Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország lehetne újra...

Magyarország lehetne újra valamiféle alkotmányos monarchia olyan mint mondjuk Nagy Britannia, csak uralkodó család nélkül?

Figyelt kérdés
Az uralkodó a Szent Korona (tárgya) lenne és arra esküdne fel az aktuálisan megalakult kormány és a miniszterek meg a köztársasági elnök. Az államformája az országnak pedig nem alkotmányos monarchia lenne mivel, hogy nincs királyi család hanem mondjuk Magyarország államforája Koronás köztársaság lenne. Így érvényesülne a magyar szokásjog és a hagyományok. És legalább használnánk a Koronánkat meg a politikai hagyományainkat ha már így adta a Jóisten.
2013. jan. 6. 17:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem az utolsó kettő, mert azok Habsburg József főherceg és Szálasi Ferenc voltak. Inkább néven nevezem őket. Horthy és Kossuth.
2013. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Sorra írom a butaságot, József főherceg nem Horthy után volt, ő egyből Szálasi kezébe adta a hatalmat.
2013. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Ja és az 1848-49-es szabadságharc idején is valamiféle király nélküli monarchikus köztársaság voltunk nem de? Javítsatok ki ha tévedek vagy magyarázzátok el akkor hogy volt.
2013. jan. 6. 20:59
 14/41 anonim ***** válasza:

Bocs kérdező, nem cseszegetésből mondom, de ezt a kérdést már százhuszonnyolcszor feltették előtted...


(szinte )Mindig ugyanazok válaszolnak és mindig ugyanazok a válaszok születnek...

2013. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"Ja és az 1848-49-es szabadságharc idején is valamiféle király nélküli monarchikus köztársaság voltunk nem de? Javítsatok ki ha tévedek vagy magyarázzátok el akkor hogy volt."



Nincs ilyen. A két fogalom üti egymást. 1849. április 14-e után Magyarország köztársaságként működött! Hiába tagadják, Kossuth megszüntette a monarchiát, amit a címere, pecsétje (Álladalom...) és titulusa (Kormányzó-ELNÖK) is mutat. Kossuth későbbi - emigrációs - pályájáról tudjuk, hogy republikánus volt, csak akkor még ő sem merte vállalni, mert a magyarok el sem tudták képzelni király nélkül az országot.

2013. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Kösz a válasz.
2013. jan. 6. 22:16
 17/41 anonim ***** válasza:
Horthy azért nem engedte IV. Károlyt visszatérni a magyar trónra, mert a kisantant megfenyegette az országot, hogy Habsburg restauráció esetén azonnal 3 irányból támadást intéznek ellenünk, ami abban a történelmi pillanatban akár Magyarország megszűnését is magában hordozta volna (azt most hagyjuk, hogy maga a Habsburg ház uralkodása mennyire volt legitim Magyarországon). Horthy Ferenc József szárnysegédje volt és mint ilyen abszolút hű a koronához, de abban a súlyos időben helyesen ismerte fel, hogy Károly nem térhet vissza a magyar trónra mert annak katasztrofális következményei lesznek. Nem beszélve arról, hogy a Horthy-rendszerben többször is felmerült a trón betöltése (az országgyűlés magát Horthyt is felkérte annak betöltésére, amit ő visszautasított) végül azonban nem találtak megfelelő személyt.
2013. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Horthy azért nem engedte IV. Károlyt visszatérni a magyar trónra..."



Nem teljes a történet. Fegyverrel szállt szembe a magyar királlyal és adta át az ország ellenségeinek (ugyanakkor Horthy barátainak, ezt gyakran elfelejtik a horthysták, hogy az antant nélkül ő még fácánra se lövöldözhetett volna...). Ezek után:


1921. évi XLVII. törvénycikk:


1. § IV. Károly király uralkodói jogai megszűntek.

2. § Az 1723. évi I. és II. törvénycikkben foglalt pragmatica sanctio és minden egyéb jogszabály, amely az Ausztriai Ház (Domus Austriaca) trónörökösödési jogát megállapította vagy szabályozta, hatályát vesztette és ezzel a királyválasztás előjoga a nemzetre visszaszállt.

3. § A nemzet a királyság ősi államformáját változatlanul fenntartja, de a királyi szék betöltését későbbi időre halasztja és utasítja a minisztériumot, hogy eziránt arra alkalmas időben javaslatot tegyen.

4. § Ez a törvény kihirdetésének napján lép életbe.



Tehát Horthy lesüllyedt Kossuth szintjére, amikor önkényesen a trónfosztás mellett döntött.

Ekkor is a könnyebb utat választotta, akárcsak 23 évvel később...

2013. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
25%

Valaki megmagyarázná, miért kell tisztelni egy fémdarabot?

Vagy minden 800 évnél idősebb tárgyat tisztelni kell?

2013. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
25%
19-es, te barátom kérlek szépen tűnj el az országból!
2013. jan. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!