Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Walmart Magyarországon mikor...

Walmart Magyarországon mikor lesz?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha lenne! Pl; a bricostore helyén lehetne nyitni egyet,aztán többet..;)

2013. jan. 1. 21:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
94%

47%-os! Álomvilágban élsz. Magyar autó? Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Gyárthatsz autót, maximum nem veszi meg a kutya sem. Ez a piac már telített.


Nem a Suzukinál dolgozom és nem is éhbérért (igaz az autóiparban, vevőink a világ legnagyobb márkái). Nem tartozik rád, de bőven a magyar átlagkereset felett keresek, pedig egy általad kizavarandó multinál dolgozok gyártásmérnökként. Munkám során legalább 30 különböző magyar céggel is tartom a kapcsolatot, akik napi szinten szállítják nekünk az általuk gyártott termékeket. Ha mi megszűnünk, az ő létük is veszélybe kerülhet.

2013. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
1%

"47%-os! Álomvilágban élsz. Magyar autó? Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Gyárthatsz autót, maximum nem veszi meg a kutya sem. Ez a piac már telített. "



Látod ezért nem vitted semmire, mert semmihez sem értesz.

2013. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%

Legtöbb ember betanított munkásként dolgozik a multiknál minimálbértért ... Korábbi hasonló munkakörökért többet fizettek a magyar vállatok... Ha egy multi elküld 2000 embert, akkor az állam a hibás. Ha egy magyar vállalat csinálja meg ugyan ezt, akkor is az állam a hibás ...

Azzal nincs baj, hogy évi 20-30% kamat mellett nem tudták visszafizetni a fejlesztésre felvett hiteleket a magyar vállalatok. Így olcsón el lehetett őket adni a külföldi vállalatoknak ( akik hitelekért 3-5% fizettek) és még az állam is adott kedvezményeket.

2013. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
89%
Voltál már Walmartban? Én voltam, és teljesen ugyanaz, mint a többi hasonló bevásárlóközpont.
2013. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
95%

47%-os!


Igazad van, nem vittem semmire. A két diplomámmal (mindkettő mérnöki) és a két nyelvvizsgámmal van egy vacak állásom, amit pechemre még szeretek is és pechemre nagyon jól keresek vele, így megfelelő életkörülményeket tudok biztosítani a családomnak. Sajnos a feleségem is pont ugyanennél a cégnél dolgozik, szintén jól keres, ezért közösen utáljuk ezt a céget. Haragszunk is rá nagyon, mert galád módon megfelelő megélhetést biztosít nekünk, így egyenlőre nem kell azon gondolkoznunk, hogy külföldre költözzünk és így egyenlőre Magyarországnak "szolgálhatunk" az "ingyen" kapott tudásért cserébe.


De annak örülök, hogy te sokra vitted és mindenhez értesz, ezért fogadd el gratulációmat. Majd ha esetleg kicsit leadsz a nagyképűségedből, akkor áruld majd el, hogy mivel kell foglalkoznom, hogy hasonlóan sokra vigyem, mint te, szóval áruld már el, hogy mivel foglalkozol.

2013. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
2%

Én azt mondom, hogy jó multi nincsen. Ők bizony minden szemszögből károsak a magyar lakosságra. A kis emberekre azért mert éhbérért dolgoztatják őket, a kereskedelmiek meg még rájuk is sózzák a selejtjeiket. A termelőkre, a kereskedőkre mert tönkreteszik őket, NEM! Nem a szabályos piaci versenyre gondolok itt. Emlékezzetek csak a teszkó betelepülésére. Eleinte nyomott áron, veszteséggel értékesítettek, mely akciójukkal tönkre tették a magyar bolthálózatot ezután fellökték az árakat és most már miután mindenki hozzájuk jár busásan szedik vissza a lakosságtól az akkori több milliárdos veszteségüket.


Aki a multik mellett kampányol az a saját sírját ássa. Ami nem baj ugyan, hisz minél előbb temetjük el az ilyen embereket, annál előbb lehet kiűzni a multikat és megkezdeni a magyar gazdaság újjáépítését és egy élhetőbb Magyarország megteremtését.

2013. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
2%

"De annak örülök, hogy te sokra vitted és mindenhez értesz, ezért fogadd el gratulációmat. Majd ha esetleg kicsit leadsz a nagyképűségedből, akkor áruld majd el, hogy mivel kell foglalkoznom, hogy hasonlóan sokra vigyem, mint te, szóval áruld már el, hogy mivel foglalkozol."


Teljesen mindegy, hogy mivel foglalkozol, mérnökként is vihetted volna valamire, ha nem egy idegen talpat kezdesz el nyaldosni. Beálltál a sorba, elmentél droidnak, vitted magaddal a feleséged is erre még büszke is vagy.


Nem érted meg, hogy nem a szakmáddal, a foglalkozásoddal van a baj, hanem hogy nem a saját várad kezdted el építeni, hanem elmentél droidnak, rabszolgának. Ki vagy szolgáltatva a főnökeidnek, életed nincsen, rabszolga vagy. De amúgy gratulálok hozzá, hisz legalább büszke rabszolga.

2013. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%
És ha már megkérdezted természetese elárulom, gépész vagyok, de jelenleg nem ezzel foglalkozok. Bár nem értem a szakmának mi jelentősége van a történetben. Szerintem mindegy az ember mivel foglalkozik, mit csinál, az nem mindegy HOGYAN csinálja.
2013. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
0%
*természetesen
2013. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Első, megkérdezhetem, hogy mitől szent Magyarország földje? Mitől szentebb mint a Szahara vagy Kambodzsa?
2013. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!