Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne csak a kamuszakoka...

Nem lehetne csak a kamuszakokat tönkretenni?

Figyelt kérdés

Én is egyetértek azzal, hogy nem jó, hogy manapság mindenki diplomát akar, ha érdekli adott terület, ha nem, ha fog abban dolgozni, ha nem. Sok a kamuszak, lassan mindenhol romlik az oktatás színvonala...

Az se tetszik, hogy 300 alatti pontszámmal emberek felsőoktatási intézményekbe jutnak.


Tehát igen, kell a férőhelycsökkentés.


De miért nem a kamuszakokat vágják meg először? És a nem kamukat miért nem hagyják élni még?


2012. dec. 6. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem pont, hogy a kamuszakokon lett csökkentve a keretszám. Jogász, Kommunikáció, Politológia, stb.

Műszaki szakok pont nyomatva vannak.

2012. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Na állj, a jogászokból valóban túlképeznek, sokan nem helyezkednek el az általuk választott pályán, de "kamuszaknak" nem nevezném: ott valóban baromi sokat kell tanulni...
2012. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
nem
2012. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mert a műszakiak között nincs kamuszak, persze....


Amúgy az egész műszakit csökkentik, nemcsak azt a két kamuszakot. De remélem legalább azokat kinyírják.

Meg a TTK-n is van kamuszak.


Kamuszak alatt nem a nehézséget értem, hanem elhelyezkedési lehetőséget, stb.



Ja meg gazdaságin sok szak nem kamu, közben a gazdaságit kinyírják.

2012. dec. 6. 19:01
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
Annyiból egyetértek, hogy így a tanulásra lesz rákényszerítve mindenki. Nem lehet majd 3-4 évig lébecolni állambácsi pénzén, aztán diploma nélkül otthagyni az egészet.
2012. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hát ezzel a részével egyetértek.


Meg az is szánalmas, hogy 240 ponttal egyetemre jutnak egyesek.


Csak talán normálisabban is meg lehetne oldani.

2012. dec. 6. 19:18
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
kommunikáció mindenféle fotós humbuk művész szak szabadbölcsészet angragógia..ezeket valóban jó lenne hanyagolni
2012. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha egy csomó embertől elveszik az ingyenes tanulás - úgy a nagy szegénység miatt a tanulás, mint olyan - lehetőségét, és ezeket a szakokat meghagyják, én... én... nem tudom, mit csinálok.

Kamuszakok:

[link]

[link]

[link]


Elvégzik az emberek nagy lelkesedéssel, azt hiszik, hogy jó kis munkájuk lesz. Erre kézhez kapják a diplomát, és realizálják, hogy habár mindenről tanultak, de semmihez se értenek, és nem kellenek a kutyának se.

2012. dec. 6. 19:41
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Környezetmérnökivel több ismerősöm is benyalta sajnos.
2012. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Én is... mondjuk elsőéves vagyok, de kb. nyárra realizáltam a helyzetet, mostanra az is leesett, hogy érdekelni se érdekel.

Nem tudom, hogyan tovább.

Nem vagyok egy empatikus alkat, de mégis... ettől a szaktól védeném az ifjúságot. Idegesít, ha valaki erre akar menni.

Hoffmann szélRózsa, nosza, itt csökkentsd a keretszámot! Ha már keretszám-visszavágás, védjük az ifjúságot!!!

2012. dec. 6. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!