Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltudom venni a magánnyugdíjb...

Feltudom venni a magánnyugdíjban, összespórolt pénzem, készpénzben?

Figyelt kérdés

330,000 Ft


Ebből kb. mennyit kapok kézhez??? Valami reálhozamról vakerálnak, hogy azt felvehetem. Az mennyi a 330,000-ből???

Konkrét válasz kéne! :) kösz...!


2011. jan. 4. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ebből vond le azt az összeget, amit befizettél (az éves számlakivonaton rajta van). A különbözet a reálhozam.
2011. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A reálhozam végülis az az összeg, amennyit a pénzed valójában kamatozott. Ez már inflációtól mentes, tehát ez a tényleges hozam. Ezt a nem hozzák nyílvánosságra a pénztárak, arra hivatkozva, hogy informatikai rendszert kéne fejleszteni blabla ami persze hülyeség, mert nagyon egyszerűen kilehet számolni ezt, csak hát valamiért nem akarják. (Vajon mért? Csak nem igen alacsony??)


Pontos % nem tudok, de ne számíts sokra. A többi pénzt meg felejtsd el, az vagy marad vagy megy az államiba, de abból max majd nyugdíjat kapsz.


Szóval konkrétumot senki sem tud sajnos, ahogy én sem, de talán segítettem kicsit.

2011. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek csak annyit, hogy hibás amit mond, mivel az még nem inflációszűrt. :)
2011. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
kb 10-15e ft.
2011. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Pár ezer forintnál többre ne számíts.
2011. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Ne álmodozz, ez nem olyan befektetés, amit lejáratkor felvehetsz!

Akik a magánnyugdíjba fizettek, azok tartoznak az államnak. Szépen add oda a pénzedet. Jobban jársz.

2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nem adok senkinek, semmit!!! Amit lehet azt felveszem!!!
2011. jan. 4. 21:29
 8/17 A kérdező kommentje:
És feketén fogok dolgozni, egész életemben, hogy ne vehessenek el tőlem semmit. Ami az én pénzem, az azt senki nem fogja használni!
2011. jan. 4. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen, de akkor majd te sem kapsz az államtól semmit. Fizethetsz TB-t, ha nem fizetsz egyszer legyen bajod, majd meglátod mennyibe kerül. Vagy csak kapjanak el, pár ezerre megvágnak. Nyugdíjat még úgysem fogsz kapni. Van hosszútávon értelme a feketemunkának? Szerintem nincs.
2011. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

A te pénzedet senki nem fogja használni?


Rendben legyen. De akkor fizesd be azt a pénzt, amit eddig mi, többiek rád költöttünk. Születésed után oltásokat kaptál a mi pénzünkből, ovodába jártál, a menzán kaját kaptál a mi pénzükből, iskolába jártál a mi pénzünkből, (azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy középiskolába is jártál volna, de ha mégis, akkor azt a pénzt is fizesd vissza, a tanáraid fizetését, a fűtést, világítást, mindent!) , a gyermekorvos ingyen gyógyított téged, fizesd vissza! Nehogy már a mi pénzünkből világítson a lámpa neked az utcán! Sőt, ne merd használni a mi útjainkat, amit a mi pénzünkből építenek! Vagy fizess járdahasználati díjat!


Utána majd lehet pampogni, hogy "az én pénzemet senki ne használja".

2011. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!