Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan elviselhetetlen a...

Miért olyan elviselhetetlen a hallgatói szerződés, hogy 7-10 évet Magyarországon kell dolgozni 20 év alatt?

Figyelt kérdés
A diplomások legalább 90%-a szerintem úgy is teljesítené ezt a feltételt, az a kisebbség, aki pedig a diploma után végleg a külföldi munkavállalást választja, könnyedén kb. 6 hónap alatt megkeres annyi pénzt, amiből vissza tudja fizetni a tandíjat a magyar államnak.
2012. dec. 22. 12:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
33%

"Miért olyan elviselhetetlen a hallgatói szerződés, hogy 7-10 évet Magyarországon kell dolgozni 20 év alatt?"


Mert Mo-n nincs munka, tehát A eset: ittmaradok éhendögleni.

Külföldön pedig ugyan van munka, de mivel nem ottani vagy, csak olcsóbb bérért alkalmaznak, és ott magasabbak az árak is. Tehát nem vagyok külföldön sem jobb helyzetben mintha itthon kapnék állást (de nem kapok), és ezen felül még fizessek az államnak is. Hát k@pják be!

2012. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 Pro Patria ***** válasza:
34%

Nem, ne fizess az államnak. Azt ne várd csak el, hogy ő fizesse, hogy kimehess dolgozni. Milyen jogon?

Ha akarsz, érd el a saját pénzedből. Miért fizesse az ország azt, hogy itthagyod?

2012. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
49%

"Miért fizesse az ország azt, hogy itthagyod?"


Azt nem érted, hogy én NEM akarom itt hagyni. Csak éppen más lehetőségem nincs. Itt hagyom, vagy éhen halok. Ezt fogd már fel!

2012. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Pro Patria! Te mennyit keresel mégis, hogy ilyen könnyen beszélsz, hogy jó itt élni és aztán éhen halni!?


Voltál egyetemista? Ne legyél olyan nagyra a 119-es IQ-dal, légyszi. Nem vagyok lehidalva, mert elég szemellenzősen véded az igazad. Az EQ-d nem lehet túl magas, pedig az IQ önmagában sz*rt sem ér, Bele se gondolsz abba, hogy milyen itt élni. De valószínűleg, neked jól megy a szekér, van pénzed húsra, kenyérre, halra, nem éhezel és nem vagy beteg sem.


Sajnos nekem nincs. Ok, csak diák vagyok, egy szavam se legyen tanuljak. Tanultam. Nemsokára kórházba megyek, KÉT HÉT alatt letudtam minden vizsgám, túl lettem mindegyiken (4-es, 5-ös lett mindegyik, egy 3-sal). Tudom a kötelességeimet.


Ok, itt maradok, ha ez a kötelességem, de ha teljesítem a kötelességem, akkor azért elvárhatnám, hogy az állam biztosítsa a jogaim egy élhető országhoz, nem!? Jelen állás szerint nem ez történik.


De hopp, bocs, elfelejtettem. Egy olyan országban élünk, ahol meg lehet élni havi 47 ezer forintból. Akkor fogjuk be a szánk, a fenének megyünk külföldre egy jobb élet reményében, itt nagyszerű életünk van, mert az átlagfizetés dupla annyi, mint amennyiből meg lehet élni, nem igaz?


De tudod mit, akkor itt sem maradok: elmegyek tanulni külföldre. Na!? Ugye: egy csomó pénzt kifizettél, hogy oviba, általános iskolába, aztán gimibe és egyetemre járhassak és MA-képzésbe meg elmegyek máshova. Nem írtam alá (még) szerződést, szóval nem kötelez semmi.


Ilyenkor mi van? NEM KÉNE MÁR RÖGTÖN AZ OVISOKAT RÖGHÖZ KÖTNI, NEHOGY KÜLFÖLDRE MENJENEK TANULNI!?


SOK ELSŐSTŐL HALLOM, HOGY AZÉRT (IS) ÍRTA ALÁ A SZERZŐDÉST, MERT REMÉLI, HOGY ELTÖRLI, HA MÁS NEM, A KÖVETKEZŐ KORMÁNY.


1. Állítólag Németországban van röghöz kötés. Szerintem nincs, de ha van is, ott inkább "joggal": a diákoknak ingyen van az oktatás és nem hogy hitelt kell felvenniük, de még van idejük dolgozni is. Sőt, ott van DIÁKMUNKA!


Franciaországban is van röghöz kötés: vidékre "kötik röghöz" az orvosokat. Hol vagyunk mi a francia vagy a német életszínvonaltól!?


2. Hoffman Rózsa szerint, nem kell aláírni a szerződést, helyette fizethetsz, ott a Diákhitel! Hű, abból aztán meg lehet élni, de még adósságba is verem magam (bármilyen kedvező is a kamat, a mai átlagfizetésekkel nem lehet rendese visszafizetni a hitelt. És hangsúlyozom: AZ ÁLLAMILAG TÁMOGATOTT KÉPZÉS SEM JELENETI AZT, HOGY NEM KELL FELVENNEM A HITELT!


3. A jogász képzés fizetős lett, a "felvételi-szájbarágó" szerint a diák hitel megoldás és ha állami intézménynél helyezkedsz el, az állam átvállalja a hiteled, ha aláírod a hallgatói szerződést. STOP! NEM CSAK AKKOR KELL ALÁÍRNOM, HA ÁLLAMILAG TÁMOGATOTTON SZERETNÉK TANULNI!?


4. Az állam a hallgatói szerződéssel átvállalja a hiteled, vagy a munkáltatóra hárítja. Említett tájékoztató szerint MINDENKIT FELVESZNEK EGYETEMRE, AKI ELFÉR AZ EGYETEMEN. Ez nem 55 ezer, hanem sokkal több hallgatót jelent. Számoljunk együtt: mennyibe fog kerülni, ha legalább 40 000 diákhiteles hallgató aláírja a szerződést, ebből 20 ezer állami intézményél kap állást (ha kap), akkor az az államnak 3 MILLIÁRD! forintjába fog kerülni. Vagy mindezt áthárítja a munkáltatókra!? (CSAK 10 000 forintos havi diákhitellel számoltam, egy félév 5 hónap, 6 félévre számoltam.) Ezt ígéri az állam. Miből garantálja? Ilyen jó (lesz) a gazdaság!? Vagy az egyetemektől elvett pénzekből fedezi? Vagy abból, amit adóznak az emberek? És hogyan teremt ennyi munkahelyet az állam? MIBŐL???


Ezt kifizetnéd? Az én hitelemet? (Ami megjegyzem jelen állásban majdnem KÉTSZER annyi, mint a képzési díjam félévente!!!)


5. Orbán Viktor (többek között) azzal okolja a röghöz kötést, hogy a NORVÉG ORVOSOKAT ITT KÉPZIK és JAJJ, ELVISZIK A MI PÉNZÜNKÖN SZERZETT TUDÁST!


Csakhogy Norvégia NEM Uniós ország, ezért a norvég polgároknak fizetniük kell a képzésért. Ezért ez nem jó indok, sőt, demagóg duma, amit sokan benyelnek.

2012. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatás tönkre van téve.

Az előző kormány is "adott neki", de ez...???!!!


Nincs jó megoldás, ez úgy SZ.AR, ahogy van!

2012. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
50%

Mások (nem diákok) ezt írják:


A hallgatók "Nem AKARNAK elmenni!!!!!! Csak éppen az ország NEM HAGY NEKIK MÁS VÁLASZTÁST!!!!!

Nem tudom, TE HOL ÉLSZ, de én abban az országban, ahonnan az elmúlt két évben több, mint 200.000 ember tántorgott ki, és szóródott szét szerte a világban. Mert ÉLHETETLENNÉ VÁLT AZ ÉLETÜK.

Itt emberek százezrei veszíthetik el rövidesen az otthonaikat, nincsenek munkahelyek, új beruházások, 40.000 gyerek éhezik, lenyúltak minden lenyúlható pénzt, most éppen a valutatartalékra ácsingóznak, hogy finanszírozni tudják a "hangulatjavító" intézkedéseiket. Ezek persze nem visznek sehová, csak arra valók, hogy ne legyünk majd olyan mérgesek a választások idején. Ha akkor sem takarodnak el, akkor befejezik a teljes rombolást - már ha addigra marad még valami az országból..."


"Miért mennének el a fiatalok, ha jó életkilátásaik lennének itthon? -- Pusztán hálátlanságból senki nem hagyja el a hazáját. -- Olyan változásokra van szükség Mo-on, melyek bizalmat keltenek a fiatalokban, hogy érdemes itthon keresniük a boldogulásukat. Nem pedig rabszolgaláncokra, melyekkel ideláncoljuk őket, miközben nincs elég munkalehetőség stb."


Szó mi szó:


Az állam jelenleg abban a helyzetben van, hogy látja, hogy a fiatalok elmennek, de ezt úgy kezeli, hogy MEGTILTJA, ahelyett, hogy élhető körülményekkel "CSÁBÍTANÁ" őket.

2012. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 Pro Patria ***** válasza:
50%

Mandulavirág, nem tiltja meg, csupán azt várja el, hogy ha kifizette az oktatásodat, akkor itt dolgozz. Ha nem vagy hajlandó, és már most tudod, hogy külföldre mész, akkor azt fizesd magad. Vagy milyen jogon várod el, hogy nem elég, hogy itthagyod az országot, de mindett még ki is fizessék helyetted? Miért? Ezt indokold már meg, miért "jár" neked, hogy az ország fizesse ki azt, hogy itthagyd?

És még megvagy sértődve, ha nem teszi? Hát ehhez már pofa kell.


1) Azt írod, éhezel, nincs munkád. (Mivel még tanulsz, nem is tudhatod, de mindegy ettől most tekintsünk el.) Akkor: mégis csak jogos volt, hogy túlképzés van bizonyos szakokon?


2) Mások azt írták, nem igaz, hogy ne lenne szükség jogászra, ma is 1-2 hónapon belül el lehet vele helyezkedni általában. Akkor meh mi a probléma a hallgatói szerződéssel? El lehet helyezkedni eszerint. Vagy hogy szeretnének háromszor annyit keresni külföldön? Ja, és azt miért mi fizessük? Ha annyira habzsi-dőzsi van nyugaton, nem jelent gondot visszafizetni az ottani keresetből az oktatás költségét. De nem, neked ez sem elég jó.


A norvégos dolgokra reagálva: a nyugati államok már régóta ezt teszik. Ahelyett, hogy drága pénzen kiképeznék a saját orvosaikat, felszívják a kelet-európai román, magyar, és egyéb nemzetiségű munkaerőt.

Nem véletlen vannak Kanadában olyan kedvező bevándorlási feltételek. (Vagyis voltak, amíg a magyarországi cigányik miatt át lett szabva.)

Tudják ezt az ottaniak is, egy kanadai magyar barátomnal beszélgettem erről a jelenségről, és már a Fidesz-kormány előtt is kritikusan véleményeztem.

lEz nekik nettó nyereség, hiszen nem fordítanak rá pénzt, ám nyernek vele szakembereket, a kelet-európai államoknak pedig nettó veszteség, hisz más országoknak képezik ki drágán az orvosokat annélkül, hogy bármi hasznuk lenne belőle.


Most is mehetsz külföldre dolgozni, de akkor fizesd te!

Teljesen jogos, csak az tiltakozik ellene, aki érintett.


Nem vagyok gazdag, milliomos. Reményeim szerint februárra tudok elhelyezkedni a Magyar Honvédségben, havi 90 ezer forintért. Ha nem, akkor főiskolára megyek, magyar-történelem szakra.

Húsra, halra, zöldségekre, gyümölcsökre van pénzünj. És egészen biztos vagyok benne, hogy nektek is. Magyarországon nem koplalnak széles rétegek kenyeren és vizen, ne tegyél úgy, attól nagyon messze állubj.

Mellesleg: diplomás munkanélküli ismerősöm nincs. Mindenki kap munkát közülik. Ha nem is azt és annyiért, mint amit szeretne, de kap.


A 47 ezres megélhetős dolog egészen pontosan így hangzott: "A 47 ezer forintos, közmunkáért adható bér kifejezetten szerény, de biztonságos megélhetés felé vezeti azokat, akik 28.500 ezer forintból eddig rejtélyes módon meg tudtak élni".

Azaz nem azt mondta, hogy ez elég, hanem hogy kevés, de kétszer annyi, mint a korábbi összeg. Csak kapát vagy szemeteszsàkot kell hozzá kézbevenni cserébe. Persze ebből is volt felhaborodás, ezúttal a cigányság köréből, hogy "ne kényszerítse senki őket munkára", külföldön már munkatáborokról írt a sajtó. Kérem, csak úgy jár alanyi jogon nekik a pénz...? Megint: jogok és kötelességek. A korábbu liberális államszervezései ellenében.


Az országgyűlési őrséget kifejezetten hülyeség ide felhozni. Eddig is létezett, csak eddig kormányőrség néven, amit megszüntetttek.


Tehát: azt várod, hogy az ország fizesse ki neked, hogy külföldön dolgozhass? Nem tartod jogosnak, hogy a saját pénzedből kelljen megoldanod? Jár neked, hogy az ország pénzt adjon neked arra, hogy te itthagyhasd? Egy igent vagy egy nemet várok.

2012. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 Pro Patria ***** válasza:
50%

17:10-es:

"Azt nem érted, hogy én NEM akarom itt hagyni. Csak éppen más lehetőségem nincs. Itt hagyom, vagy éhen halok. Ezt fogd már fel!"

- Te fogd fel, hogy bármikor szabadon elmehetsz dolgozni külföldre. Akár már holnap! Nincs akna a határon. Csak akkor azt te fizesd. Vagy úgy már nem annyira tetszik? Miért fizessük ki mi azt, hogy itthagyj minket?

Ebben mi nem megfelelő, vagy mi nem jogos neked?

2012. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
47%

"mégis csak jogos volt, hogy túlképzés van bizonyos szakokon?"


Orvosból vagy tanárból túlképzés van?

Csak mert a frissen végzettek nem keresnek valami sokat. Konkrétan annyi pénzből éppen hogy csak nem halnak éhen.

2012. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
50%

"Te fogd fel, hogy bármikor szabadon elmehetsz dolgozni külföldre. Akár már holnap! Nincs akna a határon. Csak akkor azt te fizesd. Vagy úgy már nem annyira tetszik? Miért fizessük ki mi azt, hogy itthagyj minket?

Ebben mi nem megfelelő, vagy mi nem jogos neked?"


De basszus ennyire hülye nem lehetsz (azaz de: magyar szakra meg katonának nem azok mennek akik 2+2-t össze tudnak adni)


A kormány azzal, hogy nem teremt a munkavállaláshoz itthon megfelelő feltételeket BELEKÉNYSZERÍT abba, hogy elmenjek innen, itt hagyjam a barátaimat, és még elvárja hogy fizessek is. Képezzen annyit, amennyire az országnak szüksége van!


A mostani csökkentéssel a probléma nem a csökkentés ténye, hanem a hirtelensége! Aki 4 éve jogásznak készül, azzal közlik, hogy "bocs fiam, csökkentünk keress mást, 4 évet pedig elcsesztél az életedből". Vezessék be a csökkentést, de azt minimum 3-4 évvel előbb jelentsék is be. Ez a kormány 2010 óta kormányon van, holnaptól 2013 lesz. 2010-ben is be lehetett volna jelenteni előre, hogy "2013-tól ennyit csökkentünk", a diákok rákészülhettek volna. A kormány ezt bszta megtenni. Most az lenne a jogos, ha szépen csökkentenék a támogatott helyeket, kifutó rendszerben, így pedig a szerződésre sem lenne szükség.

2012. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!