A kormánynak a DRASZTIKUS felvételi létszám csökkentést nem egy felmenő rendszerbe kellet volna bevezetni és ezzel nem tönkretenni a fiatalok álmait?
Nem egyik napról a másikra, hanem aki még középiskola választásnál van annak tudni, hogy nem biztos a továbbtanulás. Nem az, hogy a felvételi előtt pár héttel közölni, hogy mégse mehetsz.
PL a közgazdászt 250-re csökkentették, mikor szakemberek állítása szerint szinte nincs munkanélküli.
Ezen felül mint mondták még mindig könnyebb diplomával elhelyezkedni.
ÉS mi lett a nagy fidesszel aki pár éve még egy minimális csökkentés ellen is nagyon tiltakozott. Most ők azok akik több tízezer fiatal álmát törték el, ha csak nem vagyonosak.
Az ehhez tartozó elgondolkodtató cikk:
Rosszul fogalmazol.
A vagyontalan es kevesbe okos diakok almait tortek ossze.
Aki ott van a toppon az most is allamin fog tanulni.
Ne haragudj, de szerintem a saját álláspontodat nézed.
Az nem álom, főleg nem az országra nézve, hogy Ödönke jár 6 évet egyetemre aztán elmegy Londonba pizzafutárnak!
Nem kellett volna bevezetni, de a bolognai rendszer volt az utolsó tőrdöfés ebbe a szerencsétlen egyetemi világba. Ez egy tehertétel lett ennek az országnak ez a felsőoktatás. Hagyományos képzésben sem volt sok értelme, de most, amikor 3 évente 30% mehet tovább végképp nincs semmi.
Ez úgy volt régen is, hogy az első 3 évben tanítottak valamit, aminek semmi köze nem volt az adott anyaghoz, csak meg kellett csinálni, aztán meg leült az egész, amikor szakmai dolgokat lehetett volna tanulni, akkor maradtak az általánosságok. Ez egy olyan hátrány, amit nem lehet behozni. A bolognai rendszerben meg mindez még sokkal rosszabb, mert ott az általánosságokig is csak az egyharmad juthat el.
Én is azt látom, hogy rengeteg olyan szakon végeztek, amivel nem lehetett elhelyezkedni, a valóban kelendő szakokat, mint a jogász, pedig a túlképzéssel lezüllesztették, olyan szinten, hogy nekem minden ismerősöm jogi végzettséggel rendelkezik már, akinek meg nincsen az egyéb hivatása mellett levelezőn jár jogászképzésre, tanárként, munkanélküliként, közgazdászként. Eddig sem értettem, hogy miért jó egy olyan társadalom, ahol mindenki dr ezmegaz jogász lesz. Persze valóban eljött az a pont, hogy még az ilyen úgymond értékesnek tűnő diplomával rendelkező ismerőseim, például dr. ezmegaz jogász biztonsági őrként dolgozik egy telephelyen. A másik felük meg elment külföldre.
A fiatalok álmai pedig általában az egyetem végéig tartottak, utána jött a szomorú ébredés.
Valóban elég fájdalmas az átalakítás(az álmok tekintetében), de a valóság irányába mutat, mert nem olyan világban élünk, ahol egy állam felesleges képzésekre szabadon öntheti ki a pénzt az ablakon.
De nem átmenettel kellet volna megcsinálni?
Nem úgy, hogy ennek tanul 4 évig, majd a felvételi előtt pár héttel kiderül, hogy mégse lesz hely, mikor a mostani kormányzó párt pár éve még egy minimális csökkentés elln is tiltakozott.
a tandíj teljes bevezetése nem egy minimális csökkentés...
"a közgazdászt 250-re csökkentették, mikor szakemberek állítása szerint szinte nincs munkanélküli. "
csak egy jelentéktelen 1 millió ember munkanélküli, szerencsére a közgazdászok találnak állást a McDonald'sban.
"A vagyontalan es kevesbe okos diakok almait tortek ossze. "
Utcát seperni érettségivel is lehet...
Hali:)
Jól látod Kérdező, csak nincs pénz semmire. Versenyfutás van az idővel és minden szinten eredményt kell elérni. Úgy látom, pár év és helyreáll a világ, de most gyors megtakarításokra és bevételekre van szükség, olyan mintha minden ellenünk szólna. A mosti' álmokat kicsit muszáj lesz félretenni, majd csak lassan építkezhetünk, de hátha stabilabban:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!