Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » AZ egyházi iskolák miért...

AZ egyházi iskolák miért kapna 1,6 szoros normatívat a diákok után? (az oké, hogy vatikáni szerződés, de ez miért jó nekünk)

Figyelt kérdés
Az állami iskolák egyre nehezebben élnek meg, míg az egyháziak jóval többet kapnak. AZ önkormányzatok sorra adták át az iskolákat.
2012. jún. 21. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert ott a gyerekeket arra tanítják, hogy a tekintély megkérdőjelezhetetlen és abszolút, így könnyebb irányítani őket.
2012. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ki mondta, hogy nekünk jó? Ez az egyháznak és a KDNP-nek jó elsősorban. No és a Fidesznek. Több lesz a mese, csak nem annak, hanem áldásnak hívják. Azt most hagyjuk, mi valójában.
2012. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Az agymosás nem olcsó.
2012. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Erre egyszerű a válasz: az egyháznak van rá pénze. Ha megvan rá a keret, akkor hülyék lennének nem támogatni a saját elveiket. Az nekik sem pálya, ha nem népszerűek.
2012. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Erre egyszerű a válasz: az egyháznak van rá pénze."


A lényeg az, hogy alapból sokkal nagyobb normatívát kapna mint az állami iskolák. De miért?

2012. jún. 21. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én egyházi iskolába jártam és utáltam. Annyi a különbség a rendes iskolák között hogy nekünk volt heti 2 hittan óra, amin a házikat csináltuk meg reggel. És erre kapjanak 1,6 szoros támogatást.
2012. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Erre egyszerű a válasz: az egyháznak van rá pénze."


Az önkormányzatinak is meglenne rá a pénze, ha 1,6 szeres normatívát kapna. Itt a központosítás a lényeg, és hogy a tekintélyelvet elismerő, önállóan gondolkodni nem tudó szavazógépek nőjenek fel.

2012. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Én egyházi suliban tanultam és nem volt agymosás, hiába hangoztatjátok, amikor talán még kívülről sem láttatok ilyen sulit. Pont az önálló gondolkodásra neveltek ott minket, hogy ne higgyünk senkinek és ne legyünk egy a sok birka közül.


Nekünk annyi különbség volt, hogy heti 1 hittan. Aki nem volt hívő, annak meg egy művészettöri.

2012. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

megmondjam mért kapnak1.6 ot?


viktor a káoszt szereti de szüksége van 1 droid magra aki feltétlen elhisz neki mindent


ugye ha nem tévedek az egyház ebben élen jár

2012. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!