Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mibe menekítsem a pénzem?

Mibe menekítsem a pénzem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Aranyba.
2012. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Az én pénztárcámba.
2012. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Még az ékszer is jobb mint a papír.Pedig ott csak tört arany/ezüst árába veszik vissza.Ha nem konkrétan ékszerbe akarod fektetni, de aranyba akkor egy nagyobb ékszerész üzletláncot kérdezz meg.Már én is gondolkoztam ezen, hogy meglévő tartalékot(kb.2milka) aranyba teszem.


Ha pénzbe akarod akkor eurót ne, mert nem tudni mi lesz vele.Dollárt meg azért ne, mert a FED fedezetlenül nyomja a bankókat, ez is elinflálódik. max svájci vagy japán deviza - de jobban jársz, ha egy szakembert megkérdezel.

2012. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

ékszerbe nem ajánlott, mert a tört arany értéke nem lesz oylan mint aranyrúd,lapka értéke ... Ráadásul, ha jól tudom utóbbira nem kell annyi adót fizetni

Én földbe fektetném vagy állampapírba ... hosszútávon a földdel jársz a legjobban minden évben növekszik az ára és válságban az élelmiszer a legértékesebb dolog ...

Állampapír jól fizet és biztos befektetés, külföldiek is viszik mint a cukrot, akkor inkább magyar ember profitáljon belőle!

2012. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
2012. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem tudja megmondani. Persze, ahogy utaltak rá, a papír- illetőleg számlapénzzel ki vagy szolgáltatva, mert elinflálhatják, sőt teljes egészében be is dőlhet egy valuta.


Na és az arany vagy az ékszerek mennyivel jobbak? Macerás, költséges a tárolásuk, és azt is meg kell venni valakinek. És az arany ára is ingadozik természetesen, ami azt jelenti, hogy nagyot is lehet vele bukni.


Magyarországon 100 éven át mindig jónak bizonyult az ingatlanbefektetés, de ma már ez sem igaz. Az ingatlanok értéke is csökken, és ott van az ingatlanadó réme is. (Szerintem bajnai első intézkedései egyike lesz, ha hatalomra jut.)


Mi kisemberek sajnos ehhez se értünk, de ahogy látom, a nálunk nagyobb emberek se értenek, csak blöffölnek.


Úgy hogy szerintem nincs megoldás, nem tudod magad és a pénzedet tuti módon bebiztosítani. Kis szerencsével próbálhatsz ügyeskedni, de ne csodálkozz, ha nem sikerül!

2012. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg ötlet van, de nem mindegy, hogy 1 millióról beszélünk, vagy 100-ról.
2012. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanba akkor jó, ha jó helyen veszed és van elég pénzed is hozzá.De azzal is számolni kell, ha beköltözik a szomszédba egy "olyan" család mindjárt a hatodát fogja érni az ingatlan.Ezzel vigyázz.

A föld is jó lehet, csak ott meg arra kell figyelni ne legyen parlagfű amiért megbírságolnak.Apának vannak örökölt földjei, kiadta őket 1-2 mezőgazdásznak, hogy művelje.


Arany jó, de veszélyes tárolni, ha betörnek könnyen elviszik.Nem árt a páncél szekrény :)

2012. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Termőföldbe.
2012. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

"Rengeteg ötlet van, de nem mindegy, hogy 1 millióról beszélünk, vagy 100-ról."


Annyi a különbség, hogy nem egy hektárt veszel, hanem százat.

2012. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!