Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mibe menekítsem a pénzem?

Mibe menekítsem a pénzem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 13:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Inkább többféle dologban.Azt megírta valaki "aranylapka" ami nagyon praktikus mivel le lehet törni belőle egy darabot ha szükséged lenne a pénzre és a többi megmaradna értéknek.Különböző valutákba,de csak oda ahol nem ingadozik olyan mértékben az árfolyam:mint az euró és a dollár és a japán yent se mivel nehéz a "cihában" őrizni:100 egységre számol.Az igaz kis mennyiségű valuták nem igen kamatoznak a bankokban,de ha arra akarsz felkészülni,hogy valami történik az elkövetkező időkben akkor ne is tedd be egyetlen pénzintézetbe sem,mert baj esetén ez lesz az első amit betiltanak és nem jutsz hozzá a saját pénzedhez! Ha megengedheted magadnak akkor jó az ezüst is és nagy előnye havonta bővítheted vele a gyűjteményedet,az is fizetőeszközzé válik a nehéz helyzetben. Megfizethető árban kínálja a Nemzeti Bank az érméket,érdemes tőlük vásárolni,mivel árukísérőt is ad hozzá! Nem szabad egyetlen dologra súlyos összegeket költeni,nem lehet tudni előre minek,milyen,mekkora értéke lesz baj esetén,így az egyik módszer bőven pótolja az esetleges kiesőt!
2012. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A föld kényes, de jó befektetés is lehet. Könnyen lehet, hogy megadóztatják rendesen, illetve az is, hogy később mennyire lehet értékesíteni. Mint ahogy az is, hogy lenne-e aki bérbe venné, te tudnád-e hasznosítani.

A parlagfű mentesítéssel minimum foglalkozni kell, gondolkozni kell azon is, hogy milyen földről van szó, építkezési telekről, vagy mezőgazdaságiról. Ha utóbbi, akkor érték lehet, ha nincs gyomirtózva, hogy ott biócuccot is lehessen termelni.

2012. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha államcsődről vizionálsz, akkor vidd külföldre.
2012. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Jobb több lábon állni, akkor kisebb a kockázat.

Magyar állampapír, bankbetét, külföldi euró bankbetét, arany, ingatlan, részvény.

2012. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Komplikato ***** válasza:
66%

"Állampapír jól fizet és biztos befektetés, ..."

Hát persze. Olvasol te híreket mond csak? :D


Aranyba, a Klapka is mindig mondja.


Földbe most elég kiszámíthatatlan a befektetés a kavarások miatt. Ha jól sül el a földmoratórium lejárta akkor érdemes lesz. És ha nem?

2012. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha nincs jobb ötlet, tedd be a bankba és kapsz rá némi kamatot! Ha aranyba fekteted sem biztos, hogy jobban jársz szerintem, csak akkor ha olcsón veszel tört aranyat és drágán el tudod adni beolvasztva mint ahogy Klapka csinálta, de ehhez is érteni kellene és jó kapcsolatok. Miért lenne jó befektetés amúgy az arany vagy a deviza? Olyan nagyot most nem változik az értékük a forinttal szemben, vagy igen?

A föld sem biztos, hogy jó befektetés mert azt művelni is kell és sokszor mint ebben az évben is aki kukoricát vagy napraforgót termelt, az ország jelentős részén csak ráfizetést könyvelhetett el magának.

Biztosan van aki tudja jól forgatni, de azt nem hiszem, hogy le lehetne írni hogyan lehet. Kell hozzá egy kis hozzáértés és jó érzék is.

2012. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Komplikato válasza:


"Állampapír jól fizet és biztos befektetés, ..."

Hát persze. Olvasol te híreket mond csak? :D


Aranyba, a Klapka is mindig mondja.


Földbe most elég kiszámíthatatlan a befektetés a kavarások miatt. Ha jól sül el a földmoratórium lejárta akkor érdemes lesz. És ha nem?"


Persze, h. olvasok, azért írtam azt amit írtam.

Én földet vennék, ha tehetném és minél jobb minőségűt, ha jó helyen veszed akkor szinte biztos, h. bérbe tudod adni ...

Mellesleg külföldi befektetőknek engedélyezve lesz a földvásárlás akkor biztosan rövid időn belül megduplázódnak az árak .. Bár én akkor se adnám el, mert örök érték és megéri tovább adni ...

2012. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tudásba és gyártókapacitásba (fegyver, gyógyszer, élelmiszer), feltörekvő gazdaságokban (Kelet-Ázsia, Dél-Amerika).
2012. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Aranyba akkor, ha tényleg hosszabb időről van szó. 10+ év. Túl sokan menekültek már aranyba, ha enyhén megindulna a gazdaság USA+Európában, elképzelhető hogy 5 éves távlatban se mozdulna ki ebből az 1500-1900-es mezőből.

Én is állampapírt javaslom, ha beéred pár %-kal kevesebbel, akkor ne magyart vegyél. Bár véleményem szerint a magyart is ki fogják fizetni. SOHA nemvolt még rá példa hogy ne tették volna. Hírek ide vagy oda.

2012. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az arany! - de érmében! Ott nem csak az aranynak van értéke, hanem az érmének is! Az pedig soha nem csökken! Igaz, nem rövid távú befektetés! türelmes embernek hozhat valamit a konyhára. '70 -en, 3 kenyér áráért vettem egy bronz plakettet, 850000 kaptam érte. 2800 kenyeret kapnék az árából. ( sajnos el kellek adnom!)
2012. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!