Mi lehetünk Európa Észak-Koreája!
Az utolsó bekezdésed szín demagógia, amivel nem lehet mit kezdeni!
És aki külföldre megy, de öt év után olyan tudással jön haza, hogy háromszor annyit fog adózni, mintha itthon maradt volna?
És aki sehová sem akar menni, de az egyetemi 3-4 éve alatt annyit romlott a gazdaság helyzete, hogy itthon csak éhen halni tud? ""
20 év alatt bőven van ideje külföldön kalandozni kipróbálni magát .... Nagyon helyes menjenek is ki a fiatalok, csak jöjjenek is vissza!
Általában vissza is jönnek, akinek van jövője itthon az haza is jön ...
"Az oktatás az államnak is befektetés. Mint minden más. De ilyen alapon akkor kössék röghöz azt aki óvodába, ált suliba, középsuliba, szakiskolába járt ide, meg azt aki itt jár orvoshoz, meg itt kapott valaha is segélyt, családi pótlékot vagy bármiféle juttatást. Ne csak a diplomásokkal csesszenek ki.
Aki nem viszi a tudását külföldre, az miért fizetne?
A segélyt csak itthon költi el stb stb.
"bumbi02 válasza:
Másrészt, a külföldi magyarok rengeteg pénzt hazahoznak. 2011-ben 2,4 milliárd dollárt küldtek haza a külföldön dolgozó magyarok, ez nagyjából 500 milliárd forint. Ennyi pénzt hazahozunk. És ez az 500 milliárd forint a magyar gazdaságba megy.
Ezen adatok forrására kíváncsi lennék?!
"Kérdéses, hogy vajon akkor is megtermelnének 500 milliárd forintot, a külföldi magyarok, ha itthon maradnának, és itthon dolgoznának.
Ahogy az is kérdés, hogy én minek fizessek az adómból a németeknek hogy legyen elég mérnökük!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!