Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy vélitek, kezd...

Ti is úgy vélitek, kezd elhalványúlni a hazánkban élő fiatalok hazaszeretete? Mi lehet ennek oka?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről?
2013. febr. 15. 14:20
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sokáig büszke voltam magyarságomra. Csak aztán eljött az idő, amikor ráeszméltem, hogy az itteniek milyen nagy százaléka számító és milyen szívesen csesznek ki a másikkal; ha abból egy kis előnye származhat. Sőt sokszor már előny sem kell hozzá. Szomorú az egészben az, hogy amíg vidéken laktam, szentül hittem, hogy csak a parasztok ilyenek. Amint elkerültem nagy városba, lett világos, hogy nem, nem csak ők, hanem minden magyar ilyen.


Úgyhogy nagyon tévednek sokan, amikor azt hiszik, hogy a pénz miatt hagynám én is itt ezt a kócerájt.


Közben mondjátok a történelmet, amivel részben egyet tudok érteni. Viszont a magyarok nagy százaléka tesz a történelemre. Szent Korona tan? Adjuk el azt a micisapkát inkább... ez a véleményük.


Mondjátok a kultúrát? Alföldi Róbertre gondoltok? Vagy kire?


Ételek? Azokat ezen a kontinensen bárhol tudok főzni. Más kontinenseken nehezebb, mert nincsenek esetleg hozzávalók. De ez is megoldható.


Irodalom? Kertész Imre? Nagyszerű író, valóban.


Feltalálók? Milyen feltalálók? Mindenki menekül innen, mert senki nem támogatja az ötleteiket. Egy országgal odébb mennek, ott meg euró milliárdokat kapnak, hogy megvalósíthassák az álmaikat. Itthon meg max kinevetik őket.


Épületek... Ez ugye csak vicc akar lenni? Ami még megvan, az romos állapotban. Vagy éppen bontják el őket, hogy pláza/mélygarázs kettős épüljön a helyére. Nemsokára semmilyen épület nem lesz itt.


Ezért én továbbállok, ahogy anno az én őseim tették. Ők idejöttek Németországból, Lengyelországból, Franciaországból.... aztán közben itt is hagytak mindent. Most pedig azt hiszem, rajtam a sor. (Tudom, akinek nem tetszik, el lehet menni. Köszönöm, megfogadom.)

2013. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 rémuralom ***** válasza:
93%
Megvan az, amikor hallasz a rádióban egy új dalt, megtetszik, aztán a rádió annyiszor lejátssza (vagy magadtól hallgatod meg annyiszor a YouTube-on, esetleg letöltve a telefonodon), hogy idővel megundorodsz tőle? Na, ez az oka. Amikor a Fidesz kormányon, a Jobbik pedig parlamentben beszél szüntelenül nemzetről meg hazáról, amióta minden régit át- és minden újat elneveznek valami nemzetinek, amikor a csapból is az folyik, ami itt a korábbi válaszok egy jó részében megtalálható - akkor ez elkezd elég unalmassá, már-már csömörletessé válni.
2013. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!