Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a felvételi keretszám elosztásokról?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 21. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Én teljesen le vagyok döbbenve. A te táblázatod elég olvashatatlan, én most pont erről egy másik cikket olvastam, a linkjét beteszem. Ebből kiderül, hogy Magyarországon lényegében megszűnik az államilag finanszírozott társadalomtudományi, közgazdasági és jogi képzés. Ez eddig több ezres, tízezer körüli keretszámok 1-2 százra zuhannak. Ez azt jelenti, hogy a költségmentes képzés csak jelképesen marad fenn, csak akkora mértékű, hogy ne mondhassák, hogy nincs.


Nesze neked esélyegyenlőség, meg tandíjellenes népszavazás! Ha nem volt jó Gyurcsány havi 2 ezres tandíja, akkor most ki lehet próbálni a félévenkénti 2-300 százezret, vagy még többet. És ezt is zokszó nélkül akceptálják a fiatal a szavazók a FIDESZ-től?


Ezek a számok azt üzenik, hogy ezentúl Magyarországon csak az lesz jogász, közgazdász stb., aki mögött vaskos szülői háttér áll, és aki biztos lehet abban, hogy a szüleitől átveszi a bizniszt, vagy be tudják valami nagyon jó helyre rakni. Egyébként nem lehet bevállalni a minimum 3 millió körüli beruházást csak a tandíjra. Aztán még a könyvekről és egyéb költségekről és a megélhetésről nem is beszéltem. És mi van azzal, aki jó tanuló, humán téren tehetséges, csak nem sztárügyvéd az apja? Legyen vegyészmérnök vagy pénztáros a Tescoban?

2012. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ígért linket lehagytam:


[link]

2012. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A másik hogy mindenki a műszaki szakra fog jelentkezni, mert ingyenes lesz, ezáltal tele lesz műszaki analfabétákkal az egész képzés.
2012. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"A másik hogy mindenki a műszaki szakra fog jelentkezni, mert ingyenes lesz, ezáltal tele lesz műszaki analfabétákkal az egész képzés."



Dehogy fognak. Még ha van is elég pontjuk rá kb. az első félévben kibuknának és vissza kéne fizetniük az állami támogatást. Annyire meg csak nem hülyék így jelentkezzenek a szakra meg aláírják a hallgatói szerződést.

2012. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a véleményem azokról akiknek mindegy hogy hova mennek csak államilag finanszírozott legyen és kapjon diplomát és közben sajnálom is azokat akiknek a finanszírozott képzés volt az egyetlen lehetőségük a kitörésre. Egy volt osztálytársam pl tanyán élt és a szülei buták mint a föld, de keményen tanult, emelt érettségit tett és most a Corvinusra jár.
2012. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
88%
Én ezzel kapcsolatban most úgy érzem, hogy hiába voltam és vagyok kitűnő tanuló, nyelvvizsgával, előrehozott emelt érettségivel az a hibám, hogy nem olyan beállítottságú vagyok (amiről nem tehetek), mint amit az állam elképzel. Én nem fogok emiatt olyan szakra menni, ami nem érdekel, vagy nem is értek hozzá, csak azért, hogy legyen diplomám. Szóval köszönöm, hogy választhatok egy OKJ-s képzést, vagy azt, hogy még 20 éves se vagyok, de lesz egy jó kis hitelem...
2012. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fel ne vedd a hitelt, hacsak a szüleid valami bombabiztos állásba vagy üzletbe be nem nyomnak, és ez előre biztos! A képzési és a megélhetési költségekhez sok milliós hitelt kell felvenni, és te ezt a magyar munkaerőpiacon kezdő diplomásként kitermelni nem tud. Meg az is lehet, hogy állásod se lesz. Úgy járhatsz majd, mint a mai lakáshitelesek, csak nem biztos, hogy az állam megment!
2012. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Persze, igazad van, én sem így képzeltem, sőt, pár hete/hónapja még csak eszembe se jutott, de most azt se tudom, hogy mihez kezdjek. Amúgy meg most pont az állam kényszerít rá rajtam kívül sok más diákot, hogy úgy gondolkozzon, mint én.
2012. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg katasztrófa. Több 10 ezer diák a felsőoktatási jelentkezés előtt hetekkel tudja meg, hogy tök más kondíciók lesznek, neki kell befizetni milliókat. Ha ezt előre tudják, gondolom, sokan nem is gimnáziumba mentek volna, vagy eleve máshogy alakítják az életüket. Milyen dolog ez már megint?
2012. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem zavar, hogy több sport menedzsert képeznének "ingyen" mint közgazdászt..


Nem tudja valaki, hogy a szeptemberben induló Msc kerestszámaival mi van? Vagy ott maradnak az állami helyek mint eddig?

2012. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!