A kormánynak a DRASZTIKUS felvételi létszám csökkentést nem egy felmenő rendszerbe kellet volna bevezetni és ezzel nem tönkretenni a fiatalok álmait?
Nem egyik napról a másikra, hanem aki még középiskola választásnál van annak tudni, hogy nem biztos a továbbtanulás. Nem az, hogy a felvételi előtt pár héttel közölni, hogy mégse mehetsz.
PL a közgazdászt 250-re csökkentették, mikor szakemberek állítása szerint szinte nincs munkanélküli.
Ezen felül mint mondták még mindig könnyebb diplomával elhelyezkedni.
ÉS mi lett a nagy fidesszel aki pár éve még egy minimális csökkentés ellen is nagyon tiltakozott. Most ők azok akik több tízezer fiatal álmát törték el, ha csak nem vagyonosak.
Az ehhez tartozó elgondolkodtató cikk:
És mi van ha valaki nem ért a mérnöki, műszaki dolgokhoz? AZ mi legyen? MA még mindig jóval könnyebb diplomával elhelyezkedni mint nélküle.
Pályakezdő állástalanok iskolai végzettség szerint
- Legfeljebb 8 általános iskolát végzettek aránya - 37,4 százalék
- Szakmunkásképzőt vagy szakiskolát végzettek - 17,4 százalék
- Szakközépiskolát vagy technikumot végezettek - 22,3 százalék
- Gimnáziumot végzettek - 14,8 százalék
- Egyetemi, főiskolai diplomások - 8 százalék
ÉS a közgázra:
ÉS évente közel 1500 jogászra is szükség lenne:
"Nyugodtan mondhatjuk azt, hogy a 100 finanszírozott hellyel az állam egyáltalán nem támogatja a jogászképzést, ez legfeljebb szimbolikus lépés. Az országban nyolc jogi karon kilenc képzési helyen egy-egy évfolyamon 3-4 ezer hallgató tanul jogot, háromnegyedük már most is saját költségén" – mondta az Indexnek Szabó Imre, a Szegedi Tudományegyetem jogi karának dékánja. Miután a 100 állami ösztöndíjas hely alig számít valamit, Szabó Imre úgy látja, ezzel nem tettek különbséget a karok között. Az, hogy az állami kvótát az ELTE és a Pázmány kapta, a dékán szerint szubjektív döntés eredménye, amelynek semmi köze a karok valós teljesítményéhez. Az egyetemi rangsorokban a SZTE-n kapott jogi diplomák értéke mindenütt magasabb, mint a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, jegyezte meg Szabó Imre. A professzor utalt azokra a felmérésekre is, amelyek szerint az állam működéséhez évente körülbelül 1200 frissen végzett jogászra lenne szükség. "Ha az állam működtetése a kormányzat feladata, akkor azt mondhatjuk, hogy a kormány ennek a kötelezettségének nem tesz eleget."
A szegedi jogi kar dékánjának állítását alátámasztja a Magyar Rektori Konferencia Jogi és Igazgatási Szakbizottságának 2010-es elemzése is. A tanulmány szerint az állami funkciókhoz kapcsolódó munkakörökben foglalkoztatott jogászok száma mintegy 34 ezer fő, míg a munkaerő-piacon dolgozó jogászok megközelítik a 20 ezret. Azaz mintegy 55 ezer szakember utánpótlásáról kellene gondoskodnia a jogtudományi képzésnek, ami éves bontásban annyit jelent, hogy 1570 joghallgatónak kellene végeznie."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!