Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Walmart Magyarországon mikor...

Walmart Magyarországon mikor lesz?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha lenne! Pl; a bricostore helyén lehetne nyitni egyet,aztán többet..;)

2013. jan. 1. 21:56
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
94%

Én vagyok a mérnök, aki "eladta" a lelkét a multinak.


Miből gondoljátok, hogy droid vagyok? Már az is baj, hogy én szeretem a munkámat és nem úgy megyek dolgozni, mint akit akasztani visznek? Igen, én egy multinál találtam meg a számításaimat. Ez nektek miért baj? Az egy munkahely, akinek nem tetszik, nem kötelező ott dolgozni. Én örülök neki, hogy itthon dolgozhatok a családom közelében és nem kell külföldre mennem a jobb életkörülmények miatt. Örülök annak is,hogy a magyar államtól kapott tudásomat itthon hasznosíthatom és örülök annak is, hogy egy remek csapatnak vagyok a része, akik mind-mind magyar állampolgárok.


Igen, büszke is vagyok. Az utcán sétálva egyre gyakrabban találkozok a munkánk "gyümölcseivel", ilyenkor jó érzés tölt el, hogy igen, ezt is mi magyarok gyártjuk (még ha nem is magyar cégként). Kívánom mindenkinek azt az érzést, amit mi érzünk akkor, amikor a magyarok által kifejlesztett és legyártott termékek sikeresen szerepelnek a legnagyobb világmárkák megmérettetésein. Igen, erre mondhatnánk azt, hogy akkor mi is le tudjuk gyártani, hiszen a tudás megvan. Igen, a tudás valóban itt van, de ez nem elég. Olyan gépek is szükségesek ehhez, amit Magyarországon nem túl sok vállalkozó tudna kifizetni (valószínűleg egy kezemen meg tudnám számolni, hány embernek van ennyi tőkéje). Van olyan gyártósorunk, aminek piaci értéke 9-10 számjegyű forintban és ebből van csak nekünk 8 db. Ugyanennek a cégnek van olyan magyarországi gyára, ahol ebből 32 db üzemel. Ráadásul ezek a gépek még csak a gyártási folyamat első részei. A kész termékig sok-sok drága gép szükséges. Ha véletlenül mégis lenne egy ember, aki ezt meg tudná venni, akkor se tudnánk versenyképesek lenni a világban. Adott egy multi, mondjuk van a világ 20 országában gyára. Szerinted ő ugyanannyiért szerzi be az alkatrészeket és a nyersanyagokat, amennyiért te képzeletbeli céged kapná? A válasz az, hogy természetesen nem.


Továbbá nem akarom védeni a multikat, de nem csak ők tehetnek róla, hogy a betanított munkásoknak nem tudnak több bért fizetni. Ebben a magyar állam keze is benne van. Rengeteg a fizetendő járulék, viszont ha emelne a cég az alapbéren, akkor nem lenne nyereséges itt gyártani. Mi magyarok semmi mással nem tudunk versenyezni, mint a minőséggel. Sok cég nem azért gyártat itt, mert annyira olcsók vagyunk, hanem azért, mert a mi általunk legyártott termékek jó minőségűek, ezért a számos többletköltség közül nem sok jelentkezik (vevői elégedetlenség, garancia, termékvisszahívás, márkanév hírének sérülése, stb.).


De számoljunk is. Adott egy gyermektelen dolgozó, aki mondjuk bruttó 150 ezret keres. Ebből ő 98 250 forintot kap kézhez. A béréből levont járulékok és a cég által a dolgozó után fizetendő járulék összege viszont nem 150 000 - 98 250 = 51 750 forint, hanem 94 500 forint. Szóval a cégnek ez az ember 192 750 forintjába kerül (továbbra is 150 ezer forintos bruttó alapbér). Ha kevesebb lenne a járulék, a cégek is többet fizetnének.


Végül még egy kérdés. Rendben, elfogadom, a multiknak távoznia kell, hiszen sokan mondjátok. Tételezzük fel, hogy ebben a pillanatban zárt be az utolsó multi Magyarországon. Csak az üres épületek maradtak itt meg sok magyar munkanélküli. Hogyan állnátok neki az ipar újraélesztésének? Érdekelne, mert ezt sajnos sosem hallom, csak azt az egy mondatot, hogy multik takarodjatok. Mit, kik, kinek, mivel és miből gyártanánk? Hogyan teremtenétek meg a magyar emberek számára legalább a jelenlegi szintű megélhetést és legalább a jelenlegi szintű foglalkoztatottságot úgy, hogy az állam által fenntartott intézmények legalább a jelenlegi szinten működjenek (egészségügy, oktatás, közlekedés, stb.)? Várom a válaszokat!

2013. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Remélem soha,mert a South Parkban se csípik.
2013. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Értékét,munkahelyet teremtene! Szükség lenne rájuk is,és nem mindegy h hol vásárolsz milyen árban!
2013. jan. 10. 22:19
 34/42 anonim ***** válasza:
:D mert nincsenek boltok vagy annyi pénze van az embereknek, hogy szomszédba járnak elkölteni ... nem hiszem, munkahelyeket teremtenének valami rovására ... ne áltasd már magad ilyen butaságokkal ...
2013. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
lehet butaságnak hangzik.. De az biztos hogy jobb árban lennének a dolgok, mint x falván, ahol minden a 2szeres árban van.. és igen is kellene, munkahelyeket hoznának létre, a mai munkanélküli világban!
2013. márc. 8. 12:23
 36/42 anonim válasza:
0%

Előbb nézd meg ezt :D


[link]

2013. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:

"Első! Magyarázd el nekem, hogy hol fog az emberek többsége dolgozni (köztük én is - mérnök vagyok), ha minden multit kizavartok?"


Szerinted? Neked jobb a szuzukinál tengődni éhbérért annál ha saját autógyárad lenne?


Saját autógyár? Ember az Ikarus-t is gallyra tették, pedig ott is dolgozott pár ezer ember. Ugyan már... Saját akármilyen gyár is. Chhh.

2014. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
iden!! :D
2015. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Szolek Kristof válasza:
100%
Nem valószínű, hogy Magyarországon lesz Walmart viszont ha valami olyasmit akarsz megvenni, ami csak náluk kapható, akkor vannak erre szolgáltatók, akik megvásárolják és haza szállítják neked. Ilyen pl. Brandsetter.hu
2016. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Domi4 válasza:
Jó lenne megnézni, hogyan fog működni a Walmart, és hogy is néz ki. Szerintem legyen Walmart, csak ne a Tesco helyén. :)
2020. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!