Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal hogy a...

Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.


Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!



2013. febr. 12. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 Pro Patria ***** válasza:
23%

500 milliárd, már aki hazahozta. És akik nem?


Kérdező, tökéletesen leírtad, aki ezek után is tiltakozik, az számomra minősíthetetlen. Aki pénzt kap, az tegyen is érte. Ha nem hajlandó, fizesse vissza. Ennyi. Pont.

Senkit nem láncolnak ide, mehet midenki ahova akar. De könyörgöm: ne kérje már ki magának, ha az ingyen kapott, azért semmit sem tett, állami pénzt vissza kell adnia, ha emegy.

Ne kérjék már ki maguknak! Mintha valaki betérne az utcáról egy boltva, elkezdené kirámolni ellenszolgáltatás nélkül, és ha kérdőre vonják, hogy ne lopjon, még kikéri magának, hogy "enni kell".


Ezeknek, akik ugyan elmennek itthonról, de eszük ágába sincs visszaadni az ingyen kapott pénzt, sőt, kikérik maguknak, hogy miért kell visszaadniuk, azok nem csinálnak mást, mint előre eltervezetten, deklaráltani lopni akarnak, és aki ezt szóváteszi, még megsértődnek rá, hogy "miért nem lehet?"

Hát milyen világban élünk?? A kirabolt kérjen bocsánatot a bűnözőtől?


Nem különbözőek ezek azoknál a romáknál, akik nyújtják a markukat a munkanélküli segélyért, de levegőt kapkodva felháborodnak, ha ezért közmunkát kell végezniük, mint ellenszolgáltatás.


Jogok és kötelességek! Ilyen egy normális társadalom.


Jogod van állami pénzből tanulni, de akkor ebben az országban dolgozz.

Vagy:

Jogod van elmenni külföldre, de akkor fizesd vissza a pénzt.

Tessék. Teljesen korrekt, nem lehet belekötni.

Most komolyan, mit akarnak azok, akik nem akarnak hallgatói szerződést? Hogy elhagyhassák az országot? Most is megtehetik. Az a bajuk, hogy vissza kell adni a pénzt? Az a bajuk, hogy nem vihetik el ellenszolgáltatás nélkül? Azt kérik ki maguknak, hogy nem LOPHATNAK előre eltervezetten?? Mert tulajdonképpen EZT védik, EZ az, amit nem enged a hallgatói szerződés! Akinek ezzel problémája van, az lopni akar. Ha valaki jogtalanul jut más pénzéhez, és azért nem hajlandó teni, azt nem akarja visszaadni, az áruljátok má el: mi?

Hány réteg bőr kell ehhez...?


Hogy miért írok ilyen szokatlanul kemény hangvétellel, kilépve abból a személyiségből, ami rám jellemző? Mert már száz meg egyszer ki lett tárgyalva, hogy miért van rendben ez, és vannak akik még mindig görgetik a témát, hogy miért nem vehetik magukhoz a pénzt, majd mehetnek el külföldre, azaz lophatnak. Aki még mindig habzó szájjal kifogásolja, ahelyett, hogy inkább csendben meghúzná magát, arról a jóízlés keretein belül nem tudok nyilatkozni. Nincs ezekben szégyenérzet?

1) Fizesd magad az oktatásodat, és odamész, ahova akarsz.

2) Kifizeti neked az állam, de akkor _természetesen_ maradj itt.

3) Kifizeti neked az állam, és elmehetsz külföldre, de akkor törleszd vissza.

(Ha annyira kolbászból van a kerítés, nem jelenthet gondot, nem?)


Ép ésszel nem tudom felfogni, hogy mi ebben Észak-Korea! Kinek van ezzel szemben kifogása?


Aki általános iskolával meg óvodával védekezik (ez sem először jön elő), az maga is tudja, hogy hamisan érvel. Egy diplomás képzése nagyságrendekkel nagyobb költség bármelyiknél, nem állítható párhuzamba azokkal.

Az országnak pedig önmagában egy óvodás, vagy egy általános iskolás nem termel hasznot, igaz, innen indul ki mindenki, de ez még _önmagában_ semmi, csak akkor, ha tovább tanul. És így jutunk el a diplomásokhoz.

A védőoltás pedig közérdek, nemcsak azok érdeke, akik kapják, de a környezetüké is. Az emberi élet pedig mindig többet jelent, mint a pénz.


Kedves Bumbi02: igen, munkahelyteremtés kell. De az nem csettintésre megy. Az 5-10 év folyamata. A problémát viszont most kell kezelni.

Ausztria teljesen más világ. 50 év lemaradásban vagyunk hozzájuk képest.

2013. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 tetro ***** válasza:
75%
Mégis mennyi az a túl sok. Hány diplomás képzését fizetted ki eddig körülbelül? Persze levonva az adódóból a saját egészségügyi, nyugdíj, közút, közvilágítás, hadi, általános és közép oktatás költségeit... Levonva a családi pótlékot amit a gyerekeidre kapsz... Na mégis hány tanulhattak a te pénzedből? :D 0,01 diplomás? :D
2013. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:

Ok. Tisztázzuk: te x év ledolgozott idő után fogadnád el, hogy ne fizessenek, vagy amikor kifizették a tandíjat? Mert az egyik nem fair azokkal, akiknek magas a képzési költsége, de nincs esélye magas fizetésre (lásd orvosok). A másik meg nem fair azokkal, akik 5 éven keresztül fizetnek be évi 1millió forintot az oktatásra adóikból, nem pedig 5x10e-t.


Amúgy itt megnézheted, mennyi is megy a fizetésedből az oktatásra: [link]

2013. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 A kérdező kommentje:

"tetro válasza:


Állj már le haver!

Ne verd itt a nyálad!


Olyan dolgokba akarsz turkálni amihez semmi közöd.

Legyen annyi elég hogy fizetek és tem eleget.

A gyerekek majd ha külföldön akarják a tudásukat kamatoztatni akkor ők is fizetni fognak.

Ne keverd a szezont a fazonnal.



Ne légy felháborodva, ha sokat keresel külföldön akkor fizesd vissza a beléd fektetett tőkét.

Ha hazajössz és ledolgozod akkor visszakapod.


Senki nem jár rosszul ez esetben.

Ahogy akkor sem ha nem jössz haza és a tőkét visszafizeted.

2013. febr. 12. 12:15
 55/85 A kérdező kommentje:

Jahh és még valami.


Ha egy orvos kimegy és egy másik nem.

Abban mi a tisztességes hogy aki marad annak azt a tőkét sokkal kevésbé vagyunk képesek honorálni?


Gyakorlatilag a volt évfolyamtársaid rövidíted meg, azokat akik maradnak, a legjobban.

Hiszen a következő évfolyamok költségeit rájuk hárítod.

2013. febr. 12. 12:18
 56/85 anonim ***** válasza:
69%

# 51

Önmagában egy diplomás sem hoz pénzt. Ahhoz munkahely is kéne.

De még egyszer az óvoda is pénzbe kerül ahogy az ált és középiskola is. Az állam önti a pénzt a gyerekes szülőknek. Az egészség biztosításba befizetett pénz megközelítőleg sincs összhangban azzal amit kifizetnek ott. Akik ezt a rengeteg támogatást megkapják, azok miért mehetnek bármiféle kötelezettség nélkül külföldre míg a diplomások, akik ezek közül nem is a legdrágábbak mégis fizetni kell, vagy röghöz kötik őket. Vagy fizessen mindenki és kössenek röghöz mindenkit, vagy pedig senkit. Ez így fair.

2013. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
25%

Ha úgy nézzük az állam kitanítja az orvost, aki már tudja, hogy külföldön akar dolgozni, de nem is akarja azt visszafizetni... Ezzel mit nyer a közösség, aki adta neki a pénzt, hogy tanuljon! Elgondolkodnak az emberek jobb lett volna valami becsületesebb embernek adni, azt a pénzt! vagy arra költeni, ami legalább megtérül!

Én támogatom menjen ki, tapasztaljon éljen ... az állam is megadja neki a lehetőséget, csak ne felejtse el honnan jött és kinek köszönheti, azt ahol most tart!

Ez olyan mintha valaki adna nekem pénzt, azért hogy öreg napjaira ügyeljek rá, majd fogom magam és lelépek a pénzzel együtt, mert nem éri meg ...

2013. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:

"Ha egy orvos kimegy és egy másik nem.

Abban mi a tisztességes hogy aki marad annak azt a tőkét sokkal kevésbé vagyunk képesek honorálni? "


Nem válaszoltál az eredeti kérdésemre. Abban mi a tisztességes, hogy valakit már-már rabszolgamunkára kényszerítesz, és semmi sem biztosítja számára, hogy valaha jobb lesz a helyzete?

Én el tudom fogadni azt, hogy valaki nem hajlandó a saját élete fölé helyezni azt a közösséget, ami nem hogy segíteni akarja, de csak rosszabbá teszi a sorsát...

2013. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 bumbi02 ***** válasza:
69%

Egyelőre megint elsiklottunk a számadatok mellett.


otthon 90 ezret tennék a gazdasághoz, idekintről 360 ezret teszek. Mi a gond? Az hogy közben kap Ausztria is egy keveset belőle?


Különben is. Egy kérdésre még szintén nem volt válasz (vagy csak átsiklottam rajta?).



Ha a felsőoktatás költségét vissza kell fizetni, akkor az óvoda, általános és középiskola költségeit miért nem? Hiszen azok is ugyanúgy a képzésem részei, és ugyanúgy odakint hasznosítom például a német nyelvtudásom, amit az állam "finanszírozott" általános és középiskolában.

2013. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
45%
azért mert az kötelező, alapműveltséget gyarapítja ... az egyetem már specializációról szól jó esettben
2013. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!