Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki támogatná, hogy az egyetem...

Aki támogatná, hogy az egyetemi hallgatók fizessék ki a képzésük teljes költségét, mennyit fizetett egyetemi tanulmányai alatt?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 02:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én személy szerint 890 ezret.
2013. jan. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Én félévente 160 ezret, plusz tankönyvek, ami 30-50 ezer szintén félévenként. Ez a minimum, ebben nincsenek benne extrák, amik jöhetnek. 2003-2006.


Még arra is bármikor igent mondanék, hogy aki nem végzi el a főiskolát állami képzésen, az visszamenőlegesen is fizesse ki a feleslegesen elköltött támogatást. Persze, ha sikeresen elvégzi, akkor ingyen volt neki.

2013. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Utóbbinak igaza van, ezzel sztem lehetne ösztönözni. OKJ-s képzéseken is, ha nem végzed el, befejezed közben, akkor is ki kell fizetni az egész képzést.
2013. jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell, hogy legyen ingyenes felsőoktatás, m nincs mindenkinek pénze, és a diákhitel sem mindig elég. De ide tényleg csak azoknak kellene bekerülnie, akik kiemelkedően tanultak. Az a baj, hogy már minden utolsó h*lyét is felvesznek. Ezen változtatni kell, m ennek köszönthető, h lassan nem ér semmit a diploma.
2013. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
És ha te fizettél, mert nem volt akkoriban elég jó a pontod az államihoz, akkor most fizessen mindenki, ugye ? :) Dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött.
2013. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valójában csak akkor lehetne teljesen fizetős hogyha Magyarországnak igen erős gazdasága lenne.


Viszont ingyenes is kell valamennyi , a nagyon tehetséges , szegényebb sorból származó diákok hadd tanuljanak ingyen.


Meg a tandíj akkor tényleg az egyetemeknek menjen és ne a kormány zsebébe.Az egyetemeknek kell hogy magasabb szintű oktatást , korszerű felszerelést és magas minőséget tudjanak biztosítani.

2013. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 "És ha te fizettél, mert nem volt akkoriban elég jó a pontod az államihoz, akkor most fizessen mindenki, ugye ?"


Nem tudhatod, hogy ki miért nem államira ment, nem feltétlenül a pontok miatt. Én például azért, mert a nappali képzés mellett nem lehetett volna normálisan dolgozni akkor, ezért levelezőre mentem. Így befektettem a fizetésem egy részét a sulira, ami már meg is térült azóta.

2013. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor se gondolkodhatunk ennyire sablonosan, elég sokféle eset - sokféle képességű diák, sokféle nehézségi fokú suli és sokféle anyagi és családi helyzet létezik..


Mondjuk első blikkre nem teljesen logikus számomra, hogy ennyire jól kerestél, hogy inkább kifizettél feleslegesen félévente kétszázezret, csak hogy dolgozhass mellette ?

2013. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem volt könnyű, az tény, de kell a munka, egyrészt a bevétel miatt, másrészt pedig a szakmai tapasztalatok miatt. Persze könnyebb lett volna csak tanulni, ez igaz, de akkor kiesett volna jó pár év a munkából, az meg csak hátráltatott volna később.

Nyilván mindenkinek más a helyzete, egyik oldalra sem lehet általánosan rámondani, hogy ez vagy az a jó.

2013. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez is igaz. Mondjuk még egy alternatíva lehet ilyen esetben, hogy dolgozik az ember pár évet, félretesz és aztán kezdi az egyetemet-főiskolát nappalin, és amellett vmi diákmunkát vagy a szakmai tapasztalatot elősegítő gyakorlatot csinál.
2013. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!