Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal hogy a...

Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.


Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!



2013. febr. 12. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
83%
Én, mint magyar állampolgár felhatalmazom a diákokat, akik az adómból tanulnak, hogy külföldre menjenek dolgozni, s amennyiben úgy látják, hogy érdemes itt élni, akkor majd visszahozzák a tőkét! Felhatalmazom őket egy élhetőbb életre!
2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
38%

"Ha valaki komoly beteg, a tüneti kezeléssel nem javítasz az állapotán, csak elviselhetőbbé teszed a betegségét. Ugyanúgy beteg marad. Nem tüneti kezelés kell ide, hogy korlátozzuk az ország elhagyását, hanem élhető ország kell. "


Az HIV-fertőzötteket például a tüneteik ölik meg, nem a vírus maga.


Pusztán azért nem szabad elítélni a röghöz kötést, mert nem oldja meg septiben az egész ország minden baját. Első lépésnek megteszi, nem hülyeség.

2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
72%

#16

Az egyetemisták is itthon tanulnak, ahogy a segélyből élők is itthon élnek segélyből. Aztán ha úgy alakul mindkettő elhúz külföldre az államnak meg kidobott pénz. Miért tegyünk különbséget? Vagy aki itthon befizet havi 6 ezret cserébe igénybe vesz havonta több százezer forintnyi egészségügyi szolgáltatást. Az állam nem azért állja ezt hogy utána elmenjen külföldre, hanem hogy itthon vállaljon munkát és termelje vissza a pénzt amit rá költöttek. Akkor kössék őket is röghöz.

2013. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 tetro ***** válasza:
89%

Szín demagóg mint a te okfejtésed végig. Azért írtam, hogy hátha megérted, az egész okfejtésed mennyire demagóg és logikátlan. Az állam folyamatosan befektet mindenkibe. Nem csak diplomásokba, hanem mindenkibe. Ha az állam ezután nem tud alternatív életpályát felkínálni, akkor nem az egyént kell büntetnie, hiszen az állam gazdálkodott rosszul. Kb mintha venne a gyár egy új gépet, de már munkát nem szerezne. Ekkor megbünteti a gyári munkást, mert ő versenyképtelen helyzetbe hozta a gyárat?

Nekem a barátaim már jönnek hazafelé 5-8 év után. És lényegében az egész baráti köröm pár év alatt visszafizette itthon adóként amit az állam a diplomájára költhetett... Szóval ez csak szerinted álom. Ha egyszer normalizálódna a gazdaság, akkor hazajönnének emberek. Habár lehet arra gondoltál, hogy álom az, hogy ez a kormány normális gazdasági mutatókat produkáljon és morálisan is felmutasson valamit...

Ugye te sem gondolod, hogy ebben az országban bárki nyugdíj alapot akar növelni? Nem rémlik számodra, hogy ez a kormány lenyúlta az emberek nyugdíj alapját?

Milyen tehetséges gyereknek ingyenes a kolesz? Számtalan képzésen egyáltalán nem lesz állami finanszírozás, és rengeteg másikon csak minimális. A tehetséges szegény gyerek sehova sem fog bejutni. Ég veled társadalmi mobilitás, isten hozott befagyasztott hatalom. A történelem során ez mindig gazdasági sikerekhez vezetett eddig...

Hol divat elillanni a befektetett tőkével? Közép-kelet-európában azt hiszem, az állami beruházásokat nézve... :)

Nem láttad amit linkeltem? Négy év alatt fél millió ember ment el. Ezek nem csak diplomások. Akkor miért csak őket büntetjük?

Bumbi adataira vagy kíváncsi? Nem láttad amit linkeltem?

2013. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 tetro ***** válasza:
76%
Kérdező, mennyit adózol, csak úgy nagyságrendileg... :)
2013. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
72%

tudod mit nem értek? hogy már megint ez a téma is csakis kizárólag Maon probléma?


egyébként:

1, igen, a tanulás ELVIEKBEN mindenképpen befektetett tőke, csak persze normálisabb országokban erre büszkék és értékelik is, nem pedig 3 egyetemi diploma után is megállapítanak 130 ezres bruttot ...

2, milyen méregfogat akarsz kihúzni?

3, sztem meg teljesen jó ez ahogy van, és nem kell ide semmiféle röghözkötés, ugyanis ez legalább egy egészséges versenyhelyzetet teremt! azaz majd ha ez az ország is hajlandó értékelni a tudást, és mondjuk egy tanárnak 1,8 millás fizetést adni (de most sorolhatnék mást is), akkor netán még az is megeshet, hogy a nyugati diplomások akarnának ide jönni, de legalábbis versenyhelyzet lenne. Amíg ez nincs így, addig teljesen természetes, hogy akinek egy kis sütnivalója van, az menekül innen ezerrel. elég vicces, hogy a diákok már harmadik gimiben tudják, hogy melyik országba akarnak menni vagy diploma után vagy gimi után azonnal, de csak a legalja terveiben szerepel az itthon maradás. Hát vajon miért?

4, egy NORMÁLIS társadalom ÉRDEKE h minél több magasan kvalifikált tagja legyen, és ennek érdekében a társadalom bizony befektet. Most Mao persze feltalálja a spanyol viaszt megint, de arra senki se gondolt, hogy ezzel egyetlen eredményt érnek el: már az egyetemet is külföldön végzik a diákok, ennyi (elég sok példát tudok erre, a mai generációnál már nem probléma a nyelvtudás, secperc alatt kimennek)

5, én tudom h Viktor szerint Mao vezető világhatalom már minden tekintetben, de azért el kéne gondolkodni a menekülés okain is, nem pedig ilyen kényszerlépéseket tenni. Elhiszed, hogy ha Maon egy orvos 2 milla körül keresne, nem vszínű, hogy ki akarna menni?

6, azzal felesleges jönni, hogy "de mert nincs pénz", ugyanis lenne bőven ötletem, honnan lehetne a sokszorosát is előteremtene azzal, hogy csak néhány korrupciós csatornát bezárunk, és máris hirtelen felvirágozna az ingyenes felsőoktatás (is, és még sok más is).

2013. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet... Olyan feltételeket kell teremteni, hogy senki ne akarja külföldön kamatoztatni a tudását és akkor a kérdés is egyből értelmetlenné és feleslegessé válik. Az, hogy sokan akarnak külföldre menni, az állam hibája, amit most a tanulókra akar ráverni. Inkább el kellene gondolkozni, hogy miért van ez így és mit lehet sürgősen tenni ellene...


Aki meg kimegy az úgyis könnyen visszafizetné, sőt még így is megérné neki...

2013. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
100%

"3, sztem meg teljesen jó ez ahogy van, és nem kell ide semmiféle röghözkötés,"


Hogy érted azt hogy ahogy van? Gondolom eltévedtél a tér-idő kontinuumban, de a röghöz kötés már egy éve van. Akik tavaly szeptemberben kezdték a felsőfokú tanulmányaikat azokat már röghöz kötötték.

2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
45%

""Hozzáteszem, hogy itt Ausztriában ingyenes felsőoktatás van. Számodra is ingyenes. 17 eurót kell befizetned félévente. Ott valahogy nincs szükség röghöz kötéshez, hallgatói szerződésekre. Ahogyan Finnországban is. Ingyenes felsőoktatás, finneknek is, és nekünk is. Senkinek se kell aláírnia semmit se, hogy ott fog dolgozni 5-10 évet miután befejezte a tanulmányait. Ezek az országok valahogy ott tartják az embert, a lehetőségekkel, nem pedig szerződésekkel""


Ne "lovagoljunk" már állandóan, hogy kűlfőldön itt - ott ingyenes az oktatás , meg nincs röghöz kötés- meghogy ott megtudják tartani a fiatalokat és nem akarnak kűlfőldre menni, a frrisen képzeteket megtudják fizetni.


Például ausztriának és finnországnak teljesen más a helyzete mint Magyarországnak. Ezek az országok nincsenek nyakig eladósítva, a gazdaságuk erős a miénkhez képest ezért jóval magasabb fizetéseket tudnak adni, így nagyon kevés fiatal akar kűlfőldre menni.

2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.


A kérdésem direkt volt provokatív, mert amit leírsz, egy az egyben a kormány "megoldása". Az egyedüli baj, hogy rettentően kontraproduktív, mert csak a tünetet kezeli, közben a valós indokot tovább mélyíti. Kicsit hasonlít tévesen Sztálinnak tulajdonított "Death solves all problems — no man, no problem" kijelentésre.


Szerinted a probléma az, hogy az állam befektet pénzt valakinek az oktatásába, aztán az a személy nem fizeti vissza adó formájában a befektetést. Szerintem meg az, hogy valakinek el kell mennie külföldre, mert nem érzi azt, hogy itthon jövője lenne. Persze, az előbbit könnyű megoldani, hozunk egy intézkedést, ez törvény, és csáó, meg van oldva. Arra is hozhatunk egy törvényt, hogy a nap nyugaton keljen fel a nap – csak hülyeség. Nehezebb már a struktúrán javítani: hogy pont a nyugati világot sokkal jobban ismerő fiatalok (akik látják, hogy lehetne ezt máshogy is csinálni) tapasztalják, hogy itthon egyre kevesebb az esély, és inkább visszafelé tartunk, mint előre (nyissunk keletre, ugye?). Beszélhetünk a mindent átjáró korrupcióról (Strabag, Közgép, Ezüsthajó, BKV), a demokrácia deficitjéről (visszamenő törvénykezések, a gumi módjára változtatott „sziklaszilárd Alaptörvényünk”, a fékek és ellensúlyok megszüntetését), az állami médiák pártszékház alá berendeléséhez (lásd az elmúlt 3 évet, az előtte lévő „elmútnyócév”, meg a többit), de felhozhatjuk a csökkenő gazdaságot, a magántulajdon sérelmét (manyup), a 10% fölötti munkanélküliségi rátát, a gazdaságot megfojtó nyugdíjrendszer, ami mégis össze fog dőlni… azaz nem csak az megbecsült élethez, a jelenhez való körülmények nincsenek meg, de a jövőbe vetett hitet is folyamatosan teszik tönkre.

De legyünk konkrétabbak: az egész röghözkötés az orvosok miatt kezdődött – de csak rájuk vonatkoztatni a szabályt, hát az erősen merész lenne. De miért kéne egy erre 6+pár évet tanuló, majd még évekig rezidenskedő (=gyakornok) embernek 24 óráznia az ügyeleten 100 bruttóért? Ez szerinted mennyire méltányos? Ja, és pont ebből befolyó adóból jön be szerinted a képzés költsége? Na ne röhögtess…

2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!